12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Picanol yeni Weave-Up özellikleriyle makine performansını artırıyor

DokumaPicanol yeni Weave-Up özellikleriyle makine performansını artırıyor

- Dokuma Haber Sponsoru -

Önde gelen dokuma makineleri üreticilerinden Picanol, Weave-Up ile kullanıcıların makinelerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak çok çeşitli yükseltme olanakları sunuyor. Firmanın çözümlerine eklediği 6 yeni Weave-Up özelliği; rapier üzerinde e-Leno, Kılavuzlu Tutucu (Kılavuzlu Tutuculara Dönüşüm), Picanol Düğüm Çözücü (PKE), Pnömatik hav arkalığı, Gerginlik Göstergesi (TED) ve Atık şerit sarıcı ve algılayıcısını içeriyor.

Picanol yeni özelliklerle müşterilerini desteklemeye devam ediyor

OptiMax, OptiMax-i ve OptiMax-i Connect’te kullanılabilen e-Leno, sol ve sağ taraflarda tam bir leno kumaş kenarı oluşturuyor ve her e-Leno cihazı, cihaza entegre edilmiş küçük bir motor tarafından çalıştırılıyor. e-Leno sökük bağlama, gücü bağlamadan daha güçlü olup, düzenli ve istikrarlı bir kumaş püskülü sağlıyor. Ayarlar makine ekranından yönetilirken her birim elektronik olarak bağımsız çalıştırılıp kontrol ediliyor.

Picanol yeni Weave-Up özellikleriyle makine performansını artırıyor

Hafif Kılavuzlu Tutucu sisteminin tutucuları ve rapier bantları, tek parça kancalarla yönlendiriliyor. Eğrilmiş ürünleri dokumak için yüksek endüstriyel hız ve üstün kavrama performansı sağlıyor ve küçük bir rapier kafası ve ağızlık içerir.

Hem airjet hem de rapier makinelerde bulunan Picanol Düğüm Çözücü (PKE) ise, atkı ipliğindeki düğümlerin konumunu algılıyor. PKE aktivasyonu durumunda, bir düğüm algılandığında belirli bir atkı kanalının seçimi durduruluyor. Düğüm yavaşça atık şeride çekilirken dokuma makinesi dokumaya devam ediyor. Telef şeridinde düğüm çıkarıldığında, kanalın seçimi tekrar etkin hale getiriliyor.

Pnömatik hav arkalığı, hav kompanzasyonunun hızlı, doğru ama hafif dinamik davranışı ile tüm genişlik boyunca optimum hav kalitesi sunuyor. Ayrıca, tüm ilmek oluşum döngüsü boyunca hav geriliminin üstün kontrolünü sağlıyor.

Gerginlik Göstergesi (TED), ön sarıcı üzerindeki esnek tutucunun döner düğmesine monte ediliyor. Atkı ipliği üzerindeki gerilimi artırmak veya azaltmak için, biri topuzu döndürerek S-flex ile ön sarıcı tambur arasındaki mesafeyi değiştiriyor.

Telef şerit sarıcı ile artık tiftik, telef şeridin bir telef şerit kabında biriktirildiği standart uygulamaya alternatif olarak makine tarafında bulunan ayrı bir makaraya yönlendiriliyor ve sarılıyor. Bu, atık şeridin gerilim altında tutulup tutulmadığını ve ayrıca bu şeridin doğru şekilde çıkarılıp çıkarılmadığını sürekli olarak kontrol eden, ayrıca ayrı olarak da temin edilebilen bir Telef şerit algılama ile birleştiriliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler