Picanol ile ‘İmkansız’ Mümkün Hale Geliyor

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Picanol ile ‘imkansız’ mümkün hale geliyor. Teknik tekstillerde tek tip, yavaş ve eski teknolojilerle dokuma yapılabileceği düşüncesine karşı kampanya başlatan Picanol, teknik tekstiller alanına hız, esneklik ve yenilik sunuyor.

Tekstil endüstrisinin önemli airjet ve rapier dokuma teknolojileri tedarikçisi Picanol, teknik uygulamalar için gücünü vurguluyor. Techtextil 2017 fuarına katılan firma, standında belirli bir teknolojiyi tanıtmak yerine ziyaretçilerine vizyon çizen yeni kampanyasını tanıtmayı tercih etti. Picanol Teknik Ekibi küresel hizmete ve en iyi fiyat-performans oranına sahip çözümlerini Salon 3 Stant B28’de ziyaretçilerle paylaştı. Textilegence’ye açıklamalarda bulunan Picanol Pazarlama İletişim Müdürü Erwin Devloo, geleneksel tekstil-teknik tekstil arasındaki duvarları nasıl yıktıklarını anlattı.

Picanol’un teknik tekstiller segmenti için sunduğu tüm çözümlerin Techtextil fuarında ziyaretçilerle paylaşıldığını, detaylı görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Devloo, ‘Artık İmkansız Değil – Impossible not Anymore’ tanıtım kampanyaları hakkında bilgi verdi. Teknik tekstillerin endüstride gittikçe artan bir öneme ve güce sahip olduğunu belirten Devloo şunları söyledi; “Fuarda sadece makine sergilemek yerine verdiğimiz servisi, yedek parça, ürün geliştirme sunduğumuz çözümleri öne çıkarmak istedik. Pazarda teknik ve fonksiyonel kumaşların dokunması için belirli sınırlara bağlı kalmanız gerektiği söyleyen dogmalar var. Müşteriler bu yaygın inanış nedeniyle alternatif çözümlerin neler olduğunu bilmiyor. Picanol olarak biz bu sınırları kaldırdığımızı, bunun tekstilcilere getirdiği potansiyel gücü vurgulamak istiyoruz.”

Picanol ile ‘imkansız’ mümkün hale geliyor: Picanol için düşük hız bir zorunluluk değil!

Picanol ile ‘İmkansız’ Mümkün Hale Geliyor
Picanol ile ‘İmkansız’ Mümkün Hale Geliyor

Picanol’un ‘Birlikte Büyüyelim – Let’s Grow Together’ mottosunu hatırlatan Erwin Devloo, geleneksel ve teknik tekstil için yerleşmiş dogmaların yıkılması gerektiğini kaydetti. “Bazı müşterilerimiz 40 yıllık makinelerde üretim yapmaya devam ediyor” diyen Devloo, şunları söyledi; “Çünkü dokuduğu kumaşın sadece o makinede, ancak o şekilde yapılabileceğine inanıyor. Bir alternatif olduğunu bilmiyorlar. Picanol olarak kafalardaki bu sınırı kaldırmak için çalışıyoruz. Picanol makinelerinin evriminde gelinen son noktada, ev tekstilleri ve konfeksiyon üretiminde çalışan ana akım makinelerimiz, o kadar esnek ve bir çok iş yapabilir hale geldi ki, teknik tekstil üretimi için uygun çözümlere dönüştü.”

“Dogmalar nedeniyle birçok yaratıcı fikir doğmadan ölüyor” diyen Devloo, bu dogmaların piyasaların gelişmesini ve yenilenmesini de engellediğini belirtti. Devloo; “Teknik dokumada sadece düşük hızın olabileceği veya yalnızca çok özel teknik çözümlerin bu dokuma ihtiyaçlarını karşılayabileceği düşünülüyor. Esneklik ve modülerlik ile yüksek spekifikasyonların birlikte olamayacağı söyleniyordu. Pazardaki eşdeğerleri ile karşılaştırıldığında çok daha fazla rekabetçi bir fiyatı olamayacağı düşünülüyordu. Ancak, bir kişi/firma ne kadar uzmanlaşırsa uzmanlaşsın kendisini sadece bir niş pazara kapatmak istediğine inanmıyoruz. Her pazarda daha hızlısının daha iyi olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle ‘imkansız’ denileni mümkün hale getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Erwin Devloo teknik tekstiller alanında çok yönlülük, hız, iyi servis ve güvenirlilik sayesinde müşterileri ile birlikte büyümeyi hedeflediklerini belirterek; Picanol’un her gün ‘imkansız’ denileni mümkün hale getirdiğini, ana akım tekstil teknolojilerindeki başarıyla teknik tekstillere birinci sınıf makineler ve hizmetler sunduğunu ifade etti.

Türkiye pazarında 2016 başarılı geçti, 2017 hızlı başladı

Teknik tekstillere dönük küresel ihtiyacı karşılamak için Avrupa, Hindistan ve Amerika gibi bölgelerde teknik ekipler kurduklarını açıklayan Devloo, müşterilerine konunun uzmanı ekiplerle hizmet verdiklerini kaydetti. Türkiye pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Devloo; “2016 yılı Picanol için çok iyi geçti. Türkiye her zaman olduğu gibi ilk 5 büyük pazarımız arasında yer aldı. Türkiye pazarında 2017 yılına da hızlı başladık” dedi.

Tekstil Dokuma Haberleri

Itema Mısır pazarına bağlılığını ve liderliğini güçlendiriyor

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere, sınıfının en iyi dokuma çözümlerinin küresel önde gelen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied