REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil 2019’da

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil’de
REFIBRA Teknolojili TENCEL Elyafları Heimtextil’de

REFIBRA teknolojili TENCEL elyafı ilk kez Frankfurt’ta Heimtextil 2019’da sergileniyor.

Öncü REFIBRA™ teknolojisi şimdi Ev ve İç Dekorasyon segmentine adım atarak yeni bir seviyeye giriyor. REFIBRA™ teknolojisili TENCEL Home, hiç olmadığı kadar çok olanak sunuyor. Müşteriler bilinen elyaf kalitesindeki tüm Ev ve İç Dekorasyon ürün çeşitlerini ilk kez sürdürülebilir elyaf ile elde edebiliyor.

TENCEL™ markalı Lyocell elyafları döngüsel ekonomiyi ev tekstiline getiriyor

Daha birçok müşteri sürdürülebilir satın alma seçeneklerini elde etmek istiyor. REFIBRA™ teknolojisine sahip TENCEL™ Lyocell elyafları bunun için iyi bir çözüm sunuyor. REFIBRA™ teknolojisi gerçek bir sürdürülebilirlik seçeneği oluşturuyor. REFIBRA teknolojili TENCEL Lyocell elyaflarından üretilen ürünler iki yeniliği birleştiriyor; TENCEL™ Lyocell elyaflarının çevre dostu, kapalı döngü üretim süreci ve önemli oranda pamuk hurdalarının yeniden dönüştürülmesi. Ağaç hamuru ile pamuk artıklarından keserek elde edilen hamuru birleştiren yeni TENCEL™ Lyocell elyafları, ev tekstili için iplikler ve kumaşlar üretmek üzere üretiliyor. Bu yenilikçi elyaflar, Lenzing’in döngüsel ekonomiye doğru yolculuğunda önemli bir adım olarak belirtiliyor.

REFIBRA teknolojili TENCEL ile tam şeffaflık

Lenzing, müşterilerine REFIBRA™ teknolojisi ile üretilen TENCEL™ ile satın alınan ürünlerin gerçekten sürdürülebilir TENCEL™ Lyocell elyafından yapıldığından emin olmak için yeni bir tanımlama sistemi geliştirdi. Uzun bir tedarik zincirinden geçtikten sonra bile, TENCEL™ Lyocell elyafları nihai üründe hala tanımlanabilir. Bu, tüm işlem zincirinde şeffaflığı destekler.

Ev tekstili için REFIBRA™ teknolojisi sahip TENCEL™ elyafları

Lenzing Ev ve İç Dekorasyon İş Geliştirme Bölüm Başkanı Ebru Bayramoğlu şunları söyledi; “İlk defa, son kullanım gereksinimlerine bağlı olarak REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ elyaf türlerini sunabiliyoruz. Heimtextil’de, ilk defa TENCEL™ Lyocell elyaflarından üretilen REFIBRA™ teknolojisine sahip ev ürünlerini gururla sunuyoruz. Partnerlerimizin ürünleri, tüm Avrupa ve ABD’deki son kullanıcılar için Çin, Hindistan, Türkiye ve Avrupa’da üretiliyor. Böylece tüketiciler artık, ev tekstili ürünlerinde döngüsel ekonomiyi desteklemek seçeneklere sahip oldu. Lenzing, REFIBRA teknolojili TENCEL Lyocell elyaf portföyünü sunarak, havlu, nevresim ve dolgulu ürünler üretmeyi mümkün kılıyor.”

TENCEL™ Lyocell elyaflarının tüm özellikleri her zamanki gibi ürünlerde kalıyor. Böylece, yatak çarşafları ve yorganları kumaş yüzeyinde bakteri üremesini önleyen bir emicilik sunuyor. Ek olarak, pürüzsüz elyaf yüzeyi yatak çarşaflarını cilt üzerinde yumuşak bir hale getiriyor. Bu ise özellikle gece boyunca güzel bir uykuya katkıda bulunuyor. REFIBRA™ teknolojisine sahip TENCEL™ elyafından üretilen havlularda da orijinal özellikler korunuyor. Tekrarlanan yıkamalardan sonra yumuşak kalırlar ve banyoda daha uzun ömürlüdür.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied