Ana Sayfa » Dokuma » Picanol Yeni OmniPlus-i’yi ITMA 2019’da Sunacak

Picanol Yeni OmniPlus-i’yi ITMA 2019’da Sunacak

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

OmniPlus-i-4P-190-bottom weight
OmniPlus-i-4P-190-bottom weight

Yeni air-jet dokuma makinası OmniPlus-i dahil olmak üzere Picanol, ITMA 2019 fuarında 12 makinasını sergileyecek. Firma çok yönlü ve esnek dokuma çözümü arayanlara seçenekler sunuyor.

20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında Picanol, en son dokuma teknolojisini ITMA Barselona’da gösterecek. ITMA Barselona, yepyeni bir airjet makinesinin prömiyerini, airjet dokumacılığında yeni bir ölçütü temsil eden OmniPlus-i’yi görecek. Bu, bugüne kadar 100.000’in üzerinde airjet makinesinin satıldığı airjet dokumalarında yaklaşık 40 yıllık deneyime sahip sağlam bir temel üzerinde yükseliyor. Toplamda, Picanol, ITMA Barcelona’da 12 makinesini sergileyecek. 5 yeni airjet dokuma makinesine ek olarak, Picanol ayrıca pek çok yeni gelişmeyle birlikte 5 rapierli dokuma makinesi sunacak. Ayrıca, Jakarlı uygulamalar için bir rapier makinesi Bonas standında ve Stäubli standında da bir terry airjet’te sergilenecek. Picanol fuarda Salon 4, stand 101’de olacak.

Picanol 4 prensibe odaklanıyor

Sürekli değişen bir dünyada dokuma işletmelerinin ihtiyaçları ve operatörlerin beklentileri hızla gelişiyor. Çevresel konulardaki artan farkındalık, artan maliyetler ve kaynak ve becerilerin kullanılabilirliği ve dijital devrim, firmayı yeni yönlere sevk ediyor. Bu nedenle Picanol ürünleri dört prensibe odaklanarak tasarlıyor:

  • Akıllı Performans: Performans, herhangi bir dokuma makinesi veya özelliği için ilk gerekliliktir ve en belirgin gösterge teorik maksimum hızdır. Ancak, çoğu zaman, bu teorik hız ile gerçek yaşam koşullarında etkili hız arasındaki fark çok büyüktür. Bu nedenle Picanol makinelerini ‘Akıllı Performans’ ilkesi etrafında oluşturuyor: her koşulda mümkün olan en iyi pratik hız ve gerçek performansı gerçekleştiren, kendi kendine öğrenme yazılımıyla birleştirilmiş akıllı makine tasarımı.
  • Özünde Sürdürülebilirlik: Atık önleme ve enerji tüketiminin azaltılması söz konusu olduğunda, Picanol yıllardır bu sorumluluğu üstleniyor. Firmanın makineleri, sürdürülebilirlik için yerleşik bir kapasite ile tasarlandı. Firma bunu 1996 yılında tanıtılan öncü Sumo Drive konseptiyle kanıtladı ve halen mevcut olan en enerji verimli tahrik aygıtıdır. Sürdürülebilirlik ayrıca atık yönetimi ile de ilgilidir. Firma sadece israfı azaltmakla kalmıyor, tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyor. EcoFill özelliği burada mükemmel bir örnek olarak hizmet veriyor.
  • Verilere Doğrultusunda Hareket Eder: Herkes önümüzdeki yıllarda dijitalleşmenin daha da önemli olacağının farkında. Üretim optimizasyonu ve yapay zeka için verilerin elde edilmesi, erişilebilir ve kullanılabilir olması gerekir. 70’lerde dokuma makinelerinde elektroniklerin ilk kullanılmasından bu yana, Picanol dijitalleşmenin ön saflarında yer aldı. Her yeni makinede, bu alanda trend belirleyici olmaya ve Endüstri 4.0’ı dokuma endüstrisinde daha da yaygınlaştırmaya devam ediyoruz: kendi kendini otomatik olarak ayarlayan makine çok yakında.
  • Sezgisel Kontrol: Çocuklar, özellikle sezgisel ve zahmetsiz teknoloji kullanımı konusunda ilham veriyor. Kablosuz kullanım, sağlam ve maksimum anında okunabilirlik için tasarlanmış, yeni nesiller bundan daha azını kabul etmeyecek. Bu kullanıcı merkezli tasarım aynı zamanda tüm işlem ve müdahaleleri sezgisel, kolay ve açıklayıcı hale getiren makinelerimizin konseptine de entegre edildi.

Picanol rapier ve airjet geliştirmeleri ile ITMA’da

OptiMax-i -4R-220-denim
OptiMax-i -4R-220-denim

Picanol bu dört ilkeye bağlılığının bir kanıtı olarak rapier ve airjet teknolojisindeki son gelişmelerini sunacak. Rapier teknolojisine gelince, Picanol bir kez daha kriterleri çeşitli yönleriyle belirledi. Bir denim uygulamasında, bir makinenin aynı anda performans gösterirken çok yönlü, sürdürülebilir, dijital ve kullanıcı dostu olacağının kanıtlarını sunacaklar.

Picanol’un yeni airjet makinesi OmniPlus-i’nin prömiyeri ITMA 2019 Barselona’da yapılacak. OmniPlus-i, airjet dokumada kesinlikle bir dönüm noktası olacak. Bu, bugüne kadar 100.000’in üzerinde airjet makinesinin satıldığı airjeti dokumalarında yaklaşık 40 yıllık deneyime sahip sağlam temel üzerine geliştirildi. OmniPlus-i, bu kapsamlı airjeti uzmanlığını geleceğin net bir vizyonuyla birleştiriyor! OmniPlus-i, yeniden tasarlanmış bir tarak düzeneği, optimize edilmiş itici nozülü kurulumu bulunuyor ve bunlara tam elektronik kontrollü ağızlık düzeneği olan SmartShed eklenebilir.

Toplamda, Picanol ITMA Barcelona’da toplam 12 makine sergileyecek. Picanol standında 5 airjetli makine ve 5 rapierli makine yer alacak. Ayrıca, Jakarlı uygulamadaki bir rapier makinesi Bonas standında ve Stäubli standında bir terry airjet sergilenecek.

Araba Koltuğu kumaşı dokuyan OmniPlus-i-4-D-190

Firmanın yeni ilkeleri için bir dönüm noktası oluşturan tüm özelliklere sahip bir makinedir. Akıllı Performans, Özünde Sürdürülebilirlik, Verilere Doğrultusunda Hareket Eder ve Sezgisel Kontrol sunar. OmniPlus-i, yeni referans noktalarını oluşturuyor. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Blue11 EasySet Atkı Besleyiciler; Dijital ağızlık düzeneği (SmartShed); Cord telefsiz RHS (CordLess); PosiJet ana nozül.

Paraşüt kumaşı dokumak için OmniPlus-i-4-R-190

Hafif filamentli kumaşların hız ve esneklik arasında seçim yapmak zorunda kalmadan dokunması. İstenilen yüksek kumaş kalite standartlarına ulaşmak, atkı sisteminin yerleşik stabilitesinin artmasıyla daha da kolaylaşmaktadır. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Blue11 EasySet atkı besleyiciler; Hava tüketimi izleme ve yönetim sistemi (AirMaster); Otomatik Röle Valf Tahriki (ARVD II Plus); Atkı İpliği Tamir Otomasyonu (PRA II Plus).

Çarşaf Bezi dokuyan OmniPlus-i-4-P-280

Bu makine yüksek kaliteli çarşaf bezi stilinin açık bir örneğidir. Eşsiz havalı kenar örme sayesinde maksimum genişlikte esneklik garanti edilir. Yeni OmniPlus-i ile pratik çalışma hızları daha da yüksek bir seviyeye çıkarıldı. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Blue22 EasySet atkı besleyiciler; Hava tüketimi izleme ve yönetim sistemi (AirMaster); Sürekli tarak için havalı kenar dokuma mekanizması.

Poplin dokuyan OmniPlus-i-4-D-190

Hafif kumaş segmentinin bile OmniPlus-i platformundan faydalanabileceğinin bir kanıtıdır. Dijitalizasyon, maksimum esneklik ve hala en yüksek hızda çalışıyor. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Blue22 EasySet Prewinders atkı besleyiciler; Dijital ağızlık düzeneği (SmartShed); Hava tüketimi izleme ve yönetim sistemi (AirMaster).

Ağır kumaş dokuyan OmniPlus-i-4-P-190

Ağır kumaş dokuma için kanıtlanmış standart. Bu kumaş segmentinde mümkün olan en yüksek üretim hızına ulaşmak için donatıldı. Yeni OmniPlus-i’nin potansiyelinin açık bir göstergesi. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Blue22 EasySet Prewinders; Hava tüketimi izleme ve yönetim sistemi (AirMaster); Telef kordsuz RHS (CordLess).

Denim dokuma için OptiMax-i-4-R-220

Dijital dokuma tezgahı! Akıllı performansa dayanan ve her zaman sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak verilerle çalışan bir makine. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Kılavuzlu GC gripper; Elektronik Sağ gripper açacağı (ERGO); Hızlı Stil Değişimi (QSC); Atık azaltma sistemi LHS (EcoFil 4Colours).

Kaplamalı bir kumaşı dokuyan OptiMax-i-4-R-460

Kaplamalı kumaşların dokunmasında yeni bir dönüm noktası olan Free Flight gripper sistemi en yüksek atkı oranlarında 460 cm’ye kadar uzadı. Artık T360 üzerindeki genişliklerde Kılavuz Kanca gerekli değildir. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Pnömatik kontrollü arkalık (DWC); Laserstop çözgü durma düzeneği; Elektronik Sağ gripper açacağı (ERGO).

Zemin Desteği dokumaları için OptiMax-i-4-P-540

Bu makine Picanol’un çok çeşitli Teknik Kumaşları dokumaya yönelik çok yönlü makineler arayan dokumacılara verdiğimiz yanıttır. Kılavuz Pozitif Gripper sayesinde, zemin örtülerinden dolu yağışına karşı korumalı ağlara kadar çeşitli Tarım-tekstilleri dokunabilir. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Kılavuz Pozitif Kancalar GPG; Atık azaltma sistemi LHS (EcoFil 4Colours); Pnömatik kontrollü arkalık (DWC); Bant dolgu için Mekanik Kenar Örme; Atık şerit sarıcı.

Döşemelik dokuyan OptiMax-i-12-J-190

Nihai çok yönlülük, artık bir hayal değil, devrim niteliğindeki Pozitif Gripper sistemi sayesinde gerçek oldu. Tüm atkı işlemi boyunca akıllı performans elde ediliyor. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Esnek Pozitif Gripper (FPG); Elektronik Atkı Gerginlik Kontrolü (EFT); Elektronik kontrollü atkı kesici SmartCut.

TerryMax-i-8-J-260
TerryMax-i-8-J-260

Havlu kumaş dokuyan TerryMax-i-8-J-260

Havlu kumaş dokuma için bir ölçüt. Nihai kalite ile birlikte maksimum performansı hedefleyen tasarımda sınırlama yoktur. Vurgulanan özellikler: Yeni Ekran ve sinyal lambaları; Çok yönlü Kılavuz Gripper (GCv) Elektronik Sağ Gripper açacağı (ERGO); Elektronik kontrollü atkı freni PosiFlex; Doğrudan tahrikli hav kontrol sistemi; Elektronik kontrollü pnömatik hav gergisi.

Stäubli standında: TERRYplus Summum 8-J-260

Picanol’un kapsamlı Airjet deneyiminin tüm güçlü noktalarından yararlanarak, bu makina havlu kumaş dokuma için mümkün olan en yüksek performansta bir ölçüt oluşturuyor. Vurgulanan özellikler: Doğrudan tahrikli hav kontrol sistemi; Yeni 8 renkli ana nozzul; Atkı İpliği Tamir Otomasyonu (PRA II Plus); Hava tüketimi izleme ve yönetim sistemi (AirMaster); Hav yüksekliği izleme; İğne rulo kontrolü.

Bonas standında: dekorasyon kumaşı dokuyan OptiMax-i 8-J-190

Çok yönlülük artık yeni normal kabul ediliyor. Maksimum dijitalleştirmeyle birlikte negatif bir rapier ile düşünülebilecek çözgü ve atkıdaki en geniş iplik yelpazesinin dokunmasını mümkün kılıyor. Vurgulanan özellikler: Serbest Hareketli Transfer (VB); Elektronik kontrollü atkı kesici (SmartCut); Elektronik Sağ gripper açacağı (ERGO); Motor tahrikli jakar.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied