Monforts’un ‘Dijital İkiz’ Sistemi ile Her Şey Daha Kolay

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Monforts Dijital İkiz
Monforts’un ‘Dijital İkiz’ Sistemi ile Her Şey Daha Kolay

Monforts Textilmaschinen GmbH & Co. KG, 20-26 Haziran tarihlerinde Barselona, İspanya’daki ITMA 2019’da Endüstri 4.0 teknikleriyle mümkün hale gelen bir dizi yeni gelişme gösterecek. Salon 2’deki D101 standında, ziyaretçiler, artık Monforts’un tüm makine sistemleri için kullanıma sunulan, ‘dijital ikiz’ özelliğinin olanaklarını keşfedecekler ve en gelişmiş sensör teknolojisinden yararlanılarak, kapsamlı teknik makine verileri şimdi gerçek zamanlı bir şekilde bulut üzerinde sanal olarak haritalanabilecek.

Anlık duruma genel bakış için yeni Monforts Smart Support ve Smart Control uygulamaları kullanılarak verilere kolayca erişilebilir. Makine performansı ve üretim süreci ile ilgili tüm özellikler, kontrollü planlama ve üretim için oldukça basitleştirilmiş ve hedefli bir analiz sağlamak adına haritalanabilir. Bu tür analizlerden elde edilen öngörüler, gerçek üretim sürecini optimize etmek için kullanılabilir.

Aynı zamanda, olası hata kaynakları tahmin edilebilir ve ortadan kaldırılabilir, bu da makinanın kullanılabilirliğini arttırırken, duruş süresini önemli ölçüde azaltıyor.

Dijital İkiz ve parça öngörüsü

Ek olarak, dijital ikiz sistemi, örneğin konvertörler veya dişliler gibi bir sistemin bireysel aşınma parçaları hakkında bilgi sağlıyor. Monforts Başkan Yardımcısı Klaus A. Heinrichs şunları söyledi; “Bakım ve önemli bileşenlerin değiştirilmesi gerektiğinde, operatörler ve fabrika yöneticileri Akıllı Kontrol sensörleri tarafından önceden bilgilendiriliyor. Entegre Monforts web mağazasına doğrudan erişim, kullanıcıların bu parçaları gerektiğinde anında sipariş etmelerini sağlayarak makinenin aksama süresini neredeyse ortadan kaldırır”.

Talep üzerine Monforts aynı zamanda makine performansını neredeyse tamamen izleyebilir ve müşterileri önleyici faaliyetler konusunda proaktif olarak uyarabilir. Bununla birlikte, bu gibi durumlarda, veriler veri güvenliğinin sağlanması bakımından yalnızca müşterilerin tam onaylarını verdiklerinde Monforts tarafından buluttan çağrılır. Örneğin Akıllı Kontrol’den gelen veriler, bir sistemin enerji gereksinimlerini analiz etmek için bile kullanılabilir, üretim işlemlerini piklere ve elektrik maliyetlerine göre düzenleyerek makinenin çalışmasının optimize edilmesini sağlar.

Uzaktan bakım yardımı

Akıllı Destek ile şu anda müşteriler, uzaktan görsel bağlantı ile sahadaki desteğe erişmek için akıllı telefon veya tablet aracılığıyla Monforts servisiyle de iletişime geçebilirler. Monforts servis uzmanları, müşterinin akıllı telefonundaki bireysel sistem parçalarına işaret edebilir ve sorun gidermede onlara yardımcı olabilir. Makine dokümantasyonu gibi dokümanlar gerçek zamanlı olarak bir akıllı telefon, tablet veya ofis bilgisayarı üzerinden beyaz tahtada gösterilebilir. Klaus A. Heinrichs sözlerini; “Monforts dijital ikiz sistemi ve uygulamaları, ileriye dönük tüm makine serilerimiz için kullanıma sunuluyor ve müşterilerimizin işlemlerini oldukça daha akıllı ve aynı zamanda daha da basitleştirecek” diyerek bitirdi.

Tekstil Terbiye Haberleri

Brückner başarı dalgasında kazananı açıkladı

Terbiye ve kaplama teknolojileri uzmanı Brückner, 15-30 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen tekstil endüstrisinin ilk büyük sanal fuarı Innovate...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied