Hesabım

Ana Sayfa » Dokuma » Picanol iki yeni rapier dokuma makinesini ITMA Asia’da tanıtacak

Picanol iki yeni rapier dokuma makinesini ITMA Asia’da tanıtacak

Picanol iki yeni rapierli makinesi GTMax-i 3.0S ve GTMax-S ile fuarda katılımcılarla bir araya gelecek.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dokuma teknolojileri üreticisi Picanol, 12-16 Haziran tarihleri arasında ITMA ASIA + CITME fuarında airjet ve rapier dokuma makinelerindeki yeniliklerini sergileyecek. Asya pazarından birçok tekstilciyi ağırlamaya hazırlanan firma, fuarda denim ve ipek kumaş için iki ayrı yeni rapier makinesinin lansmanını da yapacak. Picanol ayrıca, belirli teknik segmentler için önemli bir inovasyon atılımı olan 540 cm genişliğinde serbest hareketli çalışmada bir OptiMax-i kancalı dokuma makinesini sergileyecek. Ziyaretçiler Picanol’ün tüm bu yeniliklerini 3. salon B27 standında keşfetme imkanı bulacak.

Picanol farklı kumaşlar için yeni çözümleriyle fuarda yer alacak

Picanol Dokuma Makineleri Başkan Yardımcısı Johan Verstraete, Picanol’daki herkesin, airjet ve rapierli makineler için pazarda bulunan en iyi teknolojilerin yanı sıra üstün bir yerel servis ve destek ekibi sağlayarak müşterilerine yardımcı olma arzusunda olduğunu aktardı. Picanol’ün dört geliştirme ilkesi; Akıllı Performans, İçeride Sürdürülebilirlik, Veri Tahrikli/Yönetimli ve Sezgisel Kontrol’ün tüm girişimlerinde onlara yol gösterdiğini dile getiren Verstraete, fuarda yer alacak yeniliklerini şu şekilde açıkladı:

“Bu dört ilkeden ilham alan Ar-Ge ekibimiz, ITMA ASIA + CITME’de sergilenecek gerçekten heyecan verici bazı yenilikler geliştiriyor. Bunlar arasında iki airjet dokuma makinesi, düz kumaşlar için dört rapierli dokuma makinesi ve havlu kumaş dokuma için bir rapier makinesi yer alıyor. Ayrıca, Bonas standında jakar uygulamasında ek bir rapier makinesi olacak.”

Picanol iki yeni rapier dokuma makinesini ITMA Asia’da tanıtacak
Picanol iki yeni rapier dokuma makinesini ITMA Asia’da tanıtacak

Yeni güçlü dokuma teknolojileri: GTMax-i 3.0S ve GTMax-S

GTMax-i-3.0S 4-R-230 Denim, rekabetçi ve kaliteli dokuma için yeni standartlar belirliyor. Ayrıca en iyi streç kumaşlar için 240 ve 250 cm tarak genişliğinde de sunuluyor. SUMO Tahrik konseptine dayanan ve BlueBox elektronik platformunda çalışan GTMAX-i3.0S’in diğer özellikleri arasında Rehberli Kanca (GOH), DRC2 Gücü Bağlantısı, Staübli S2678B armürlü çalışma, Elektronik Kenar Sistemi (ELSY) bulunuyor. Atkıda 35.4 iplik/cm ve çözgüde 35.7 iplik/cm sıklığında çalışan makine fuarda, 4 renkli armür uygulamasında, denim tarzı dokuma ile gösterilecek.

GTMax-S-8-R-380 Silk, özel ipek uygulaması ile en kaliteli kumaşları dokumada tatmin edici bir çözüm sunuyor. Elektronik Kenar Sistemi (ELSY) ve BlueBox elektronik platformunun yanı sıra SUMO Drive konsepti ve özel genişliklere de sahip yeni GTMax-S, 380 cm tarak genişliğinde ipek kumaş dokuyan 8 renkli armür uygulamasında tanıtılacak.

Picanol standında yer alacak diğer çözümler arasında şu dokuma makineleri bulunuyor; OptiMax-i-4-R-220 Worsted, OmniPlus-i-4-P-190 Poplin, TerryMax-i-8-R-260 Terry towel, OmniPlus-i-6-D-220 Ladies wear, OptiMax-i-4-R-540 Coating, Bunların yanı sıra, Salon 3’teki D01 numaralı Bonas standında da GTMax-i-3.0S 8-J-340 dokuma makinesi ziyaretçilerle buluşacak.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Dokuma Haberleri

Vandewiele halı üreticileriyle Domotex Turkey’de buluştu

Vandewiele 14 - 17 Mayıs tarihleri arasında  halının başkenti kabul edilen Gaziantep’te düzenlenen Domotex Turkey fuarında halı dokuma çözümlerini...

Özel Haberler