Oerlikon Manmade Fibers ITMA ASIA + CITME 2016’da

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Oerlikon Manmade Fibers ITMA ASIA + CITME 2016'da
Oerlikon Manmade Fibers ITMA ASIA + CITME 2016’da

Oerlikon Manmade Fibers ITMA ASIA + CITME 2016’da; Oerlikon Manmade Fibers segmenti 21-25 Ekim tarihleri arasında Şanghay’daki yeni Çin Ulusal Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek (NECC) ITMA ASIA + CITME fuarında ‘Eriyikten İpliğe, Elyafa ve Nonwoven’a’ mottosu doğrultusunda çözümlerini sergileyecek.

Öncelikli odak noktası yenilikçi Oerlikon Manmade Fibers Industrie 4.0 sistem kontrol ve müşteri servis çözümleri olacak. Üreticiler, yeni özellikler ve imkanlarla donatılan Akıllı POC-Plant Operation Center 4.0’ ile bütün üretim sürecine (polikondansasyondan eğirme ve tekstüreye kadar bütün süreç boyunca) sürekli bir bakış elde edebiliyor. Bu müşterilere sistemlerinin verimliliğini arttırmaya, enerji tasarrufuna ve kaynakların verimli dağıtımında yardımcı oluyor. Oerlikon hali hazırda üreticilere gelecekte üretim süreçlerini nasıl optimize edeceklerini ‘Gelecek Şimdi’ ile gösteriyor.

Industrie 4.0 Çözümleri Çarpıcı Bir Yol

Sanal gerçeklik sunumu kullanarak, ‘Kestirimci bakım’ konseptleri ve iplik tesisinde 360 derecelik tur için,  piyasaya yeni lanse edilen Microsoft HoloLens IT geliştirme ile arttırılmış gerçeklik çözümleri gibi günümüzün en ileri teknolojileri fuar ziyaretçilerine sunulacak. Geleceğe yönelik hizmet ve otomasyon çözümleriyle bağlantılı olarak, Oerlikon müşterilerini geleceğin yapay elyaf üretimine hazırlamak istiyor. Bu sonuçta, çevreye uyumlu ve sürdürülebilir üretim süreçleri olanağı ile birlikte pazar lideri için söylemeye gerek olmayan geliştirilmiş iplik kalitesine neden olacak. Oerlikon Manmade Fiber segmenti burada; arka arkaya 12. yılında e-save inisiyatifini ve yeni geri dönüşüm çözümlerini ‘Parçalanmış PET’ten Katma Değere’ başlığı ile sergileyecek.

Oerlikon Manmade Fibers ITMA ASIA + CITME 2016’da; Oerlikon Barmag Bir Düzine Yenilik Sergiliyor

Oerlikon Manmade Fiber segmenti; Oerlikon Barmag ve Oerlikon Neumag markalarından oluşuyor. Kompleks üretim sistemleri mühendisliğinde köklü deneyimi ile bant ve monofilament ürün ve hizmetlerin yanı sıra CP, POY, FDY, DTY (Draw Textured Yarn), endüstriyel ipliklere (IDY) odaklanan Oerlikon Barmag, fuarda, 12 yeni yapay elyaf eğirme çözümünü sunacak.

WINGS POY ve FDY Ailesine Yeni Eklenenler

WINGS POY ailesi şimdi yüksek titer (iplik incelik numarası) işlemek için kullanılabilen WINGS POY HD dahil olmak üzere, başka bir üyeye sahip. Genişletilmiş gode sistemi ile yeni sarım makinesi özellikle 500den’e kadar polyester POY yüksek iplik titerlerin ihtiyacı için tasarlandı. EvoQuench radyal soğutma sistemi ile bağlantılı olarak, yüksek titer aralığında mikrofilament iplikler şimdi üstün özellikleri ile üretilebiliyor.

Yüksek titer için tasarlanmış eAFK tekstüre makinası ile birlikte, Oerlikon Barmag bütün bir  ‘Eriyikten Tekstüre İpliğe’ konseptini sunuyor. Bu konsept alışılmış Oerlikon Barmag DTY kalitesinde 450den’e kadar polyester DTY (tekstüre iplik) üretiyor.

WINGS FDY PLUS eco

2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, FDY işlemi için WINGS konsepti, dünya çapında 4 binden fazla kurulmuş eğirme ünitesi ile pazara başarılı bir şekilde yerleşti. Fuarda ayrıca müşterilerin özel ihtiyaçlarına uyarlanmış, yarı mat ve parlak trilobal için (WIGNS FDY SD / WINGS FDY BR) çözümler tanıtılacak. Segment fuarda ayrıca daha geniş bir uygulama alanı için esnek WINGS FDY PLUS ve WINGS FDY PLUS eco varyantlarını sergileyecek. Bireysel ihtiyaçlara bağlı olarak, Oerlikon Barmag üstün, ticari açıdan cazip bir çözüm sunuyor.

Devrim: EvoQuench Şimdi Poliamid Prosesinde

Polyester mikrofiber eğirme sürecinde temel bileşenlerden EvoQuench radyal soğutma sistemi proses gamını genişletti. EvoQuench şimdi de yeni olarak poliamid prosesi için de mevcut. Bu gelişme ile, Oerlikon Barmag hem POY hem de FDY prosesleri için, 6 mikro titredeki yüksek kaliteli poliamidde ilk kez tedarikçi oluyor.

eAFK HQ – Tekstüre de Yeni bir Boyut

eAFK HQ ile Oerlikon Barmag, dünyanın en verimli otomatik tekstüre makinasını ITMA ASIA + CITME fuarında sunmuş olacak. Ayrıca, yeni EAFK HQ eş zamanlı olarak yer tasarrufu sağlayan yapısıyla öne çıkıyor. Bu sayede, müşteriler denenmiş ve test edilmiş kaliteli ürünlerini, Oerlikon Barmag’ın DTY pazarında en küçükalanı gereksinimi duyan makine güvencesi ile tekstüre edebiliyor. Aynı zamanda, rakiplerinin sunduğu tekstüre makinaları ile karşılaştırıldığında, bu eAFK HQ’nin sunduğu %50’lik verim artışından yararlanırlar.

eAFK HQ her biri 48 üniteden oluşan 12 bölümle tasarlandı. Dünya çapında binden fazla başarılı kurulumu olan eAFK makinası ile karşılaştırıldığında, EAFK HQ bobin birimindeki dördüncü seviye, makinanın kapasitesini, bir dünya rekoru olan 576 üniteye arttırıyor. Ve aynı zamanda enerji tüketiminin azaltılması bunların yanında yer alıyor. Yeni geliştirilen kompakt blok ısıtıcı, yayılan ısı kaybını azaltarak enerji maliyetini düşürüyor. En üst düzeydeki hassasiyet ile yeni ATT travers sistemi mükemmel bobin yapısı sağlıyor.

Endüstriyel Tekstiller Giderek Popülerleşiyor

Büyüyen endüstriyel tekstiller pazarına dönük olarak, Oerlikon Barmag hava yastıkları, emniyet kemerleri ve kord’larda kullanılan ipliklerin üretimi için en son geliştirmelerini gözler önüne serecek. Burada odak noktası herşeyden önce poliamid 6 ve poliamid 6.6 çözümlerinde olacak. Ancak, düşük çekme ve yüksek mukavemetli iplikleri kapsayan polyester uygulamalar için en son proses ve makine çözümleri de yer alacak.

Karbon Elyafı ve Aramid için Özel Sarım Makinesi

Ayrıca Oerlikon Barmag sistem modernizasyonu için sarım makinası portföyü hakkında bilgi verecek ve yüksek mukavemetli iplikler, karbon elyafı ve aramid prosesi için çok sayıda özel iplik sarım makinasını sunacak.

Oerlikon Neumag Genişletilmiş Portföyünü Sunacak

Trützschler sentetik kesikli elyaf teknolojilerinin satın alınmasından bu yana ilk defa, Oerlikon Neumag şimdi küresel elyaf pazarında teknoloji ve tesislerin önde gelen tedarikçisi olarak tam kapsamlı elyaf üretim tesis portföyünü sunacak. Müşteriler kendi özel gereksinimleri ve yüksek kaltieli elyaflar için tek bir kaynaktan en iyi teknoloji ve proses çözümlerinden yararlanabiliyor.

Meltblown Üretimi için 2 Yeni Çözüm

Nonwoven sektörü (spunbond, meltblown ve airlaid) için Oerlikon Neumag 2 yeniliğinin lansmanını yapacak. Oerlikon Neumag meltblown (eriyikten üfleme) sistemleri için yeni, çok fonksiyonlu şekil verme tezgahı önemli ölçüde azaltılmış ayak izi ile karakterize ediliyor. Elde edilen kısaltılmış tel uzunluğu bakım maliyetini azaltıyor.  Yatay olarak hareket edebiliyor, çarpma segmentli ve ayrı ayrı ayarlanabilen emiş kutuları sunuyor. Bu son derece esnek şekil verme ve dolayısıyla artan ürün çeşitliliği sağlıyor.

Otomatik meltblown sistemleri için FAUS işletim ünitesi hem verimlilik hem de güvenirlilikte bir artış sağlıyor. Toplam 8 farklı programla 5 farklı mod, gelecekteki meltblown nonwovenların daha etkin bir şekilde üretilmesini garanti ediyor.

BCF Çözümü: %50’ye Varan Enerji Tasarrufu

Üç uçlu S+ ve tek uçlu Sytec One BCF sistemleri ile, Oerlikon Neumag tam olarak uluslararası aktif halı ipliği üreticilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. S+ ticari uygulamalar için tatmin edici bir çözüm olurken, Sytec One monofilament karakteri nedeniyle zorlu üretim süreçler için iyidir.

Her iki sistem tipi, RoTac karıştırma ünitesi ile donatılabiliyor. İplik tipine bağlı olarak, enerji verimli üretimi sağlamak için basınçlı hava tüketimi geleneksel karıştırma ünitelerine göre %50 oranında azalır.

Tekstil Eğirme Haberleri

İplik ve kumaşlarda parlak ve süslü efektler

Küresel tekstil ve moda endüstrisinde süslü efektler ve parlaklığa sahip iplik ve kumaşlara olan talep sürekli artıyor. 300 yıllık...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied