Hesabım

Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Oerlikon Nonwoven’da her uygulama için çözüm var

Oerlikon Nonwoven’da her uygulama için çözüm var

Oerlikon Nonwoven gelişmiş ve zengin üretim teknolojileri ile INDEX 2020 fuarında uzmanlığını gösterecek.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Oerlikon Nonwoven, 31 Mart 3 Nisan 2020 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde 6. Defa düzenlenecek olan nonwoven (dokusuz yüzeyler / kumaşlar) fuarı INDEX 2020’ye katılacak. Nonwoven pazarı ve müşteri odaklı hijyen, medikal ve diğer teknik uygulamalara yönelik çözümlerini sergileyecek olan firma, kalite ve optimum üretim prosesine odaklanacak. Neumünster merkezli Oerlikon Nonwoven geliştirdiği teknolojilerle ürün ve proses uzmanlığını gözler önüne serecek.

Oerlikon Nonwoven kapsamlı spunbond portföyü ile her zaman uygun çözüm

Oerlikon Nonwoven, spunbond (eriyikten çekim) teknolojisi alanında çok geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip. Polyester veya polipropilenden jeotekstil üretme prosesi optimize edildi. Bunun en önemli özelliği kaliteli nonwoven üretiminde yüksek üretim kapasitesi ve verimi ile düşük enerji tüketimi sağlamasıdır.

Hijyen alanındaki nonwovenların üretimi için Oerlikon Nonwoven, QSR (Quality Sized Right – Doğru Ölçeklendirilmiş Kalite) sistemlerini sunuyor. Çinli makine mühendisi ortağının nonwoven oluşturmadaki avantajları komple bir çözüme entegre edildi. Nonwoven üreticileri cazip fiyatlar ve oldukça düşük yatırımlarla rekabetçi çözümler elde etme avantajına sahip oluyor.

Meltblown nonwovenların düşük maliyetlerle üretilmesi

Yeni, eşsiz ve oldukça gelişmiş filtre maddeleri, Oerlikon Nonwoven’ın optimize meltblown (eriyik üfleme) teknolojisiyle kolay ve verimli bir şekilde üretilebiliyor. İster bir ister birden fazla pozisyona sahip bağımsız bir sistem olsun, mevcut sistemlere ‘Plug & Produce – Tak ve Üret’ özelliği ile kurulur veya diğer teknolojilerle bağlantılı olarak çalışır: Oerlikon Nonwoven Meltblown prosesi geleceğin kalite gerekliliklerini karşılayan meltblown nonwovenlarını düşük maliyetli olarak günümüzde elde etmeyi mümkün kılıyor. Gittikçe daha fazla üretici, kalitesini defalarca göstermiş olan ve geliştirilmeye devam eden Oerlikon Nonwoven’ın meltblown çözümlerini tercih ediyor.

Oerlikon Nonwoven Airlaid Teknolojisi ile geleceğin nonwovenları

Nonwoven üretiminde sürdürülebilirlik ve çevreye uygunluğu açısından hammadde olarak selüloz hamur veya selüloz elyafları rakipsizdir. Oerlikon Nonwoven’ın airlaid (havalı serme) prosesi bu hammaddenin birçok uygulama için yüksek kaliteli ürünlere dönüştürülmesi için ideal bir çözümdür. Günümüzde ekonomik açıdan cazip üretim hızı ve hat verimliliğine sahip yüksek kalitede hafif Airlaid nonwoven üretimi oldukça talep görüyor. Bu alanda Oerlikon Nonwoven’ın birçok hammaddenin homojen şekilde karışmasını sağlayan patentli prosesi, yüksek dengeli ve homojen elyaf yerleşimi sayesinde, düşük temel ağırlıklı nonwovenlar için bile yeni standartlar belirliyor. Ayrıca bu teknolojinin avantajları, geri dönüşüm sektöründeki sürdürülebilir uygulamalar için gittikçe daha önemli bir hale geliyor.

Oerlikon Nonwoven ile her uygulama için çözüm
Oerlikon Nonwoven ile her uygulama için çözüm

Teknoweb Materials’tan P&G patentli PHANTOM Teknoloji

Stantta Oerlikon Nonwoven’ın hijyen ürünleri ve silme bezlerindeki stratejik partneri Teknoweb Materials’ın P&G patentli PHANTOM Teknolojisi de sunulacak. PHANTOM teknolojisi, P&G’nin dünya çapındaki özel lisansı ile Teknoweb Materials tarafından sunulacak. PHANTOM Teknolojisi ıslak mendil gibi ürünlerin selüloz ve selüloz elyaflarından üretilmesi için üstün dry laid (kuru serme) bir alternatif teknolojidir. Bu teknoloji piyasadaki bilinen proseslere kıyasla ekolojik, performans ve maliyet avantajlarına sahiptir. Hydroentanglement (suyla bağlama) ile sıkıştırmadan vazgeçilmesi sayesinde, maddenin işlem ardından kurutulması gerekmiyor. Hedefli proses kontrolü aracılığıyla, yumuşaklık, mukavemet, kir alma ve sıvı emme gibi ilgili ürün parametreleri optimum şekilde ayarlanabilir.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Teknik Tekstiller Haberleri

TEKSMER başarılı teknik tekstil çalışmalarını sergiledi

Teknik tekstil alanında 2014 yılından bu yana çalışmalar yürüten Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER), bu süreçte geliştirdiği...

Özel Haberler