Sandler Techtextil 2017’de – Nonwoven Dünyasında Evinde

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Sandler Techtextil 2017’de – Nonwoven Dünyasında Evinde
Sandler Techtextil 2017’de – Nonwoven Dünyasında Evinde

Bu yılki Techtextil fuarında (9-12 Mayıs), Sandler AG ziyaretçileri nonwoven bahçesinin yeniliklerine D54 standına davet ediyor. Sandler, ev ve ofis akustik izolasyonu, ulaşım ve filtrasyon için yüksek teknoloji ürünü malzemeler seçkini göstermek için, profesyonel kitleyi yenilikçi nonwoven evine bekliyor.

‘Evde’ sloganı Sandler’in çeşitli uygulamalar için nonwoven ürünlerinin evi rahat hale getirmesini anlatıyor. fibercomfort® yalıtım malzemeleri çatıda/tavanda ve duvarlarda uygulanarak tatminkar bir sıcaklıkta ve aynı zamanda enerji tasarrufu yapmaya yardımcı olan odalar sağlıyor. Bölme duvarlardaki ses yalıtımlı nonwovenlar optimum konuşma akustiği yaratıyor. Bu tekstil çözümleri ayrıca ofis bölümlerinde her gün daha sessiz bir çalışma hayatı sağlar ve ayrıca bir oda tasarım öğesi olarak işlev görür.

Ürün yelpazesi, her uygulama için doğru akustik nonwoven kumaşı sunuyor; Yumuşak ve hacimli veya kendinden destekli ve kompakt, açık gözenekli bir yüzeyi özellikle yumuşatılmış olarak, beyaz, siyah veya mermer benzeri bir gölge rengi ile, bu tekstiller müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabiliyor. Onlar ayrıca, baskılı veya kabartmalı motiflerle ya da farklı kumaşlarla lamine edilmiş olarak da terbiye edilebiliyor. Filtre maddeleri, endüstriyel binalarda olduğu kadar evde de optimum iç hava kalitesi için temiz havayı solumayı mümkün kılıyor. Sandler’in bu uygulama için en yeni geliştirmesi enAIRsave® paket filtre aracıdır. Mükemmel filtreleme performansının yanı sıra, enerji tasarrufu konusunda da öne çıkıyor.

Sandler nonwoven ürünleri özellikle uzun yolculuklarda, otomobil, otobüs, tren veya inşaat alanındaki çalışma aracında rahat bir sürüş sağlıyor. Verimli akustik emişi, motor ve sürüş gürültüsünü hafifleterek hoş bir ses seviyesi sağlar. Yeni sawasorb® gelişmiş nonwoven,  düşük ürün kalınlığında bu ses yalıtımı seviyesine ulaşıyor. Bu nedenle, dar kurulum alanları ve daha az hammadde kullanmak için idealdir, daha sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. Hafif ağırlıktaki sawasorb®premium dış gölgelik engelleyici nonwovenlar, sadece düşük ürün kalındığındaki akustik için verimli değildir, ayrıca tekerlek yuvası ve kartel korumaları gibi dış uygulamalar için hidro ve oleofobik özelliklere sahiptir. Taşıtlardaki koltuk döşemeleri için sawaloom® nonwovenları rahatlık faktörü sağlar. Hava geçirgenliği ve neme dayanıklılığı nedeniyle, bu malzemeler koltukta optimum bir mikro iklim oluşturuyor. Bu ürün grubundaki en yeni gelişme özellikle yumuşak, hantal ve köpük benzeri bir kaliteye sahip. Deri kaplamalı bu nonwoven kumaşlar, özellikle belirgin bir 3d görünümüne sahiptir.

Numune koleksiyonlar Sandler bahçesinde

Numune koleksiyonlar Sandler bahçesinde keşfedilmeyi bekliyor olacak, kelimenin tam anlamıyla ziyartçileri farklı hissettirmek için cezbedecek. Burada, hijyen ürünleri ve mendiller için yumuşak ve cilt dostu nonwoven ürün yelpazesi tamamlanıyor.

Gelin ve uygulamalarınız için Sandler nonwovenlarının kullanım şekillerinden ilham alın. Sandler ekibi, Salon 3.1’de D54 standında ziyaretçilerini bekliyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied