Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Saurer ITM 2022’den memnun ayrıldı

Saurer ITM 2022’den memnun ayrıldı

Saurer, dünyanın dört bir yanından çok sayıda ziyaretçiyi ITM 2022 standında ağırladı.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Saurer Spinning Solutions, open-end eğirme portföyünün en yeni üyesi olan Autoairo havalı iplik eğirme makinesini standında tanıttı ve fuardaki tek çalışan havalı makine olarak bu, ITM fuarının yıldızı oldu. Havalı iplik eğirme makinesinin minyatürü müşteriler tarafından denemeler için rezerve edilebilirken, bu ise havalı eğirme alanında Saurer’in sahip olduğu güven düzeyini gösteriyor. ITM 2022’de pazar taleplerine yanıt veren firma, otomasyon, dijitalleştirme, eğirme hazırlık, ring, open-end ve havalı iplik eğirme yenilikleri ile ilgi odağı oldu.

Mümessilinin standında yenilikçi Twisting (büküm) çözümleri ile yer alan Saurer Technologies, ITM’deki ilgi ve ziyaretçi sayısından oldukça memnun kaldı.

Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı Pia Terasa Textilegence’a yaptığı değerlendirmede, fuara olan katılımın daha ilk günden beklentilerinin oldukça üzerinde olduğunu söyledi. ITM’in bulunduğu bölge itibarıyla zaten yoğun ilgi gören bir fuar olduğunu belirten Terasa, ITM 2022’nin pandemi nedeniyle uzun aranın ardından düzenlenmesinin de ayrıca bir yoğunluk yarattığını ifade etti. Terasa fuarın ilk gününden itibaren Saurer çözümlerinin çok sayıda ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başardığını ve Türkiye’deki tüm müşterilerinin yanı sıra, İran, Mısır ve Özbekistan’dan da müşterileri ağırladıklarını anlattı.

Saurer Autoairo

“Saurer E3 felsefesiyle müşteri taleplerini iyileştirmeye devam edecek”

Saurer’in E3 felsefesi enerji, ekonomi ve ergonomi alanlarında akıllı teknolojilerle müşterilerinin ihtiyaçlarını her zaman optimize ettiğini ve etmeye devam edeceğini vurgulayan Pia Terasa; “Ayrıca makinelerimiz malzemenin en iyi kullanımını sağlayarak sürdürülebilirliğe, verimliliğe ve enerji kaynaklarını korumaya da katkı sağlıyor” dedi.

Terasa; “Bu kapsamda Saurer, Türkiye’deki bir müşterisine giden 1 milyonuncu Autocoro iğ teslimatını kutlayarak büyük ilgi gördü. 10 yıl içinde otomatik rotor iplik eğirme endüstrisinin yıldızı dünyayı fethetti ve şimdi müşterileri geri dönüşüm konusunda destekliyor. 10 yıl içinde 1 Milyon Autocoro 8/9/10 ünitesine ulaşmamızda Türk müşterilerinin önemli bir payı var. Ayrıca, şerit kalitesi ve verimliliği açısından adından söz ettiren Autocard’ımızı da göstermeyi başardık. Aynı zamanda otomasyon ve Senses Fabrika Yönetim sistemlerimizi de ITM 2022’de tanıtma fırsatı bulduk” diye konuştu.

Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı Pia Terasa

“Türkiye’nin önemi daha da artacak”

Türkiye’nin dünyadaki en önemli tekstil pazarlarından biri olduğunun altını çizen Pia Terasa, ülkenin son yıllarda ön planda olan sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve otomasyon konularında da öncü olduğunu belirtti. Terasa; “Avrupa’nın, tekstil ürünlerinin daha fazla geri dönüştürülmesini öngören ‘yeşil mutabakat’ politikasını hayata geçirmesi ile birlikte Türkiye’nin öneminin daha da artacağını düşünüyorum” dedi. Terasa fuardan edindikleri izlenimler doğrultusunda önümüzdeki dönemde geri dönüşümün daha da artacağını ve bu konuda makinelerine olan talebin şimdiden oldukça arttığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi