Ana Sayfa » Örme » Örmede Trend; Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik

Örmede Trend; Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik

KARL MAYER, en önemli temaları  ve mega trend ‘dijitalleşme ve sürdürülebilirlik’ ile, 15 – 19 Ekim tarihleri arasında Şanghay Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ITMA ASIA+ CITME 2018 fuarında yer alacak.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Örmede Trend; Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik
Örmede Trend; Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik

KARL MAYER, en son yeniliklerini 15-19 Ekim 2018 arasında düzenlenecek olan ITMA ASIA + CITME fuarında, Salon 4 Stant B11’de sunacak. Bu global oyuncu, günümüzde dünyada meydana gelen değişikliklerle başa çıkabilmek için son geliştirmelerini kullanıyor.

KARL MAYER Genel Müdürü Arno Gärtner, dijitalleşme sürdürülebilirliğin mega trend ler olarak dünyayı değiştirdiğini söyledi. Gärtner sözlerini şöyle sürdürdü; Yenilikçi bir küresel pazar lideri olarak, bu değişiklikleri müşterilerimiz için bir fırsat olarak görüyoruz. ITMA ASIA + CITME’de, KARL MAYER’in bu stratejik temaları, dijitalleşmeyi ve sürdürülebilirliği, çok çeşitli avantajlar sunan entegre çözümler sunarak nasıl uyguladığını göstereceğiz.”

KARL MAYER, Şanghay Fuar ve Kongre Merkezi’nde Salon 4 B 11 numaralı stantta, geçen yıl pazara tanıttığı KARL MAYER Dijital Fabrika (Digital Factory) olarak bilinen yenilikçi dijital çözümler sunacak olan, yeni bir şemsiye markasının lansmanı ile yer alacak. KARL MAYER’in CLEANER.PRODUCTIONS ürününe de göz gezdirebileceksiniz. Diğer öne çıkacaklar arasında; en yeni nesil makinelerin performans gösterisi, dekorasyonu gösteren bir moda şovu, kumaşların mükemmelleştirilmesi ve Teknik Tekstiller mükemmeliyet merkezinin tanıtımı yer alıyor. Ayrıca, Changzhzou’daki KARL MAYER (CHINA) ‘da bir şirket içi şov da 15 – 18 Ekim tarihlerinde planlanıyor ve fuar ile aynı zamanda gerçekleştirilecek.

En iyi dijital çözümlerin geliştirilmesi

Tekstil makinesi üretiminde öncü olan KARL MAYER, geniş bir dijitalleşme stratejisini takip ediyor. Bu stratejinin önemli bir unsuru, müşterilerini pazar lideri seviyesinde yeni dijital çözümler ile desteklemek.

Bu stratejiye yönelik girişimler Dijitalleştirme Müdürü Antonia Gottschalk tarafından koordine ediliyor. Bunu yapmak için uzmanlık verimli bir ağa dayanıyor. Mart 2018’den beri KARL MAYER, endüstriyel ve yazılım şirketlerinden oluşan bir birlik olan ADAMOS’un bir parçası konumunda. 2017’nin sonunda, KARL MAYER, yeni, yenilikçi dijital iş modelleri, ürünleri ve hizmetleri geliştirmek için, Frankfurt’ta Dijital Fabrika olarak bilinen kendi başlangıç (start-up) ​​şirketini kurdu. ITMA ASIA +CITME’de lanse edilecek olan yeni şemsiye marka altında bunlar gelecekte birleştirilecek. Arno Gärtner; “Yönetim KM Dijital Fabrikasına odaklanıyor. ADAMOS’a dahil olmamız ile birlikte yeni şirket, müşterilerimize maksimum fayda sağlamak için mevcut en iyi dijital çözümleri hızla sunmamızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Trend; Ağa bağlı makineleri

Bir başka trend, nerede olduğumuzdan bağımsız olarak her zaman neler olup bittiğini bilmek – mobil dijital çözümler, uzun yıllardır gündelik hayatımızın içine işlemiş durumda ve güncel olanı algılamamızı değiştirdi.

KARL MAYER, ilk defa, ağa bağlı makinelerde kendi çözümünü sunacak. Bu dijital çözüm, müşterilerine makinelerinin performansıyla ilgili gerçek zamanlı olarak şeffaflık sunacak ve şirketin kendi ağı içerisinde çok az değişiklikle kullanılabilecek.

Entegre sürdürülebilirlik

KARL MAYER’in mottosu “Geleceğinizi önemsiyoruz”. Bu felsefesi gelecek nesiller için de sorumluluk almayı anlatıyor. Sürdürülebilirliği teşvik etmek için KARL MAYER’in neler yaptığı fuarda ve www.CLEANER.PRODUCTIONS adresinden görülebilir.

Bunun çevresel yönleri arasında, makinenin türüne bağlı olarak makine işletimi sırasında enerji tüketiminin %9,5 ile %13 oranında azaltılmasını sağlayan LEO® Düşük Enerji Seçeneği bulunuyor. Maliyetler ve CO2 emisyonları aynı zamanda azaltılması gerekir.

Çin, Wujiang Shengze’de merkezi hükümet ve bölgesel yetkililer tarafından yürütülen bir teknoloji transferi projesinin de gösterdiği gibi, akıllı, son kullanımda uygulanabilir konseptler de çevresel yükleri azaltmalıdır. Bu projenin amaçlarından biri de, KARL MAYER’in karşılaştırılabilir ürün portföyü sunan çözgü örgü makineleri ile bu endüstri alanındaki çevreye zararlı tezgahları değiştirmektir. Geniş ürün portföyü, özellikle de TM 3 iyi bir alternatiftir. Bu triko makinesi, fuarda çalışır halde numunelerle birlikte sergilenecek.

KARL MAYER, çevre dostu havlu ürünlerinin üretimi için ana unsuru TM 4 TS-EL makinesi olan TERRY.ECO konseptini gösterecek. Üretilen ürünün türüne bağlı olarak, bu pamuklu havlu çözgülü örme makinesi, % 250’ye varan oranda daha fazla kumaş üretebiliyor ve hava-jetli dokuma tezgahlarına kıyasla, her bir kg tekstil için yaklaşık % 87 daha az enerji tüketiyor. Enerji, su ve atık yüklerini azaltacak şekilde haşıllama yapılabilir. TM 4 TS-EL, Changhzou ‘daki KARL MAYER’in şirket içi gösteriminde sergilenecek.

PROSIZE® haşıl makinesi ile KARL MAYER, havlu ürünler üreten dokuma şirketlerine sürdürülebilirlik konseptine dayalı bir haşıl makinesi sunuyor. Bu makine ile, haşıllama malzemeleri yüksek verimli, akıllı bir süreç ile uygulanıyor. Geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında, bu haşıllama malzemelerinin tüketimini % 10’a kadar azaltıyor ve yıkama ihtiyacını da yine aynı şekilde azaltıyor. Azaltılmış bir haşıl sarfiyatı ayrıca, kimyasalların hazırlanması ve haşıl sökme için daha az enerji tüketimi anlamına da geliyor. Ayrıca, daha az atık ortaya çıkıyor. PROSIZE® sisteminin ana elemanı olan VSB Size Box (Haşıl Kutusu), Şanghay’da sergilenecek.

Son jenerasyon makineler

Dünyanın en geniş, yüksek hızlı triko makinesi HKS 3-M, 280″ ilk kez çalışır bir halde fuar ziyaretçilerine gösterilecek. Bu yeni makine, alışılagelmiş ürün repertuarı için maksimum esneklik sunuyor. Daha önceki versiyondan farklı olarak, farklı genişlikteki ve aynı zamanda daha çok kumaş ağından oluşan eşyalar, tek bir makinede eşzamanlı olarak üretebiliyor. Bu makinenin benzersiz performansı, E 32 geyç bir kadife kumaş üretirken sergilenecek.

KAMCOS® 2 donanımına sahip ilk TM modeli de sergilenecek. KARL MAYER Komuta Sistemi’nin (Command System) yeni jenerasyonu ile donatılan KARL MAYER TM 3, 186″, HKS versiyonunun denenmiş ve test edilmiş özelliklerini koruyor. Bunlar arasında akıllı telefon teknolojisi ve KARL MAYER CONNECT uygulamasını kullanarak mobil cihazlarla veri erişiminin yanı sıra, entegre bir lazer durdurma sistemine dayanan fonksiyonlara sahip bir operatör arayüzü bulunuyor. Şanghay’da, bu verimli ve esnek üretim makinesi, ekolojik avantajları olan E 32 geyç sert bir kumaş üretecek. Bu kumaş, yüksek atık yüküne sahip su jetli dokuma makineleri tarafından üretilmiş kumaşların yerine kullanılabilir.

Çözgü hazırlama sektörü için, KARL MAYER fuarda yenilikçi VSB Haşıl Kutusu’nu (Size Box) da sergileyecek. Her zamanki daldırma ve yıkama uygulama prosesi yerine, PROSIZE® üç, yüksek derecede türbülanslı, homojen uygulama alanları, püskürtme çubuğu teknolojisi ve bir sonraki uygulama / sıkıştırma silindiri sistemi ile çalışır. Bu, haşıl banyosu ve haşıllama katkı maddelerinin hacmini düşürüyor, böylece çevresel yükleri de azaltmış oluyor. Diğer avantajlar arasında, son derece homojen bir haşıllama, maksimum dokuma verimliliğini garanti eden daha az elyaf tozu ve % 20 daha büyük iplik kaplama bölgesi bulunuyor.

KARL MAYER,  dünyada ilk kez benzersiz bir maliyet/fayda oranına sahip ISODIRECT doğrudan çözgü makinesini de sergileyecek. Bu çok yönlü makine, her türlü kesikli elyaf ipliği işleyebilir ve 1.000 m / dak-1‘e kadar çözgü hızlarında yüksek kaliteli levendler üretebilir.

Trendi belirleyen özelliklere sahip tekstiller

KARL MAYER’in teknolojisinin ve stratejilerinin bu gösterimi, çözgülü örme kumaşların geniş uygulama yelpazesinin sunumuyla tamamlanacak. KARL MAYER’in tekstil yenilikleri, geniş yelpazede çözgülü örme tekstil ürünlerini gösteriyor ve her sektörde trend oluşturuyor. Bunlar arasında çekici danteller, spor kıyafetleri için yüksek performanslı kumaşlar, athleisure (spor ve şık giyimi buluşturan moda akımı) giyimi için orijinal kreasyonlar ve belli bir enerjiye sahip hazır giyim kumaşları bulunuyor.

Tekstil üzerine inşa etmek

KARL MAYER, trend haline gelen teknik tekstil sektöründe geniş bir uygulama alanına hitap eden doğru teknoloji ve uzmanlığa sahiptir. Şirketin atkı transferi, çift eksenli ve çok eksenli çözgülü örme makineleri, jeotekstil, kompozit ve otomotiv kumaşları üreticilerinin yanı sıra, döşeme, branda ve reklam malzemeleri imalatçılarının tesislerinde bulunabilir. ITMA ASIA + CITME fuarındaki odak noktası inşaat sektörü için tekstillerde olacak. Çin inşaat sektörü, ülkenin büyüme alanlarından bir tanesidir, ancak Avrupa ve Amerika’daki inşaat endüstrilerinden farklı olarak, Çin inşaat sektörü geleneksel malzemelere odaklanıyor. Tekstil, özellikle beton bileşenlerde kullanıldığında inşaat sektörüne birçok avantaj sağlayabiliyor. Geleneksel çelik takviyeleri karbon veya cam elyaflı tekstillerle değiştirilerek, kullanılan beton miktarı % 70’e kadar azaltılabiliyor.

Çözgü-örme yapılar için diğer umut verici trend uygulamalar; sıva içindeki yırtılma direncini arttırmak için yırtılmaya dayanıklı sıva ızgaraları; duvarlarda delik ve çatlakların onarımı için kendinden yapışkanlı bant; mükemmel mekanik özellikli, uygun maliyetli, esnek çatı kanopileri ve bitüm çatı malzemeleridir. Bu tür tekstil ürünlerinin numuneleri; fuar sırasında çözgülü örme bina tekstillerinin avantajlarını göstermek için kullanılacak.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied