23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Picanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

DokumaPicanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

- Haber Sponsoru -

Picanol’ün airjet makinelerdeki atkı durmalarını tam ve otomatik olarak onarmak için kullandığı otomatik atkı kopuğu alma tertibatı PRA II Plus, dokumacılara atkı gecikme ve eksikliklerini tespit etmede kolaylık sağlıyor. Atkı duraklamalarını yüzde 80’e kadar onarabilen sistem, makineyi 14 saniye gibi kısa bir süre için durdurarak işlemi gerçekleştiriyor. PRA II Plus, atkı ipliği durduktan sonra makineyi otomatik olarak yeniden başlatarak dokumacının herhangi bir müdahalesi gerekmediğinden değerli zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken, başlangıç izi riskini de önemli ölçüde azaltarak daha iyi kumaş kalitesi elde edilmesine imkan veriyor.

Pazardaki en hızlı sistem olarak belirtilen PRA II Plus, atkı temizleme işlemlerinde yüksek başarı oranı sağlıyor. PRA ayarlarının ince ayarı her bir ekleme kanalı için ayrı ayrı yapılabilirken, böylece farklı tipte atkı ipliği kullanıldığında bile bu özelliğin avantajlarından yararlanılabiliyor. Atkının kumaştan pnömatik ve mekanik olarak çıkarıldığı sistem, aynı zamanda sağ taraftan çıkarma sayesinde ağızlıkta kalan kısmi atkıların ve başlangıç izlerinin riskini en aza indiriyor. Operatör müdahalesi gerektirmeyen sistem aynı zamanda temizlik için kolay erişim sağlıyor.

Picanol kumaş kalitesini ve verimliliği PRA II Plus ile artırıyor

PRA II Plus ile 14 saniyede atkı temizleme

Dokuma makinesinin durmasından tekrar çalışmasına kadar otomatik olarak gerçekleşen süreç toplamda 14 saniye sürüyor. Öncelikle makinenin geç veya eksik atkıları algılayarak tespit etmesinin ardından PRA dizisi etkinleştiriliyor. Kısa bir duraklama esnasında, makine sağ taraftaki vakum ağzına bir atkı ucu getiriyor. Atkı  vakum ağzına gelip tespit edildikten sonra, atkı makinenin sol tarafından kesiliyor. Daha sonra atkı ucu, dönen ve pnömatik kontrollü bir kıskaç ile tamamen çıkarılıyor. Makine, atkının başarıyla çıkarılıp çıkarılmadığını kontrol ettikten sonra kendini yeniden başlatıyor.

Yeni PRA II Plus sistemiyle birleştirilen OmniPlus-i Connect airjet dokuma makinesi, yalnızca başarı oranı açısından değil, aynı zamanda çalışma hızı açısından da artan üretkenlik sunuyor. Bu sayede Picanol, dokumacılara makinelerinde daha yüksek verimlilik, performans ve üstün kumaş kalitesi sunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler