Ana Sayfa » Eğirme » REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil 2019’da

REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil 2019’da

REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil’de
REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil’de

REFIBRA teknolojili TENCEL elyafı ilk kez Frankfurt’ta Heimtextil 2019’da sergileniyor.

Öncü REFIBRA™ teknolojisi şimdi Ev ve İç Dekorasyon segmentine adım atarak yeni bir seviyeye giriyor. REFIBRA™ teknolojisili TENCEL Home, hiç olmadığı kadar çok olanak sunuyor. Müşteriler bilinen elyaf kalitesindeki tüm Ev ve İç Dekorasyon ürün çeşitlerini ilk kez sürdürülebilir elyaf ile elde edebiliyor.

TENCEL™ markalı Lyocell elyafları döngüsel ekonomiyi ev tekstiline getiriyor

Daha birçok müşteri sürdürülebilir satın alma seçeneklerini elde etmek istiyor. REFIBRA™ teknolojisine sahip TENCEL™ Lyocell elyafları bunun için iyi bir çözüm sunuyor. REFIBRA™ teknolojisi gerçek bir sürdürülebilirlik seçeneği oluşturuyor. REFIBRA teknolojili TENCEL Lyocell elyaflarından üretilen ürünler iki yeniliği birleştiriyor; TENCEL™ Lyocell elyaflarının çevre dostu, kapalı döngü üretim süreci ve önemli oranda pamuk hurdalarının yeniden dönüştürülmesi. Ağaç hamuru ile pamuk artıklarından keserek elde edilen hamuru birleştiren yeni TENCEL™ Lyocell elyafları, ev tekstili için iplikler ve kumaşlar üretmek üzere üretiliyor. Bu yenilikçi elyaflar, Lenzing’in döngüsel ekonomiye doğru yolculuğunda önemli bir adım olarak belirtiliyor.

REFIBRA teknolojili TENCEL ile tam şeffaflık

Lenzing, müşterilerine REFIBRA™ teknolojisi ile üretilen TENCEL™ ile satın alınan ürünlerin gerçekten sürdürülebilir TENCEL™ Lyocell elyafından yapıldığından emin olmak için yeni bir tanımlama sistemi geliştirdi. Uzun bir tedarik zincirinden geçtikten sonra bile, TENCEL™ Lyocell elyafları nihai üründe hala tanımlanabilir. Bu, tüm işlem zincirinde şeffaflığı destekler.

Ev tekstili için REFIBRA™ teknolojisi sahip TENCEL™ elyafları

Lenzing Ev ve İç Dekorasyon İş Geliştirme Bölüm Başkanı Ebru Bayramoğlu şunları söyledi; “İlk defa, son kullanım gereksinimlerine bağlı olarak REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ elyaf türlerini sunabiliyoruz. Heimtextil’de, ilk defa TENCEL™ Lyocell elyaflarından üretilen REFIBRA™ teknolojisine sahip ev ürünlerini gururla sunuyoruz. Partnerlerimizin ürünleri, tüm Avrupa ve ABD’deki son kullanıcılar için Çin, Hindistan, Türkiye ve Avrupa’da üretiliyor. Böylece tüketiciler artık, ev tekstili ürünlerinde döngüsel ekonomiyi desteklemek seçeneklere sahip oldu. Lenzing, REFIBRA teknolojili TENCEL Lyocell elyaf portföyünü sunarak, havlu, nevresim ve dolgulu ürünler üretmeyi mümkün kılıyor.”

TENCEL™ Lyocell elyaflarının tüm özellikleri her zamanki gibi ürünlerde kalıyor. Böylece, yatak çarşafları ve yorganları kumaş yüzeyinde bakteri üremesini önleyen bir emicilik sunuyor. Ek olarak, pürüzsüz elyaf yüzeyi yatak çarşaflarını cilt üzerinde yumuşak bir hale getiriyor. Bu ise özellikle gece boyunca güzel bir uykuya katkıda bulunuyor. REFIBRA™ teknolojisine sahip TENCEL™ elyafından üretilen havlularda da orijinal özellikler korunuyor. Tekrarlanan yıkamalardan sonra yumuşak kalırlar ve banyoda daha uzun ömürlüdür.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied