Ana Sayfa » Eğirme » Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor

Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor
Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor

Lenzing Grup, TENCEL ™ markasını farklı kullanım alanlarına hitap eden zengin portföyüyle yeniden konumlandırdı. Nihai tüketici odaklı konumlandırılan TENCEL™ marka portföyü, elyafın ötesine geçerek, günlük kullanım veya uygulamalara odaklanıyor; TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate ve TENCEL™ Luxe.

Elyaf sektörünün güçlü tedarikçilerinden Lenzing Grubu, Premiere Vision İstanbul Fuarı kapsamında düzenlediği bir toplantıyla TENCEL™ markasını tekstil premium markası olarak yeniden konumlandırdığını açıkladı. Düzenlenen basın toplantısına Lenzing Grup Global Marka Yönetim Direktörü Harold Weghorst, Türkiye & MEA Bölge Direktörü Jürgen Eizinger ve Türkiye & MEA İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Hale Saraçoğlu katıldı.  Lenzing’in müşterilerle ve tüketicilerle olan bağını güçlendirmeyi ve tüketici talebini artırmayı hedefleyen yeni marka stratejisinin önemli bir kilometre taşını oluşturan TENCEL™, farklı kullanım alanlarına hitap eden marka portföyüyle tekstil sektöründe önemli bir büyüme motoru konumunu koruyor. TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Liyosel elyafların oluşturduğu; TENCEL™ Active (Aktif Giyim), TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home (Ev Tekstili), TENCEL™ Intimate (İç Giyim) ve TENCEL™ Luxe (Lüks) markaları, çok yönlü bir kullanım alanı sağlıyor.

Kapsamlı bir pazar araştırmasından elde edilen bulgu ve sezgilerle tasarlanan yeni marka mimarisi, Lenzing’in sadece kurumsal müşteri odaklı (B2B) bir elyaf üreticisinden kurumsal müşteri ve tüketici odaklı (B2B2C) bir markaya dönüşmesinde de önemli bir adım olarak görülüyor. TENCEL™ perakende markaları ve tüketiciler arasında yükselen “iyi göründükleri ve iyi hissettikleri ürünleri alma” trendine hitap etmesinin yanı sıra TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Liyosel elyafların sürdürülebilir ve şeffaf üretim süreçlerinden ötürü çevresel dengeyi korumada da fark yaratıyor.

Araştırma bulgularına göre, LENZING™ Modal, kaliteli ve uzun süre dayanan nazik yumuşaklıkta bir elyaf olarak bilinirken TENCEL™, Lenzing’in önemli hedef bölgelerdeki paydaşları, müşterileri ve tüketicileri arasında tanınmış ve takdir gören bir marka olarak kabul görüyor. Bu nedenle giyim ve ev tekstilinde Lenzing’in özel nitelikli tekstil markası olarak kabul edilen TENCEL™ ile Modal ve Liyosel elyaf pazarlarında özgün ve farklı bir marka yaratmak hedefleniyor. Yeniden tanımlanan TENCEL™, “Çok iyi hissettirir” sloganı ve günlük kullanıma yönelik mesajları ile markalar ve tüketicilerin değer verdiği faydalar arasında bağlantı kurmasını sağlayacak.

Yeni marka stratejisi kapsamında TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Liyosel elyaflar, TENCEL™ markalı ürün portföyünün önemli bileşenleri olacak. Sertifikalı ve kontrollü ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Liyosel standart elyaflar, duyarlı bir üretim süreciyle üretilir; endüstri, ev, toprak ve deniz koşullarında doğada çözünür ve gübreleşebilir özelliktedir. REFIBRA™ teknolojisi, TENCEL™ markası kapsamında üretilen tekstil ürünleri, Eco Soft teknolojisi, Eco filament teknolojisi ve Mikro teknolojisi gibi; endüstri inovasyonlarının getirdiği yüksek sürdürülebilirlik ve doğal konfor standartları ile gelişen tüketici talebini karşılamayı hedefliyor.

Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor
Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor

TENCEL tüketici odaklı bir marka olacak

Lenzing Grup Global Marka Yönetim Direktörü Harold Weghorst; tüketicilere ve sektör paydaşlarına daha fazla değer sunmak amacıyla ürün portföyünü sadeleştirdiklerini söyledi. “Böylece marka değerimizi arttırıyor ve cesur ve yeni bir yol haritası çıkarıyoruz” diyen Weghorst, sözlerini şöyle sürdürdü; “Lenzing’in tekstil sektöründeki öncü markası olan TENCEL™; elyaf türleri ve fonksiyonlarının ötesinde büyüyerek daha işlevsel ve duygusal bir vaat ile gerçekten tüketici odaklı bir marka olacak. TENCEL™ markasını değer zincirine yönelik bir ürün mesajı olmaktan çıkarıp, tüketiciye bir vaat konumuna yükselterek; botanik selüloz elyafların bütünsel faydaları konusunda tüketicileri, perakende mağazaları ve markaları heyecanlandırabiliriz. ‘Çok iyi hissettirir’ marka vaadiyle TENCEL™, tüketicilere daha fazla konfor ve daha yüksek performans sunarken; yaptıkları seçimlerle ilgili kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor. Sürdürülebilirlik konusundaki uzmanlığımızla; özellikle TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Liyosel elyaflarda endüstri değer zinciri ve tüketiciler ile daha güçlü bir bağlantı kurmayı umuyoruz”

Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor
Lenzing ve TENCEL Yeni Bir Döneme Giriyor

Lenzing için 2018 büyük değişimler yılı olacak

Lenzing Grup Türkiye & MEA Bölge Direktörü Jürgen Eizinger ise yaptığı konuşmada Lenzing’in güncel pazar gücü hakkında bilgi verdi. “Müşterilerle ve tüketicilerle olan bağı geliştirmeye yönelik uzun vadeli stratejimizle; 2018 yılı Lenzing için büyük değişimler sağlayacak” diyen Eizinger, sözlerini şöyle sürdürdü; “2015 yılında sCore TEN iş stratejimizi uygulamaya koyduğumuzdan beri, Lenzing inovasyon, kalite ve sürdürülebilirlik odaklı özel elyaflar sektörüne kayıyor. Yeniden tanımlanan TENCEL™ markası, temel ilkelerimiz olan güveni, şeffaflığı ve dostluğu vurguluyor. Tekstil sektöründe önde gelen teknoloji inovasyonu ile endüstri ortaklarımızın ve tüketicilerimizin kendilerini iyi hissetmelerine, iyi görünmelerine ve iyi işler yapmalarına aracı olmaya devam edeceğiz.”

TENCEL™ portföyü altında elyafın ötesine geçerek farklı günlük kullanım veya uygulamalara uzanan müşteri odaklı markalar; TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate ve TENCEL™ Luxe oluşturuldu. TENCEL™ elyaflarını içeren ürünlerin fayda iddialarına netlik kazandırmak için yeni sallantı etiketler ve pazarlama materyalleri perakende pazarına sürülecek.

Tekstil Eğirme Haberleri

Durak Tekstil Aramid İplikleri Yüksek Isıya Karşı Başarılı Performans Gösteriyor

Durak Tekstil geç tutuşur özellikteki aramid dikiş ipliği çeşitleriyle artan talebe yanıt veriyor. Yüksek performanslı Durak Fire Safe P-Aramid®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied