13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

PT. Kahatex yatırımlara Brückner ile devam ediyor

TerbiyePT. Kahatex yatırımlara Brückner ile devam ediyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Endonezya merkezli tam entegre dikey tekstil şirketi PT. Kahatex, yaklaşık 30 yıldır BRÜCKNER teknolojilerine güvenerek yolculuğuna devam ediyor. Firma bu süreçte üretim hattına yakın zamanda pazara sunulan BRUECKNER POWER-FRAME ram makinesi dahil olmak üzere 12 BRÜCKNER çözümü ekledi. 1979 yılında bir örme ve boyama fabrikası olarak kurulan şirket, bugün üç üretim tesisi, 1 milyar dolarlık cirosu ve 55.000’den fazla çalışanı ile Güneydoğu Asya’nın en büyük aile tekstil şirketlerinden biri konumunda bulunuyor.

Endonezya’nın en büyük dokuma ve yuvarlak örme kumaş üreticilerinden PT. Kahatex, GOTS, GRS, OCS ve RCS sertifikalı yüksek kaliteli tekstil ürünleri ile Asya, ABD ve Avrupa pazarlarına hizmet veriyor. Firmanın ürünlerinin %40’ından fazlası doğrudan dünya çapında 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Şu anda doğrudan Adidas, H&M, New Balance, S.Oliver ve C&A gibi dünyaca ünlü partnerler için ürün geliştiren ve üreten firmanın nihai ürünleri arasında, giysi, çorap, eldiven, iplik, kumaş, bordür ve plastikler bulunuyor.

PT. Kahatex yatırımlara Brückner ile devam ediyor

“BRÜCKNER ram makinesi, dünyanın en iyi ram makinelerinden biri”

PT. Kahatex, çok sayıda eğirme ve dokuma makinesini içeren geniş makine parkının yanı sıra geniş bir terbiye ve hazırlık departmanına ve her sektör için birinci sınıf laboratuvar tesislerine sahip bulunuyor. 1987 yılında BRÜCKNER’den ilk ram makinesini satın alan firma, zaman içinde gamına toplam 12 BRÜCKNER ram makinesi ekledi. PT. Kahatex Terbiye Departmanı Başkanı Febri Jansen, bu uzun vadeli iş birliğinin nedenlerini şu şekilde açıkladı:

“BRÜCKNER ram makinesi dünyanın en iyi ram makinelerinden biri ve onlarca yıldır BRÜCKNER kalitesine güveniyoruz. Almanya’da pazar lideri olan firma ile olan mükemmel ve güvenilir iş birliğimiz, mükemmel hizmet ve ihtiyaçlarımıza hızlı tepki ile şekillendi. Ayrıca müşterilerimiz bunu takdir ediyor ve ürünlerinin BRÜCKNER makinelerinde üretilmesini bekliyor.”

BRUECKNER POWER-FRAME ram makinesi, teknik olarak iyi hazırlanmış ve kanıtlanmış split-flow hava sirkülasyon sistemi sayesinde her tür kumaşa uygun yüksek kurutma performansı ve süreç kontrolü sunuyor. Ayrıca dönüşümlü olarak düzenlenmiş termo bölgeler (her 1.5m’de bir) sayesinde çok homojen hava akışı ve sıcaklık dağılımı sağlıyor. Uygulama tipine bağlı olarak 7 m’ye kadar çalışma genişliği mümkün olan ram makinesi; doğrudan gaz, dolaylı gaz, termal yağ, buhar, elektrik ve bunların kombinasyonlarında ısıtma türleriyle kullanım için uygun bulunuyor.

Febri Jansen: “BRÜCKNER ram makinesi, dünyanın en iyi ram makinelerinden biri”

Terbiye işlemlerinde sadece Bluesign ve Oeko-Tex onaylı kimyasallar kullanılıyor

Social GRS (Global Recycle Standard), GOTS (Global Organic Textile Standard) ve Higg Index üyesi olan PT. Kahatex, sürdürülebilirlik ve ekolojik sorumluluk konularında adımlar atıyor ve önümüzdeki yıllarda çalışmalarını daha da yoğunlaştırmayı planlıyor. Firma, daha çevreci ürünler üretmek ve aynı zamanda zararlı atık üretmemek için terbiye işlemlerinde sadece Bluesign ve Oeko-Tex onaylı kimyasallar kullanıyor. Aynı zamanda H&M Vakfı ve Hong Kong Tekstil ve Giyim Araştırma Enstitüsü (HKRITA) tarafından pamuk-polyester karışımlarını ayırmak ve böylece tekstilde polyesteri geri dönüştürmek için geliştirilen ‘Green Machine’i (Yeşil Makine) satın alan ve kullanan ilk firma oldu.

Firma, sosyal standartlar anlamında çalışanlarına camiler, yurtlar, klinikler, kantinler, günlük içme suyu, spor ve eğlence merkezleri sunuyor. Çalışanlar, polis sertifikalı güvenlik görevlilerinin yanı sıra, 5 sertifikalı itfaiye aracı ve iyi eğitimli personeller ile şirketin kendi itfaiyesi tarafından korunuyor. Firma, ayrıca çevre köylere temiz içme suyu sağlayarak ve yerel kliniklerin yararına kan bağışı kampanyalarıyla yerel ve bölgesel girişimleri ve kurumları destekliyor.

BRÜCKNER Group CEO’su Regina Brückner, “BRÜCKNER, PT. Kahatex‘i olağanüstü başarısından dolayı tebrik ediyor ve bu uzun süreli iş birliğinden gurur duyuyor!” diyerek PT. Kahatex’in kendileri için tekstil kalitesinin ekolojik ve sosyal sorumlulukla birleştiğinde dünya çapında çok başarılı olabileceğinin harika bir örneği olduğunu belirtti.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler