.
Ana Sayfa » Dokuma » Picanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

Picanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

Otomatik atkı kopuğu alma tertibatı Picanol PRA II Plus, kısa duraklama süreleri ile kaliteli dokuma sonuçları sunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dijital arşiv sadece üyelere açıktır.

Dijital arşivi görüntüleyebilmek için lütfen üye olunuz.

Picanol’ün airjet makinelerdeki atkı durmalarını tam ve otomatik olarak onarmak için kullandığı otomatik atkı kopuğu alma tertibatı PRA II Plus, dokumacılara atkı gecikme ve eksikliklerini tespit etmede kolaylık sağlıyor. Atkı duraklamalarını yüzde 80’e kadar onarabilen sistem, makineyi 14 saniye gibi kısa bir süre için durdurarak işlemi gerçekleştiriyor. PRA II Plus, atkı ipliği durduktan sonra makineyi otomatik olarak yeniden başlatarak dokumacının herhangi bir müdahalesi gerekmediğinden değerli zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken, başlangıç izi riskini de önemli ölçüde azaltarak daha iyi kumaş kalitesi elde edilmesine imkan veriyor.

Pazardaki en hızlı sistem olarak belirtilen PRA II Plus, atkı temizleme işlemlerinde yüksek başarı oranı sağlıyor. PRA ayarlarının ince ayarı her bir ekleme kanalı için ayrı ayrı yapılabilirken, böylece farklı tipte atkı ipliği kullanıldığında bile bu özelliğin avantajlarından yararlanılabiliyor. Atkının kumaştan pnömatik ve mekanik olarak çıkarıldığı sistem, aynı zamanda sağ taraftan çıkarma sayesinde ağızlıkta kalan kısmi atkıların ve başlangıç izlerinin riskini en aza indiriyor. Operatör müdahalesi gerektirmeyen sistem aynı zamanda temizlik için kolay erişim sağlıyor.

Picanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

PRA II Plus ile 14 saniyede atkı temizleme

Dokuma makinesinin durmasından tekrar çalışmasına kadar otomatik olarak gerçekleşen süreç toplamda 14 saniye sürüyor. Öncelikle makinenin geç veya eksik atkıları algılayarak tespit etmesinin ardından PRA dizisi etkinleştiriliyor. Kısa bir duraklama esnasında, makine sağ taraftaki vakum ağzına bir atkı ucu getiriyor. Atkı  vakum ağzına gelip tespit edildikten sonra, atkı makinenin sol tarafından kesiliyor. Daha sonra atkı ucu, dönen ve pnömatik kontrollü bir kıskaç ile tamamen çıkarılıyor. Makine, atkının başarıyla çıkarılıp çıkarılmadığını kontrol ettikten sonra kendini yeniden başlatıyor.

Yeni PRA II Plus sistemiyle birleştirilen OmniPlus-i Connect airjet dokuma makinesi, yalnızca başarı oranı açısından değil, aynı zamanda çalışma hızı açısından da artan üretkenlik sunuyor. Bu sayede Picanol, dokumacılara makinelerinde daha yüksek verimlilik, performans ve üstün kumaş kalitesi sunuyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert tek tel gücü telleriyle dokumadaki gücünü artırıyor

Gelişmiş tekstil teknolojileri ve çözümleri sunan Groz-Beckert, genellikle çift telden yapılan RONDOFIL gücü ve Jakar gücü tellerini tek telden...

Özel Haberler