Organik Kimya’nın Patentli Innofix Teknolojisi INDEX 17’de

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Organik Kimya’nın Patentli Innofix Teknolojisi INDEX 17’de
Organik Kimya’nın Patentli Innofix Teknolojisi INDEX 17’de

2016 yılını inovasyon ödülüyle kapatan Organik Kimya, katılacağı INDEX 17’de Endüstriyel Yapıştırıcı Çözümleri segmentinde geliştirmiş olduğu Patentli Innofix Teknolojisi’ni sunacak.

Küresel nonwoven endüstrisini 4-7 Nisan tarihleri arasında Cenevre’de buluşturacak olan INDEX 17 fuarında Organik Kimya ile birlikte birçok önemli Türk üretici yer alıyor. Kökleri 1924 yılına kadar uzanan Organik Kimya, bugün, Türkiye’nin lider polimer üreticisi konumundadır.

Organik Kimya Endüstriyel Yapıştırıcı Çözümleri Bölüm Müdürü Filiz Öztürk, her üç yılda bir tüm nonwoven endüstrisi ve tedarikçilerini bir araya getiren fuarın, hijyenik ürün pazar ve teknoloji trendlerinin belirlenmesi bakımından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Organik Kimya’nın, fuarda Kişisel Bakım ve Nonwoven uygulamalarına yönelik yapıştırıcı çözümleri ile ön planda olacağını dile getiren Öztürk “Endüstriyel Yapıştırıcılar bebek bezi, hijyenik ped gibi pek çok tek kullanımlık hijyenik ürünün ana bileşenlerindendir. Fuarda, Hot Melt Yapıştırıcı paketleme alanında son 20 yılın tek inovasyonu olan, Patentli Innofix Teknolojimizi tanıtacağız” dedi.

Innofix Teknolojisi Üreticilere Avantajlar Sağlıyor

Filiz Öztürk; “Öne çıkan yapıştırıcı çözümlerimizin en önemli teknik üstünlüğü; hız, verimlilik ve performansın öne çıktığı pazarda, yeni paketleme teknolojimiz sayesinde üretim hatlarında yapıştırıcı kaynaklı karbonlaşma ve kirliliğin neden olduğu üretim duruşlarının önüne geçilebilmesidir. Bunun yanı sıra, kolay erime ve düşük sıcaklıkta uygulanabilme özellikleri ile enerji tasarrufu ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamaktadır. Yapıştırıcı teknolojilerimiz, yüksek hızlı makinelerde kesintisiz çalışmaya olanak sağladığı gibi, üstün formülasyonları ile performansı en yüksek seviyeye taşıyor.

Kişisel bakım ve nonwoven uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını belirterek; “Ürünlerimiz renksiz, kokusuz ve cilt tahrişi oluşturmayan kimyasal yapıları ve performans odaklı formülasyonları sayesinde, kullanıldıkları tek kullanımlık ürünlerin pazarda bir adım önde olmalarına ve tercih edilmelerine doğrudan katkı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

INDEX fuarında, Endüstriyel Yapıştırıcı Çözümleri ürün grubu ve innovatif teknolojileri ön plana çıkaracaklarını vurgulayan Öztürk; kullanıcılar ile bir araya gelebilmek ve yeni işbirlikleri oluşturmak açısından fuarı önemli bir fırsat olarak gördüklerini açıkladı. Ayrıca fuarın, hijyenik ürün pazarı ile bağlantılı tüm endüstrileri buluşturan ortak bir platform olması bakımından da stratejik öneme sahip olduğunu belirtti.

‘Organik Kimya olarak başarılı bir yılı geride bıraktık.’

Pazar faliyetleri kapsamında 2016 yılına dair değerlendirmelerde bulunan Filiz Öztürk başarılı bir yılı geride bıraktıklarını söyledi. Organik Kimya’nın 2016’da elde ettiği İnovaLİG ödülü hakkında “Türkiye’nin inovasyon liderlerinin belirlendiği İnovaLİG’de İnovasyon Stratejisi dalında ödüle layık görüldük. İnovasyona olan inancımızın ödülle taçlandırılması gurur verici” dedi. Öztürk, 2017 yılında inovasyon ve AR-GE projelerini sürdüreceklerini; yeni ürün ve teknolojilere; insan kaynaklarına yatırımlarına müşteri yakınlığından ödün vermeden devam edeceklerini ekledi.

INDEX Fuarı kapsamında; 6 Nisan Çarşamba günü saat 10.30-10.50 arasında; Filiz Öztürk Patentli Innofix Teknolojisi hakkında detaylı bir sunum da gerçekleştirecektir.

INDEX 17, Organik Kimya, 4 – 7 Nisan, PALEXPO Sergi ve Kongre Merkezi, 4086 No’lu stand, Cenevre, İsviçre.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied