17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Santoni, Terrot GmbH’yi satın alarak çözüm portföyünü genişletiyor

GüncelSantoni, Terrot GmbH’yi satın alarak çözüm portföyünü genişletiyor

- Haber Sponsoru -

15 yılı aşkın süredir yenilikçi tekstil örme çözümleri sunan Santoni Shanghai Knitting Machinery Co. Ltd., Almanya’nın önde gelen yuvarlak örme makineleri üreticisi Terrot GmbH’yi satın almak için Çinli yetkililerden yasal onay aldığını açıkladı. Elektronik ve mekanik kontrollü yuvarlak örgü makinelerinde uzmanlaşmış olan Terrot GmbH’nin satın alınmasının Santoni’nin pazar payını ve üretim kapasitesini artırması bekleniyor.

Pazarda üst düzey yuvarlak örme ürünlerine yönelik artan talebi karşılamak için ekosistem stratejisi benimseyen Santoni, özellikle çift kat örgü kumaş ve jakar sektöründe Terrot’un sunduğu ürünleri bünyesine katarak pazar payını artırmayı planlıyor. Santoni Shanghai CEO’su Gianpietro Belotti, Terrot GmbH’nin satın alınmasını şu sözlerle değerlendirdi: “Tanınmış Pilotelli markası da dahil olmak üzere Terrot’un satın alınması, yuvarlak örgü makinesi endüstrisinde sürdürülebilir bir rekabet avantajı sağlayabilecek daha güçlü, daha konsolide bir küresel ekosistem oluşturma taahhüdümüzü yerine getirmemize olanak sağlayacak. İleriye baktığımızda, müşterilerimize üstün bir örme deneyimi sunmamızı destekleyen sinerjiler yaratarak daha da kapsamlı bir uzman havuzu ve çözüm portföyü geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Santoni, ITMA Asia + CITME’de Terrot patentli çözümünü sundu Görsel Kaynak: Santoni
Santoni, ITMA Asia + CITME’de Terrot patentli çözümünü sundu Görsel Kaynak: Santoni

Santoni, ITMA Asia + CITME’de Terrot patentli çözümünü sundu

ITMA Asia + CITME’ye katılan Santoni, Terrot patentli ince ölçülerde spor ve eğlence giysileri için yüksek besleyicili transfer jakar makinesi UCC 572-T’yi sergileyerek iş birliklerinin potansiyelini gösterdi. Terrot GmbH Genel Müdürü Robert Czajkowski bu iş birliğini şu sözlerle yorumladı: “Santoni Shanghai’nin stratejik satın alımı, küresel üretim kapasitemizi genişletiyor, teknolojik uzmanlığımızı artırıyor ve tedarik zincirindeki her bağlantıyı güçlendirerek küresel pazara yenilikçi tekstil performanslarını daha etkili bir şekilde sunmamızı sağlıyor.”

Şirketin yuvarlak örme makinesi endüstrisini geliştirme stratejisi, Terrot’un deneyimi ile üstün performans, düşük bakım ve maliyet etkinliği ile bilinen yüksek verimli makineler sunma konusunda rekabet avantajı elde etmeyi hedefliyor. Santoni Shanghai ve Terrot, kendi şirketlerinin en son inovasyon uygulamalarını, entegre kurumsal hizmetlerini, tekstil otomasyon tekliflerini, C2M çözümlerini ve tasarımcılar için “Materialliance” platformunu kullanarak, yuvarlak örme ürünler için teklif ve talep arasında bir köprü oluşturma vizyonu taşıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler