25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

MS Printing pazardaki tüm senaryolara hazır olduğunu gösterdi

BaskıMS Printing pazardaki tüm senaryolara hazır olduğunu gösterdi

- Haber Sponsoru -

FESPA GPE 2024 ziyaretçileri, MS Printing Solutions standında en yeni endüstriyel reklam ve renk yönetimi çözümlerini deneyimledi. MS Printing Solutions ve JK Group Ürün Pazarlama Müdürü Matteo Forte, FESPA GPE 2024’teki atmosferin ışıltılı ve ilham verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Genel atmosfer, standa gelen çok sayıda müşteri ve ziyaretçinin de katkısıyla zenginleşti. Fuar sırasında yeni yazılımımız Color Pack’i müşterilerimize bizzat tanıtmak bizim için bir zevk olup aldığımız geri bildirimler inkar edilemez derecede tatmin ediciydi ve hepimiz için gurur kaynağıydı”.

MS Printing Solutions Color Pack: bir ürün yükseltmesinden daha fazlası

Matteo Forte, fuarın endüstriyel reklam çözümlerinin yanında yeni renk yönetimi ve kalibrasyon yazılımı olan Color Pack’i sergilemek için harika bir fırsat olduğunu belirtti. “Color Pack yalnızca bir ürün yükseltmesinden daha fazlası; özel Color Algorithm sayesinde gamınızı genişleterek, mürekkep verimini artırarak, renk yönetimini basitleştirerek ve işlem süresini azaltarak sistemlerin performansını artırır. Tescilli algoritması sayesinde, tasarımınızın her renk referansının piksel piksel benzersiz bir formülünü oluşturur ve detaylandırır. Renkleri makinenize, mürekkep ayarlarınıza, baskı kafalarınıza ve kumaşınıza göre kalibre ederek tasarımı makine tarafından baskıya hazır şekilde RIP’inize iletiyor” diyen Forte, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pek çok avantajının yanı sıra iki önemli modül var: Hedef renklerinizin tekrarlanabilirliğini artırmanıza yardımcı olan Color Match. Baskı ve ayar koşullarından bağımsız olarak aynı renkleri elde etmek için üretim tesisinizdeki tüm MS baskı sistemlerini senkronize eder. Diğer bir fayda ise, renk gamını ve parlaklığını genişletmeye yardımcı olan, daha yüksek parlaklık ve daha geniş bir renk gamı sağlayarak renklerinizin performansını artıran ve aynı zamanda eşleşmeyen renklerin sayısını azaltan bir modül olan Color Boost’tur.”

FESPA GPE 2024’ün aynı zamanda Tekstil Tabela (Soft Signage) çözümünün Avrupa’daki lansmanının dönüm noktası olduğunu ifade etti. Bu çözümün, JK Group’un Digistar K-One boya alt mürekkebi, MS Printing Solution’ın JP4 ve Color Pack’ten oluştuğunu belirterek; “Birlikte, yüksek renk tutarlılığı ve sonuçların zaman içinde tekrarlanabilirliği, yüksek kaliteli baskı çıktıları, yüksek üretkenlik kapasitesi (424 m2/saat) ve sürdürülebilir ve döngüsel bir üretim zinciri sunan benzersiz bir çözüm oluşturuyorlar” dedi.

Color Pack; yalnızca bir ürün yükseltmesinden daha fazlası   Görsel Kaynak: MS Printing Solutions
Color Pack; yalnızca bir ürün yükseltmesinden daha fazlası Görsel Kaynak: MS Printing Solutions

Görüşmelerin odak noktası hız, çok yönlülük ve yüksek kalite oldu

Matteo Forte, insanların çözümlerini/ürünlerini ve bunların faydalarını gerçekten anlamak için görüşme yapmanın önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Orada olmak, müşterilerle doğrudan konuşmak ve onlara ürünlerimizi ve sonuçlarını göstermek, insanların tüm ürün ve hizmetlerimizi karakterize eden temel kaliteyi anlamalarını sağlamanın en iyi yoludur.” Forte, baskı üreticilerinin gerçekten makinelere ve onların performanslarına odaklandıklarını belirterek şunları ekledi: “Her zaman mercek altında olan bazı temel unsurlar var; makinelerin baskı hızı, çok yönlülüğü ve yüksek kaliteli sonuçlar elde etme yeteneği; bunların hepsi çözümlerimizi tasarlarken büyük ölçüde dikkate aldığımız kriterler. Günümüzde oldukça kolay tanımlanabilecek ve karar vericilerin tercihlerine yön veren bazı temel unsurlar da bulunmaktadır. Sürdürülebilirlik ve buna bağlı olarak ürün ve hizmetleri bu yönde iyileştirme isteği buna bir örnektir.”

Pazar dinamiklerini ve yatırımları değerlendiren Forte, FESPA GPE 2024’ün canlı bir pazara tanıklık etmek için kesinlikle eşsiz bir fırsat sunduğunu ve tüm endüstride toparlanmanın yolda olduğunu gösteren olumlu sinyallerin kesinlikle olduğunu belirtti. Forte sözlerine şöyle devam etti: “Ancak 2023 yılının küresel pazar için yenilikler ve zorluklar arasında gidip gelen karmaşık bir yıl olduğunu unutmamalıyız. Enflasyon ve bölgesel çatışmalar gibi finansal ve jeopolitik baskılar, tüketim modelindeki değişimin yanı sıra yıla damgasını vurdu. Riskler ve belirsizliklerle yüzleşmek için birçok farklı değişkeni göz önünde bulundurarak dikkatli bir planlama yapmak gerekli olmuştur. Bu senaryoda dijital baskının sunduğu faydalar çok büyük ve objektiftir; pazarın liderleri arasında olmaktan daha fazla gurur duyamazdık.”

Geleceğin çözüm yaratma ve geliştirmede olduğuna gerçekten inandıklarını söyleyen Forte, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Entegre sistemimiz çığır açıyor çünkü makine, mürekkep ve yazılım en iyi kaliteyi sunmak için sinerji içinde çalışıyor. Benzersiz bir muhataba, gidip makineler, mürekkepler ve yazılımları görüşecek bir partnere sahip olmak, müşterilerimiz için birden fazla anlamda gerçekten bir katma değerdir; tedarik zincirinin güvenliği, bakım ve yardım ile eş anlamlıdır.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler