20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

MS Printing Solutions pazardaki zorluklara en iyi yanıtları veriyor

BaskıMS Printing Solutions pazardaki zorluklara en iyi yanıtları veriyor

- Haber Sponsoru -

Dijital baskı makinesi geliştiricisi MS Printing Solutions ve mürekkep geliştiricisi JK Group, sektör profesyonellerini 19-22 Mart tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenecek olan FESPA Global Print Expo (GPE) 2024 fuarında en son teknolojilerini görmeye davet ediyor. Dover Industries İtalya’nın iki markası, sektörün taleplerini karşılayan çözümlerini 12-B10 numaralı stantta sunarken, çalışma istasyonları da 11-A20 numaralı stanttaki Personalise Make Wear (Giysileri Kişiselleştirin) alanında ziyarete açık olacak.

Şirket yeni renk kalibrasyon yazılımı Color Pack’in (Renk Paketi), lansmanını yaparak ziyaretçilere kendi alanında yarattığı farkı gösterecek. MS Printing Solutions ve JK Group Global Satış Direktörü Stefano Prando konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Mükemmel renk eşleştirme ve en yüksek kalitenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi görsel iletişim pazarındaki en büyük zorlukların başında geliyor. Bu zorluğu kabul ediyoruz ve FESPA’da Soft Signage baskı çözümümüzü sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Endüstriyel reklam sektörü için mükemmel bir kombinasyon

Şirketin standında, tekstil tabela (soft signage) çözümü JP4 EVO 3.2, Kiian Digital K-ONE boya-alt mürekkebi ve yeni Color Pack yazılımı yer alacak. Bu uçtan uca çözüm hem kâğıt hem de elastik olmayan kumaş için tasarlandı. JP4 Evo’da olağanüstü baskılar, parlak renkler, ayrıntılı doğruluk ve yüksek verimlilik sağlamak için 8 endüstriyel 600 DPI baskı kafası bulunuyor. JP4 Evo, benzersiz renk tutarlılığı, üstün çalışabilirlik ve basılabilirlik sunan Kiian Digital boya-alt mürekkebi Digistar K-One ile çalışacak ve ZDHC Chemical to Zero programı ile kademeli düzeyde uyumlu olacak. Bu özellikler fark yaratmak için çok büyük önem taşıyor. Renk yönetimi ve kalibrasyonu Color Pack Software tarafından gerçekleştiriliyor. Dayanıklı, üretken ve kullanımı kolay özellikleriyle tekstil tabela endüstrisi için mükemmel bir kombinasyon ortaya çıkıyor.

Endüstriyel reklam sektörü için mükemmel bir kombinasyon Görsel Kaynak: MS Printing Solutions

MS Printing Solutions Color Pack ile mükemmel renge giden yol 

Yeni bir kalibrasyon ve renk yönetimi yazılımı olan Color Pack, tasarımdaki her renk için piksel piksel en iyi tarifi oluşturarak kullanıcının mevcut RIP’sine aktarıyor. Color Pack, mürekkebin performansını artıran tescilli renk algoritması sayesinde yelpazeyi genişleterek mürekkep verimini artırıyor, renk yönetimini basitleştiriyor ve işlem süresini kısaltıyor. Color Pack tüm kalibrasyonu kolay ve sezgisel hale getirerek baskı sürecinin ana değişkenleri mürekkepler, alt tabaka ve baskı kafalarını dengeliyor.

MS Printing Solutions ve JK Group, Global Ürün Pazarlama Müdürü Matteo Forte, FESPA GPE 2024’te bu yeni kalibrasyon yazılımını tanıtacak olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Forte; “Müşterilerimize tam kontrol sağlayan baskı çözümleri tasarlama konusunda bir adım daha ilerledik. Baskı işini kolay, esnek, performanslı ve verimli hale getiriyoruz” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler