Ana Sayfa » Eğirme » Rieter Yeni Ring ve Kompakt İplik Makinalarını Sundu

Rieter Yeni Ring ve Kompakt İplik Makinalarını Sundu

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Rieter Yeni Ring ve Kompakt İplik Makinalarını Sundu
Rieter Yeni Ring ve Kompakt İplik Makinalarını Sundu

Rieter tüm müşteri gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilmiş çözümler sunuyor; Yeni ring ve kompakt iplik makinaları çok verimli ve oldukça esnek olmanın yanı sıra çok fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Ancak hangi makina, hangi pazar için en iyi seçimdir ve yeni modeller ne gibi avantajlar sunar?

Rieter, yeni ring iplik makinaları G 37 ve G 38’in yanı sıra yeni kompakt iplik makinaları K 47 ve K 48 ile nihai iplik eğirme alanındaki ürün yelpazesini daha da geliştiriyor. Bu dört yeni model, halen pazarda mevcut olan iki modele; ring iplik makinası G 32 ve kompakt iplik makinası K 42’ye katılmış oldu.

8 Serisi – Yüksek performanslı ring ve kompakt iplik makinalar

G 38 ve K 48 makinaları özellikle sınırlı personele sahip, yüksek seviyede esnekliğe ve iplik kalitesine ihtiyaç duyan pazarlar için uygundur. 8 serisi makinalar, müşterinin en yüksek otomasyon ve performans düzeylerinden yararlanmasını sağlıyor.

G 38 ve K 48, standart olarak FLEXIdraft elektronik çekim sistemi tahriki ile donatıldı. Bu, farklı bir iplik numarasına geçiş yaparken duruş süresini kısaltır ve üretim süresini en üst düzeye çıkarır. İki modele de bireysel iğ izleme sistemi ISM’nin en üst sürümü entegre edilmiş bulunuyor. Bu sayede müşteriler, G 32 ve K 42’ye göre personel maliyetlerinden yaklaşık yüzde beş oranında tasarruf sağlayabiliyor.

Çift taraflı emiş özelliğine sahip G 38 ve K 48 için makina konsepti, tüm uygulamalar için tam makina boyunda sınırsız eğirme yapılmasına izin veriyor. Şantuklu iplikler için entegre VARIOspin sistemi sayesinde müşteriler, standart ve şantuklu iplikler arasında sadece bir tuşa basarak geçiş yapabiliyor.

7 Serisi – Çok yönlülük uzmanları

G 37 ve K 47 modelleri personel sıkıntısının olmadığı, esneklik ve iplik kalitesi gereksinimlerinin yüksek olduğu pazarlar için geliştirildi. Tam makina boyunda ve özel ipliklerde sınırsız uygulama aralığı sundukları için müşterilere yüksek esneklik sağlıyor.

7 serisi makinalar da üretim süresini en üst düzeye çıkaran FLEXIdraft elektronik çekim sistemi tahriki ile donatıldı. İki model de standart olarak entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM’nin temel sürümüne sahip. Bu sayede müşteriler, G 32 ve K 42’ye göre personel maliyetlerinden yaklaşık yüzde üç oranında tasarruf sağlayabiliyor.

Yeni modellerin diğer avantajları

K 47 ve K 48, müşterilere polyester ve %100 viskon içeren karışımları pamukla birlikte eğirmelerini sağlayan yeni bir delikli tambur ile donatıldı. Yeni K modellerinin etkileyici bir özelliği de kompaktlamada rakiplerine göre çok daha düşük enerji gereksinimi duyuyor. Enerji gereksinimi, iğ başına 1 watt’tan daha azdır, bu diğer çözümlerin sadece %20’si oranında denk geliyor.

Dört yeni model de yeni LENA iğ ve yüksek tasarruflu 110 kW motorla modernize edilerek müşterilerin daha büyük ölçüde enerji tasarrufu yapmaları sağlanıyor. “EliTe® kompakt iplik eğirme sistemi”, yüksek kaliteli kompakt iplik üretmek için G 32, G 37 ve G 38 üç klasik ring iplik makinasında opsiyonel olarak mevcut bulunuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied