Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Otomotiv Halısında Yenilik: Tune-It

Otomotiv Halısında Yenilik: Tune-It

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tune-It ile Autoneum, kişiye özel olarak tasarlanmış akustik performans, hafiflik ve mükemmel bir çevresel ayak izi ile kendisini ayıran son yeniliği halı sistemlerini lanse ediyor. Ürün, İsviçre Zürih-Ruschlikon’da 11-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Automotive Acoustics Conference’da (Otomotiv Akustiği Konferansı) ilk kez halka tanıtılacak. Otomotiv akustiği alanında küresel çapta lider olan bu konferans, Autoneum’un 50 yıldır bilimsel liderliği altında sürüyor.

Autoneum, küresel pazarda ve inovasyonda lider olarak, araçlarda gürültüye karşı koruma ve termal yönetim için çok fonksiyonlu bileşenlerin ve teknolojilerin geliştirilmesine sürekli yatırım yapıyor. Hafif yapıları sayesinde, şirketin ürünleri de sürdürülebilir ulaşıma önemli katkı sağlıyor. Özellikle, bu, yolcu kabinindeki gürültüyü düşüren halı sistemlerini içeriyor, yolcu kabinindeki gürültüyü azaltmakla birlikte, aynı zamanda büyük boyutlarından dolayı araç ağırlığı üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Needlepunch halılar için Tune-It ile, Autoneum, otomotiv üreticilerine aynı zamanda ideal bir akustik performans sağlarken, yarının otomobilini daha hafif, daha rahat ve çevre dostu yapan bir teknoloji sunuyor.

Tune-It?

Ses yalıtımı ve emiliminin halı yüzeyinin tamamında yolcu kabininin özel ihtiyaçlarına ve geometrisine ilk kez adapte edilebildiği, halı sırtında (alt tabakasında) yenilikçi bir elyaf kombinasyonunu temel alıyor. Bu teknolojik kuantum sıçrama sayesinde, yeni araç modellerinin geliştirme aşamasında optimum yalıtım ve emme performansını bilgisayar destekli simülasyonlar vasıtasıyla tanımlamak artık mümkün. Sonuç olarak, Tune-It esaslı needlepunch halılar yolcu kabininde ideal gürültü koruması sağlıyor. Buna ek olarak, standart needlepunch halılara kıyasla %25’e kadar daha az bir ağırlık avantajı göz önüne alındığında, Tune-It temelli bileşenler, yakıt tüketimini azalmayı ve daha az araç emisyonunu destekliyor.

Bu halı teknolojisinin %100 PET’den oluşan üstün çevresel ayak izi, Tune-It esaslı bileşenlerinin tamamen geri dönüşümlü olduğu gerçeğini yansıyor. Geri dönüştürülemez üretim atığının %30’luk bir paya ulaşabildiği geleneksel halı şekil verme ile karşılaştırıldığında, Tune-It imalat sırasında üretilen kesimler yumak haline getirebilir ve elyaf biçiminde halı imalat sürecine tamamen geri gönderilebilir.

Tune-It, 11-12 Temmuz 2017 tarihlerinde Automotive Aocustics Conference’da ilk defa kamuoyuna tanıtılacak. Pazara sunumu içse 2018 baharında gerçekleşecek.

Autoneum ile Otomotiv Halısında Yenilik: Tune-It
Autoneum ile Otomotiv Halısında Yenilik: Tune-It

Automotive Acoustics Conference hakkında

Elektrikli ulaşım, araçlarda akustik ve termal yönetimi nasıl etkileyecek? Otomotiv endüstrisinin karşı karşıya olduğu bu ve buna ek teknolojik zorluklar, 11-12 Temmuz 2017 tarihleri arasında İsviçre Zürih/Ruschlikon’da düzenlenecek Automotive Acoustics Conference’de  (Otomotiv Akustiği Konferansı), dünyanın önde gelen akustik uzmanları tarafından tartışılacak.

Teknik Tekstiller Haberleri

Teknik tekstilde TSUDAKOMA dokuma çözümleri

Kurulduğu 1909 yılından itibaren, TSUDAKOMA, çöp yakma fırınlarında kullanılan hortumlar ve toz toplayan bezler gibi teknik kumaşlar için dokuma...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied