Ana Sayfa » Dokuma » Santex Rimar’ın son yenilikleri ile ITMA Asia + CITME 2021’de

Santex Rimar’ın son yenilikleri ile ITMA Asia + CITME 2021’de

Yeni tekstil makineleri, terbiye, dokuma ve laminasyon alanlarına yönelik gelişmiş çözümler sunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Kumaş üreticilerine tek noktadan makine tedariği sağlayan Santex Rimar Group, ITMA Asia + CITME 2021’de en son yeniliklerini tanıtacak. 12-16 Haziran tarihlerinde Şanghay’da Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda, grup bünyesinde yer alan üç marka, Santex, SMIT ve Cavitec son teknoloji dokuma, terbiye ve laminasyon çözümlerini sergileyecek. Ayrıca grup, Şanghay’da açılan yeni üretim tesisine dair en son gelişmeleri de fuarda ziyaretçilerle paylaşacak.

İtalya merkezli Santex Rimar Group, dokuma, terbiye, teknik tekstiller ve su arıtma ve kurutma prosesleri için yeşil teknolojiler alanında, tekstil makineleri dünyasında önde gelen markaları bünyesinde bulunduruyor. Uzun zaman sonra küresel tekstil dünyasını ilk kez yüz yüze bir araya getirecek olan ITMA Asia + CITME 2021’de bu markalardan üçü yeni amiral gemisi makinelerini tanıtacak. Terbiye bölümünde 5 numaralı salon C34 standında ve dokuma kısmında 3 numaralı salon D08 standında sergilenecek tüm makineler Kasım 2020’de Çin, Qingpu Bölgesi’nde açılan yüksek otomasyonlu üretim tesisinde üretilecek makineler olacak. Ayrıca, Santex Rimar Group makinelere dair fuarda paylaşılacak özelliklere ilaveten daha ayrıntılı bilgi almak isteyen katılımcılar için üretim tesisinin kapılarını ziyaretçilere açık tutuyor.

Santaframe: ısıtılmış hava dağıtımı ve atık hava için gelişmiş çözümler

Grubun tekstil terbiye alanında tanınan markası Santex, yeni Santaframe ram makinesi ile fuarda yer alacak. Yüksek kaliteli prosess için geliştirilen en son hava akışı tekniğine sahip olan Santaframe, ısıtılmış hava dağıtımı ve atık hava için gelişmiş çözümler sunuyor.

Santaframe ram makinesinde kumaş, daha yumuşak bir tutuş ve daha iyi çekme değerleri sağlayan bir hava tabakası üzerinde taşınıyor. Hava sirkülasyonu türbininin ardından (basınç tarafında), kumaş yolun üzerindeki sızdırmaz bir kamarada dikkatlice konumlandırılan ısıtma parçası, kumaş üzerine yoğunlaşma düşme riskini ortadan kaldırıyor. Hava sirkülasyonunun ve atık havanın nemle birlikte daha iyi yüklenmesi ise, geleneksel ram makinelerine göre daha az atık hava oluşmasına sebep oluyor. Yeni Santaframe’in diğer öne çıkan özellikleri arasında ise yerleşik bir atık hava kanalı cihazı, bir acil durum durdurma sistemi ve ısıtma cihazları seçeneği yer alıyor.

Santex Rimar son yenilikleri ile ITMA Asia + CITME 2021’de
Santex Rimar son yenilikleri ile ITMA Asia + CITME 2021’de

Uzun ömürlü yatırım için 2FAST

Grubun bir diğer markası olan dokuma makinesi üreticisi SMIT, 1958’de dünyanın ilk esnek şerit/kurdela dokuma makinesini geliştirmesiyle biliniyor. Bugün, Serbest Hareketli Şerit Sistemi (Free Flight Ribbons System), en temiz ağızlığı sağlamak için şerit kılavuz kancaları olmadan çalışıyor ve 2FAST kompakt dokuma makinesi rekabetçi performans için çok daha fazla teknik yenilik sunuyor.

Uzun hizmet ömrü ve minimum yedek parça kullanımı sağlayan “Sağlam Tasarım” yöntemi ile geliştirilen 2FAST, dokuma üreticileri için uzun ömürlü bir yatırım alternatifi oluşturuyor. %20 güçlendirilmiş makine sertliği ile daha sağlam bir teknoloji sunan 2FAST, ayrıca çok çeşitli uygulamalarda maksimum rekabet gücü sağlıyor. Optimize edilmiş ağızlık geometrisi, en yüksek üretim oranlarında mükemmel kumaş yapısı ve yüksek verimlilik sunarken; kısa mekanik şanzıman ise en yüksek çalışma düzenliliği ve düşük enerji tüketimine imkan veriyor. Sabit mıknatıslara sahip yüksek verimli fırçasız motor, en düşük ısı üretimi ile en yüksek güç faktörünü sağlıyor.

Cavimelt ile kaliteli laminasyon çözümleri

Kaplama, laminasyon, emprenye ve prepreg için gelişmiş makineler üreten Cavitec, ITMA Asia + CITME 2021’de yeni tekstil laminasyon makinesi Cavimelt’i tanıtacak. Aslında bir baskı tekniği olan rotogravür sistemi ile yüksek kaliteli laminasyon sunan Cavimelt, hot-melt işlemi kullanıyor. Yapıştırıcıyı nokta olarak veya önceden tanımlanmış desenlerde, film, ağ ve tekstil yüzeyleri üzerine oyulmuş bir rulo kullanarak uyguluyor. Hot-melt teknolojisi, geleneksel kaplama ve laminasyon işlemlerine göre birçok avantaj sağlıyor. Geniş uygulama aralığı, esnekliği ve yüksek üretim güvenilirliği, üreticilere geniş bir yapıştırıcı ve alt tabaka yelpazesi sunuyor. Ayrıca Cavimelt prosesi, solvent ve su içermediği için atık havasını ve tartışmalı emisyonları buharlaştırmada yardımcı ekipmana ihtiyaç duymuyor. Bu özelliği ise onu hem sürdürülebilir hem de kullanıcı dostu kılıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied