Rieter Eğirme Çözümleri ile ITMA ASIA 2016’da

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Rieter ITMA ASIA + CITME 2016 fuarında, sentetik kesikli elyafın işlenmesi için çözümler ve bunun yanı sıra yaygın olarak kullanılan tüm elyaf tiplerini işlemek için kullanılan makinaların en yeni jenerasyonlarını sergileyecek. ITMA ASIA 2016’yı ziyaret edenler Satış Sonrası Hizmetlerin kapsamlı portföyü ve kaliteli ipliklerin ekonomik üretiminin yanı sıra iplikhanenin optimal kullanımı ile ilgili olarak SPIDERweb hakkında da geniş çaplı bilgi alacaklar.

Rieter’in, suni ve sentetik elyafın büyük bir pazar payına sahip olduğu Çin’de düzenlenen ITMA ASIA + CITME 2016’daki sunumlarının odak noktasını bu elyafların işlenmesi ile ilgili yenilikler oluşturuyor. Üç iş grubu, komple sistemler, eğirme hazırlık ve eğirme işlemleri ile ilgili olarak kendi ticari markaları olan Rieter, Bräcker, Graf, Novibra ve Süssen adı altında ürün ve hizmet alanlarındaki yeniliklerini sergileyecek.

Öne Çıkacaklar:

  • Yeni RSB-D 50 tek kafalı cer makinası tarafından, yüksek kalite standartlarına sahip görülmemiş seviyede verimlilik sunuluyor. Patentli tahrik tekniği ECOrized ve bunun yanı sıra yenilikçi bir regüle sistemi ve elyaf kılavuzu % 33’e varan oranda daha yüksek çıkış hızların olanak verir. Yeni CLEANcoil-PES koyler kritik PES elyafları ile çalışılırken temizleme döngüsünü en az % 100 uzatır. Buna ilave olarak makina daha az enerji tüketimi ile de karakterize ediliyor.
  • Çin’de ilk kez, J 26 hava jetli iplik makinası sunulacak. Makina, vizkoz, penye pamuk ve karışımlarının işlenmesi için sunuluyor. Makina önceki modele kıyasla, daha da geliştirilmiş ve olası geniş bir iplik spektrumunda ekonomik üretim yapıyor. Fuarda P 26 polyester opsiyonu da sergilenecek.
  • Rieter, Çin’de ilk defa, 540 kg / saatlik üretim için E 36 OMEGAlap ve altı E 86 penye makinasından oluşan yeni penye setini sergileyecek.
  • Rieter Satış Sonrası, sentetik, doğal elyaflar ve karışımlarının iplikhanede işlenmesinin optimizasyonu için çeşitli çözümler sunacak. Rieter, temel modernizasyon paketleri programına ilave olarak, taraklar(tülbent köprüleri), cer maknaları (CLEANcoil-PES), ring iplik makinaları (Q-package) ve open end iplik makinaları (ANTIstatic disk, klipsli açıcı silindir) için iplik kalitesini ve verimliliği arttıran yenilikçi yedek parçaları sergileyecek.
  • Rieter Satış Sonrası işletme değerlendirmeleri, müşteri eğitimi ve e-öğrenme ile hizmet yetkinliği kanıtlıyor.
  • Bräcker, Graf, Novibra ve Suessen doğal elyaflardan, suni ve sentetik elyaflardan ve bunların karışımlarından yüksek kaliteli ipliklerin ekonomik üretimi için komponentler ve sistemler sunacak. Odak noktasını, STARLETplus kopça, ORBIT ve redORBIT bilezikler ve tarak makinaları için yeni garnitür teli versiyonları oluşturacak. Bu ürünler özellikle sentetik ipliklerin ve karışımlarının işlenmesi için uygundur. Mükemmel iplik sonuçları, artan üretim ve uzayan kullanım süreci olağanüstü özelliklerdir. EasyTop garnitür, CROCOdoff’lu yüksek-performans iğleri; gelişmiş EliTe®CompactSet ring iplik kompakt sistemi ve open end için eğirme aksesuarları geniş komponent yelpazesini tamamlıyor.
  • Altı yeni modüllü iplikhane yönetim sistemi SPIDERweb, iplik işletmesini optimize etmek için “Internet of Things” kullanımında çığır açan bir adımdır. İplikhane yöneticisi, Mobil App ile, işletme verilerini her zaman sıkı bir şekilde kontrol edebiliyor.

RIETER HAKKINDA

Rieter sistemlerine, makinalarına, komponentlerine ve yedek parçalarına yapılan yatırımlar, sadece sentetik elyafların değil; aynı zamanda pamuk ve karışımların işlenmesi için de müşterilere mümkün olan en büyük yararı sağlıyor. Bu geniş ürün yelpazesi kullanım ömrü boyunca bir Rieter iplik işletmesine rekabet gücü kazandırıyor.

Rieter kısa elyaf iplik üretiminde kullanılan tekstil makinaları ve bileşenleri için dünya pazarında lider tedarikçi konumundadır. Winterthur’da (İsviçre) kurulu şirket, doğal ve sentetik elyaf ve bunların karışımlarını ipliğe dönüştürmek için kullanılan sistemleri; makinaları ve teknoloji bileşenlerini geliştirmekte ve üretmektedir. Rieter iplik hazırlama süreçlerinin yanısıra, şu anda piyasada mevcut dört nihai iplik eğirme sisteminin dünyada tek tedarikçisi konumundadır. On ülkede 16 üretim tesisi ile, % 21’si İsviçre’de yerleşik, yaklaşık 5 077 kişilik küresel bir işgücünü istihdam etmektedir. Rieter, SIX İsviçre Borsası’nda RIEN kısaltma adı ile kayıtlıdır. (www.rieter.com)

Tekstil Eğirme Haberleri

İplik ve kumaşlarda parlak ve süslü efektler

Küresel tekstil ve moda endüstrisinde süslü efektler ve parlaklığa sahip iplik ve kumaşlara olan talep sürekli artıyor. 300 yıllık...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied