Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a Katıldı

Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a Katıldı

Emre Yolerihttps://www.textilegence.com
Belçika’da College St.Vincent’da lise eğitimini tamamlayan Yoleri, Türkiye’ye dönerek Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde üniversite eğitim almaya başlamıştır. Bu bölümü yarıda bırakarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans’ına devam etmektedir. 2005 yılında çalışma hayatına atılan Yoleri, kamu ve özel sektörde müşteri ilişkileri, strateji planlama ve raporlama alanlarında yöneticilik yapmış, proje bazlı çalışmalar yürütmüştür. 2015 yılından bu yana NEFA PR yayıncılıkta uluslararası ilişkiler, proje geliştirme, organizasyon ve yazı işleri alanlarında görev almaktadır.

Picanol Techtextil NA IGATEX Pakistan
Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a Katıldı

Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a katıldı. Gelişmiş rapier ve airjet dokuma teknolojileri ve hizmetleri üreticisi Picanol, küresel pazarda etkili bir pazarlama stratejisi izliyor. Firma 26 -28 Şubat 2019 tarihleri arasında Kuzey Carolina’da gerçekleştirilen Techtextil NA 2019 fuarına katılarak teknik kumaşların dokunması için çözümlerini tanıttı. Picanol’un bir başka durağı ise yine 26-28 Şubat 2019 tarihlerinde Pakistan’ın Karaçi kentinde gerçekleştirilen IGATEX Pakistan 2019 fuarı oldu.

Picanol Techtextil NA 2019 fuarına bir info-stant ile katıldı, Kuzey Amerika pazarındaki teknik tekstil üreticilerine rapier ve airjet dokumanın avantajlarını anlattı. Picanol’un Amerikan tekstil endüstrisi ile uzun ve yakın bir ilişkisi bulunuyor. 1 Şubat 1966 yılında kendi alt şirketi Picanol of America’yı kuran grup, o zamandan bu yana Amerikan dokuma fabrikalarına onbinlerce dokuma makinesi kurulumu gerçekleştirdi. Picanol için Amerika her zaman stratejik öneme sahip bir pazar olarak kendisini ispatladı. Geçen zaman içinde Amerikan tekstil endüstrisinde teknik kumaşlar segmentinin çok daha baskın bir alana dönüşmesiyle Picanol bu konuda da yenilikçi ve güvenilir bir çözüm sağlayıcı olarak kendisini konumlandırdı. Techtextil NA fuarını Picanol için önemli bir fuara dönüştüren nokta, bu pazarın yaşadığı gelişim oldu.

Picanol, Techtextil NA 2019’da sadece rapier ve airjet dokuma makinalarını tanıtmakla yetinmedi. Ayrıca, 18.000 metrekarelik tesisinden birçok müşterisine sunduğu kapsamlı hizmet ve desteği de gösterdi. Picanol’un müşterilerine sağladığı; eğitim, elektronik onarım, yeni makine kurulumu ve çalıştırılması, teknik tekstil desteği, yedek parça ve dokuma geliştirmeler konuları, fuar boyunca Picanol ekibinin ziyaretçilerle görüştüğü önemli başlıkları oluşturdu. Picanol bu fuarda da sektöre ünlü ‘Birlikte büyüyelim’ sloganını yansıtmayı başardı.

Picanol Techtextil NA ve IGATEX Pakistan’a katıldı: Pakistanlı dokumacılar Picanol çözümleriyle buluştu

Asya bölgesinin gelişen tekstil pazarı Pakistan, yeni teknolojilere her zaman ilgi gösteriyor. Ülkenin önemli tekstil üreticilerini kendisine çeken IGATEX Pakistan fuarı bunun bir kanıtı oldu. Pakistan pazarına büyük önem veren Picanol, son 5 yıldır bu pazarda Karaçi bölgesinde Madhani Associates, Lahor bölgesinde ise Ghauri Enterprises tarafından temsil ediliyor. Firma IGATEX Pakistan 2019 fuarına da mümessili Madhani Associates’in standı ile katıldı.

Picanol, Pakistan’daki iki temsilcisi ve ilgili kuruluşları, yerel Picanol Servis ekibi ve günlük olarak bu dinamik ve zorlu pazarda yer alan tüm Picanol elemanları, Picanol’un bu yerel pazardaki uzun süredir varlığını ve başarısını sağlamlaştırdı.

Picanol makineleri Pakistan’ın dört ana dokuma segmentinde; denim, çarşaf, ağır kumaşlar ve havlu kumaşların üretimini gerçekleştiriyor. Diğer birçok bölgede olduğu gibi, Pakistan’da da hem OMNIplus Summum airjet hem de OptiMax-i rapier; en verimli dokuma makineleri olduklarını kanıtladılar. Pakistan’daki dokumacılar makineleri maksimum hızda, bir atkı bile aşağıda olmadan, çalıştırdığı için etkileyici sonuçlar alıyorlar.

Picanol’un yüksek üretkenlik, hız ve verimlilik seviyeleri, enerji tasarrufuna eşsiz bir yaklaşım sayesinde gelen en düşük işletme maliyetleriyle tamamlanıyor; mümkün olan en düşük maliyetle daha fazla metre kaliteli kumaş üretmek Picanol çözümleriyle mümkün oluyor. Sonuçta, bu gerçek bir fark yaratıyor ve Pakistan’da kurulu olan Picanol makinelerinin sayısının sürekli artmasının  temel sebebi olarak bu görülüyor. Picanol bu pazara ayrıca eğitim, elektronik onarımlar, parçalar, dokuma güncelleştirmeleri; gücü çerçeveleri, makine montajı ve çalıştırma ve tekstil kurulum ve optimizasyon yardımı dahil olmak üzere; çok çeşitli hizmetler ve destekler sunuyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

Monforts’tan yeni Montex Coat manyetik rulo kaplama çözümü

Günümüzde tek kaynaktan eksiksiz bir kaplama yelpazesi sunabilen tek şirket konumundaki tekstil teknolojileri üreticisi Monforts, International Newsletters tarafından ilki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied