Ana Sayfa » Baskı » Pigment Reklam Baskı Endüstrisine Daha Fazla Seçenek Sunuyor

Pigment Reklam Baskı Endüstrisine Daha Fazla Seçenek Sunuyor

UV baskı ile daha fazla avantaj elde etmek isteyenler SIGN İstanbul ve Promosyon Show İstanbul fuarlarında Pigment Reklam standında aradıklarını buldular. Yeni ürünler ve pazarda yoğun ilgi gören teknolojilerle Pigment Reklam, her iki fuarda da başarılı sonuçlar elde etti.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

MU6090 Baskı Endüstrisine Yeni Bir Seçenek
MU6090 Baskı Endüstrisine Yeni Bir Seçenek

Birçok farklı sert veya esnek malzemeye direkt baskıyı mümkün kılan UV baskı teknolojilerine dönük talep sürekli artıyor. UV kürlemenin sağladığı hız ve yüksek kalite, baskıcıların bu teknolojileri tercih etmesinde büyük bir etkiye sahip. Türk baskı endüstrisinin bu konudaki en önemli tedarikçisi Pigment Reklam, portföyündeki markalarla giriş, orta ve endüstriyel sınıftaki işletmelere çözümler sağlıyor. MU6090 ise baskı endüstrisine yeni bir seçenek olarak sunuluyor.

Pigment Reklam dış ve iç mekanlardaki farklı uygulamalar için farklı UV baskı çözümleri ile Eylül ayında peş peşe iki fuara birden katıldı. 19-22 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleşen 21. SIGN İstanbul fuarında endüstriyel reklamcılık sektörü için çözümlerine yer veren Pigment Reklam, 25-28 Eylül tarihleri arasında ise Pullman İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen Promosyon Show İstanbul fuarında promosyon ve hediyelik eşyalar sektörlerine yeni ürünü Plamac MU6090 akıllı UV flatbed baskı makinesini sergiledi.

UV baskı her uygulamaya yanıt veriyor

Sert ve esnek malzemelere afiş ve tabela baskıların yanı sıra, arkadan aydınlatmalı tablo uygulamalar, dekoratif yüzey baskıları için UV baskı rakipsiz bir teknoloji konumunda. Bu nedenle Pigment Reklam, SIGN İstanbul 2019’da Plamac markalı UV ve eko-solvent çözümleriyle ziyaretçilerini karşıladı. Stantta Pegasus 3200 LED UV, Morpho 2513 UV Flatbed ve Starfire LJ 3200SG roll to roll eco solvent baskı makineleri yerini aldı. Pigment Reklam’ın fuardaki yeniliği ise promosyon ve hediyelik eşya baskı işleri için özel olarak geliştirilen Plamac MU6090 akıllı UV flatbed baskı makinesi oldu. Kişiselleştirilmiş eşyaların üretilmesinde baskıcılara yeni fırsatlar sunmaya aday bu model, yüksek potansiyeli ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuara katılımla ilgili bilgi veren Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, başarılı bir SIGN İstanbul fuarı yaşadıklarını söyledi. Endüstriyel reklam, matbaa, promosyon ve dijital baskı segmentlerinden ziyaretçilerle bir araya geldikleri bilgisini veren Çağlıyan, sundukları çözümler hakkında şunları söyledi; “Baskı endüstrisinde önemli bir fuar olduğu için SIGN İstanbul’a pazarda büyük ses getiren çözümlerimizle katıldık. Plamac marka modellerimiz baskı kaliteleri, üretim ve yatırım maliyet avantajları ile ulaşılabilir modellerdir. Plamac’la başlayan işbirliğimiz ile ürün portföyümüzü geçen yıldan bu yana sürekli genişlettik. Flatbed ve roll to roll UV çözümlerimiz birçok baskı merkezinde kuruldu ve başarılı bir şekilde çalışıyor. SIGN İstanbul bu anlamda pazarda Plamac marka bilinirliğimizi daha yükseltmek ve yeni müşterilere ulaşmak için bir fırsat oldu.”

MU6090 ile promosyon sektörü kendi çözümüne kavuştu

Pigment Reklam promosyon ve kişiselleştirilmiş eşya sektörü için yeni çözümü MU6090 akıllı UV flatbed baskı makinesini SIGN İstanbul fuarının ardından Promosyon Show İstanbul fuarında da tanıttı. Serkan Çağlıyan, hem MU6090 hem de MTU-6090 modeli için fuardan itibaren ciddi görüşmelerin başladığını, satışların gerçekleştiğini aktardı.

Her iki modelin de 600 mm x 900 mm baskı alanına sahip olduğunu belirten Çağlıyan, MU6090’ın 20 cm inceliğe kadar, MTU-6090’ın ise 10 cm inceliğe kadar ürünlere baskı yapabildiği bilgisini verdi. Çağlıyan; “4, 6 ve 8 pass UV baskı yapabilen MU6090 ve MTU6090 promosyon ve hediyelik eşya sektöründe yüksek karlılık sağlayan çözümlerdir. Neredeyse baskı yapamayacakları yüzey yoktur; PVC levha, akrilik yüzey, seramik, metal, mobil telefon, kağıt/karton yüzey ve şişeler bunlardan sadece bir kaçıdır” dedi.

MU6090 modeli ile ilgili yeniliklerin bitmediğinin altını çizen Çağlıyan, tekstil yüzeylere direkt baskı için MU6090 Textile versiyonun da pazara sunulduğunu aktardı. Çağlıyan; “Direkt tişörte baskı için geliştirilen bu model, pazarda önemli bir potansiyele sahip. Yüksek baskı kalitesi ve verimlilikte tişört baskısı yapmak isteyen baskıcılar için cazip bir çözüm sunuyoruz. Kısa sürede yoğun bir talep almayı bekliyoruz.” diye konuştu.

Fuarda ayrıca Morpho 1212 UV flatbed baskı makinesini tanıttıklarını dile getiren Çağlıyan, bu makinenin Epson ve Ricoh GEN5 kafası kullanan 2 modelinin pazara sunulduğunu ifade etti. Çağlıyan şunları dile getirdi; “Plamac’ın uzmanlığı ile üretilen Morpho 1212, son derece yüksek hassasiyetteki platform yapısıyla en güvenilir flatbed baskı çözümleri arasında yer alıyor. Birçok farklı malzemeye CMYK + Lc + Lm + Beyaz/Vernik seçenekleri ile en iyi fotoğraf kalitesindeki baskıyı mümkün kılıyor.”

Çağlıyan; “Katıldığımız iki fuar da beklentilerimizi karşıladı”

Genel olarak katıldıkları her iki fuardan da memnun ayrıldıkları bilgisini veren Serkan Çağlıyan, hem mevcut müşterilerle görüşme fırsatı yakaladıklarını hem de potansiyel müşterilere yeni çözümlerin tanıtıldığını kaydetti. Çağlıyan, fuar döneminde başlayan satış görüşmelerinin fuar sonrasında realize edilmesi için çalışmalar sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

5-8 Aralık tarihlerinde IFM’de düzenlenecek olan FESPA Eurasia 2019 fuarına da katılacaklarını dile getiren Serkan Çağlıyan; baskı endüstrisi ile bu yılki son buluşmaya hazırlıklarının sürdüğünü açıkladı. Çağlıyan; “Ürün portföyümüzde UV baskı için Plamac ve swissQprint’in birçok farklı gelişmiş çözümüne sahibiz. Pazarda giriş, orta ve endüstriyel segmentteki üreticilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaya ve onların çözüm ortağı olmaya odaklanmış bulunuyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

Pigment Reklam’ın zengin ürün gamı ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgiyi resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied