Monforts Montex XXL Ramını INDEX’17’de Öne Çıkaracak

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Monforts Montex XXL Ramını INDEX’17’de Öne Çıkaracak
Monforts Montex XXL Ramını INDEX’17’de Öne Çıkaracak

INDEX’17 fuarında teknik tekstiller ve nonwoven endüstrileri için tasarlanan Montex XXL genişliğindeki ram vurgulanacak.

A. Monforts Textilmaschinen, yakın zamanda tanıtılan 7m çalışma genişliğindeki Montex XXL ramını (stenter) 4-7 Nisan tarihleri arasında Cenevre’de INDEX’17 fuarında 4035 numaralı standında tanıtacak. XXL ramı nonwoven endüstrileri için geniş bir yelpazede teknik özelliklere sahip, örneğin daha geniş yüzeylerdeki tüylü kumaş ve kumaşların jeotekstiller için terbiyesi sayılabilir.

Isı sirkülasyonu (dağıtımı), Montex XXL’de tam 7m genişlikte ve kumaşın girişinden çıkışına kadar olan mesafe eşit sıcaklık dağılımı için gerekli, önemli bir mühendislik unsurudur.

Monforts CADstream nozulları, geniş bir sıcaklık yelpazesinde ve hatta tam genişlikte en iyi homojen hava akışı üzerinde çalışacak şekilde tasarlandı. Yeni ram, alt ve üst nozul basınçları için Monfrots TwinAir sistemi ile de donatıldı.

Daha ağır kumaşlar için, ram boyunca kumaşın izsiz transferi için; destekleyici bir kayış ram makinesinin üst ve alt nozullarının arasına takılabilir.

Monforts’un sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu taahhüdü

Monforts’un sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu taahhüdüne bağlı olarak; XXL’de tüm yeni Montex ramlarında standart olarak bulunan entegre ısı geri kazanım sistemi bulunuyor.

Sistem, ramın üstüne yerleştirilen bir kompakt, havadan havaya ısı dönüştürücüyü kapsıyor. Isı dönüştürücü, rama giren taze havanın %60’ına kadarını ön ısıtma yapmak için atık havayı kullanıyor.

Üretim koşullarına bağlı olarak, bu %10-35 arasında enerji tasarrufu sağlar.

Teknik Tekstiller Haberleri

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek. İnşaattan tarıma, otomotivden uçak endüstrisine, günlük hayatın her aşamasının ayrılmaz bir parçası haline...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied