Ana Sayfa » Eğirme » Sishon Büyüme Hedefine RSB-D 50c ile Ulaşıyor

Sishon Büyüme Hedefine RSB-D 50c ile Ulaşıyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Sishon Büyüme Hedefine RSB-D 50c ile Ulaşıyor
Sishon Büyüme Hedefine RSB-D 50c ile Ulaşıyor

Çin merkezli Sishon Biofibre firması hava jeti ipliğinde kalite ve tutarlılık için Rieter’in cer makinesi RSB-D 50c yatırımı yaptı ve başarılı sonuçlar elde etti.

Kısa elyaf iplik üretimi için geliştirdiği ve ürettiği tekstil makineleri ve bileşenleri ile dünya pazarındaki en büyük tedarikçilerinden Rieter, müşterilerinin büyüme hedeflerine katkı sağlıyor. Rieter müşterisi ve hava jeti ipliği pazarında yeni bir oyuncu olan Suzhou Sishon Biofibre Co. Ltd. Çin’in en büyük üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Artan enerji ve personel maliyetlerine rağmen, şirket yüksek seviyede kaliteye ve tutarlılığa sahip bir iplik piyasa sürmeyi amaçlıyor.

Çin’de Suzhou’da bulunan Suzhou Sishon Biofibre Co. Ltd. Yingxiang Group bünyesinde yer alıyor. Şirket pamuk, viskon, polyester ve bunların karışımlarını işliyor.

Zorluk: Çin’in en büyük hava jeti ipliği üreticilerinden biri olmak

Sishon, hava jeti ipliği pazarında yeni bir oyuncu konumunda ve Çin’in en büyük üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Şirketin hava jeti ipliği numarası Ne 10 ile 60 arasında değişiyor. Firma kalite ve tutarlılık açısından pazarda mükemmel itibara sahip bir iplik üretmeyi amaçlıyor. Ancak artan enerji ve personel maliyetleri, enerji tasarrufu çözümleri ve üretimde otomasyon gerektiriyor. Tüm bu hedefleri başarmak için Sishon’un özellikle cer makinası olmak üzere ekipman yatırımlarına dair dikkatli kararlar alması gerekiyor. Cer makinası, hava jeti ipliği üretiminde önemli bir etkendir.

Çözüm: Cer makinası RSB-D 50c

Sishon firması üç cer makinası geçişi kullanıyor. Şirket, Rieter’in 46 SB-D 22s ve 52 RSB-D 50c cer makinalarına yatırım yapmaya karar vermiştir. Otoregüle cer makinasının en yeni nesli sayesinde, cer makinası RSB-D 50c, tutarlı kalitede en iyi ipliği üretmede müşteriye destek oluyor. Cer makinası kovası pamuk, viskon, polyester ve bunların karışımı gibi pek çok hammaddeyi işliyor.

Sishon İçin Avantajlar: %50 oranında üretim hızı artışı

En yeni cer makinası geçişi RSB-D 50c, ön ayarlı SB-D 22s cer makinasının iki geçişiyle birlikte kusursuz çalışıyor. Bu şekilde üretilen tarak şeridi, sonraki üretim aşamasını doğrudan besliyor. Sistem, üretim oranını %50 artırıyor ve daha yüksek tarak şeridi kalitesi sağlıyor. Rieter cer makinalarıyla donatılmış bir atölyede 10’ar adet SB-D 22 ve RSB-D 50c’yi üç operatör ve iki teknisyen yönetiyor. Aynı üretimi yapan ancak diğer tedarikçilerin makinalarıyla donatılmış bir atölyede ise beş operatör ve üç teknisyen gerekiyor. Rieter cer makinaları kurmak, operatör ihtiyacını %40, teknisyen ihtiyacını da %35 azaltıyor. RSB-D 50c cer makinası, hava jeti iplik makinasının en yüksek verimlilikte ve kalitede sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Makina, farklı hammaddeleri Ne 10 ila 60 iplik numarası ile işliyor.

Müşteri görüşü

Suzhou Sishon Biofibre Co. Ltd. Genel Müdürü Shen Jiakang; “Rieter’in en yeni nesil cer makinası RSB-D 50c, ön ayarlı SB-D 22s cer makinasıyla mükemmel bir uyum içinde çalışmaktadır. Bu da hava jetli ipliklerimiz için en düşük maliyetle en yüksek kaliteyi ve tutarlılığı sağlıyor” dedi.

Rieter ITMA ASIA & CITME 2018’de

Rieter, kendisi için büyük öneme sahip Çin ve Asya pazarına iplik teknolojilerindeki son yeniliklerini tanıtmak için 15 – 19 Ekim tarihleri arasında Şanghay’daki ITMA ASIA & CITME fuarına katılıyor.  Şanghay Ulusal Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda Rieter, Salon 1 Stant H1D01’de mevcut ve potansiyel müşterileriyle buluşacak.

Rieter satışlarını %24 Arttırdı

2018 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıklayan Rieter, büyüme rakamlarıyla dikkat çekti. Firma satışlarını 2017 yılının aynı dönemine göre, tüm iş gruplarının katkısı ile %24 oranında arttırdı. 2018’in ilk yarısında sipariş alımları da geçen yılın aynı dönemine göre %3 artış kaydetti. Firmanın faiz ve vergiler öncesi karı (FVÖK) 14,1 milyon CHF ve net karı da 10.9 milyon CHF oldu.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied