Oerlikon Neumag Yeniliklerini INDEX 2017’de Sunacak

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Oerlikon Neumag Yeniliklerini INDEX 2017’de Sunacak
Oerlikon Neumag Yeniliklerini INDEX 2017’de Sunacak

Oerlikon Neumag etkili bir nonwoven üretimi için müşterilerine proses çözümleri sunuyor

Oerlikon Neumag, 4-7 Nisan tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleştirilecek INDEX17 fuarında, nonwovenlerin verimli bir şekilde üretilmesini hedefleyen geniş bir teknoloji portföyünü sergileyecek. Oerlikon Neumag uzmanları 2314 numaralı stantta, filtrasyon, çatı kaplama, jeotekstil ve otomotiv gibi endüstriyel uygulamalar ile tıbbı ve hijyen uygulamaları için proses çözümlerini gösterecek.

Maliyetleri Azaltmaya Odaklanın

Özellikle inşaat endüstrisi olmak üzere teknik uygulamalar sektöründe trend, bugüne kadar uygulanmış olan kesikli elyaf veya cam elyafı ürünlerini yerine spunbond kullanılmasına yönelmiş durumda. Diğer şeylerin yanı sıra, bunun nedeni, tek adımda nonwoven üretim sürecinin maliyet optimizasyonu potansiyelleri yaratmasıdır. Nonwovenların gücü/dayanıklılığı endüstriyel uygulamalarda büyük önem taşıyor. Onların yırtılmaya oldukça dayanıklı ve aynı zamanda genişleyebilmesi gerekir. Bu özellikleri en küçük çalışma metre ağırlığında ve optimum hammadde girişi ile elde etmek amaçtır. Burada, Oerlikon Neumag’ın spunbond teknolojisi Avrupa’daki standart ürünlerle kıyaslandığında %5’ten fazla hammadde tasarrufu sağlıyor.  Ayrıca Oerlikon Neumag enerji tüketimine de dikkat çekiyor. Yeni nesil Oerlikon Neumag spunbond sistemleri enerji tüketimini neredeyse %20 oranında düşürüyor.

Oerlikon Neumag Nonwoven İş Geliştirme Kıdemli Yöneticisi Dr. Ingo Mählmann şunları söyledi; “Spunbond teknolojimizde endüstriyel uygulamalara odaklanarak, hat işi dahil olmak üzere, bütün prosesi kapsayan bir bilgi birikimi (know-how) oluşturduk. Bu sayede, bugün müşterilerimize bu gibi birçok uygulama için en uygun üretim çözümlerini sunabiliyoruz.”

Meltblown nonwoven ürünlerde verimlilik artışı ve ürün çeşidi

Meltblown (eriyik üfleme) teknoloji ürünleri için Oerlikon Neumag, Cenevre’deki INDEX fuarında iyi yeniliğini önerecek; Oerlikon Neumag meltblown sistemleri için geliştirilen yeni şekil verme tablası, entegre çok fonksiyonlu yapısı ve eş zamanlı olarak önemli ölçüde azaltılmış ayak izi ile karakterize ediliyor. Nozulun altında yatay ve dikey olarak hareket ettirilebiliyor ve çok parçalı ve özel olarak ayarlanabilir çeşitli depolama alanlarına sahip. Bu durum son derece yüksek performans esnekliğini mümkün kılıyor ve böylece ürün çeşitliliği artıyor.

Yeni FAUS sistem kontrol ve çalıştırma ünitesi, meltblown sistemlerin kapsamlı otomasyonunu sağlıyor ve üretkenlik ve güvenilirliği önemli ölçüde arttırıyor. Genişletilebilir teslimat durumunda, FAUS toplam sekiz farklı programla beş farklı çalışma modunu içeriyor, bunlar gelecekte yüksek kalitede meltblown kumaşların daha verimli bir şekilde üretilebilmesini garanti ediyor.

Hafif airlaid nonwovenlarda yüksek üretim hızları

Airlaid (havalı serme) teknolojisinde, Oerlikon Neumag çözümleri pazarın taleplerine yanıt verebilmek için daha da optimize edildi.

Basit mendil, ıslak mendil, suda çözünebilen/atılabilen ürünlerden; özellikle üst düzey sofra takımlarına; hijyen ve tıbbi nonwoven ürünlerin üretimini mümkün kılan şekillendirme teknolojisinin yüksek esnekliğine ek olarak; bugün pazarda cazip üretim hızları ve sistem verimliliği üzerine özel bir odaklanma bulunuyor. Oerlikon Neumag’ın airlaid teknolojisi, son derece ince nonwovenlarda bile; son derece yüksek gereklilikteki elyaf serme işleminin uygun tutarlılıkta homojen olarak gerçekleştirme ile birlikte yeni şekillendirme kafasıyla gerçekleştiriyor.

Oerlikon Neumag airlaid teknolojisi bunları yeni form verme kafasının sonucu olarak başarıyor, bununla birlikte son derece yüksek gereksinimleri, son derece ince nonwoven kumaşlarda bile elyaf serme işlemini uygun tutarlılıkta homojen olarak gerçekleştirebiliyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek. İnşaattan tarıma, otomotivden uçak endüstrisine, günlük hayatın her aşamasının ayrılmaz bir parçası haline...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied