20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

SPGPrints, etkileyici süblimasyon avantajlarını FESPA GPE 2024’te vurgulayacak

BaskıSPGPrints, etkileyici süblimasyon avantajlarını FESPA GPE 2024’te vurgulayacak

- Haber Sponsoru -

Tekstil baskı uzmanı SPGPrints, 19-22 Mart tarihlerinde FESPA Global Print Expo (GPE) 2024’te spor giyim ve mayo için geliştirdiği tüm çözümleri sergileyecek. Salon 12’deki A040 standında, Rose dijital süblimasyon baskı makinesi ve geniş bir boya yelpazesini içeren iki ana çözüm ziyaretçileri bekliyor olacak. Dijital baskı makinesini değiştirmek veya daha fazla kapasite eklemek isteyenler, fuar boyunca Rose’un sunduğu yeni bakış açısını keşfetme fırsatı bulacak.

Rose; endüstriyel süblimasyon baskıda yeni bir bakış açısı

SPGPrints, moda ve spor giyim alanındaki müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Rose dijital süblimasyon baskı makinesini tasarladı. Rose, maksimum çalışma süresi için sağlam bir tasarım ile müşterilerin verimli üretim ve iyi bir toplam sahip olma maliyeti (TCO) elde etmelerine yardımcı oluyor. İki geçişli modda saatte 420m2, canlı renkler, degradeler ve ince detaylar gibi özellikler, hızlı geri dönüş ve yüksek kalite ihtiyacını karşılıyor. Güvenilir üretim ve geliştirilmiş performans, üreticilere rahatlık ve gelecek için çok daha iyi bir öngörü sağlıyor. Yüksek üretim hızlarında bile 300×1200 dpi’e kadar üstün baskı kalitesi güvencesi veriyor.

SPGPrints müşterileri Rose ile esneklik, muhteşem tasarımlar ve her zamankinden daha hızlı teslim süreleri sunabiliyor. Artık fazla stok veya eksiklik riski bulunmuyor. Bunun yerine, birkaç gün içinde teslim edilen talep üzerine üretim yapılabiliyor. Rose ayrıca, tedarik kanalında artan sürdürülebilirlik talebini karşılayarak temiz ve çevre dostu bir üretim sağlıyor.

Rose; endüstriyel süblimasyon baskıda yeni bir bakış açısı 
 Görsel Kaynak: SPGPrints
Rose; endüstriyel süblimasyon baskıda yeni bir bakış açısı Görsel Kaynak: SPGPrints

SPGPrints boya çözümleri baskı kalitesini artırıyor

Gelişmeler polyester tekstil ürünlerini moda giysiler için daha uygun hale getirerek moda markalarının dikkatini çekiyor. SPGPrints süblimasyon boyaları, tekstil baskı üreticilerinin artan talebi karşılamak için baskı kalitelerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Renk yoğunluğu, sorunsuz çalışma performansı, daha hızlı geri dönüş süreleri ve çevresel avantajların birleşimi, moda markaları ve tekstil baskıcıları için doğru noktalara işaret ediyor. SPGPrints süblimasyon boyaları, olağanüstü transfer verimine sahip su bazlı çözümlerden oluşuyor. Bu çözümler, yüksek konsantrasyonlu boyalardan oluşurken aynı zamanda üstün işlenebilirliği de koruyor.

SPGPrints süblimasyon boyaları, polyester kumaşlar üzerine inkjet transfer baskıyı desteklemek için geliştirildi. Buna geri dönüştürülmüş PES de dahil olup, en az yüzde 80 polyester elyaf içeren karışımlı kumaşlar için de uygun bulunuyor. Tipik kullanım alanları spor giyim, moda ve ev tekstili olarak sıralanabilir.

“Sürdürülebilirlik bizim temel değerimiz”

SPGPrints Küresel Pazarlama Müdürü Marcel Kleintjens, SPGPrints olarak tekstil endüstrisi üzerindeki artan baskıyı ve çevresel etkiyi ele alma konusundaki acil ihtiyacı anladıklarını belirterek, karmaşık yönetmelikler ortamında müşterilerinin yolunu bulmasına ve sürekli değişen gereksinimlerin bir adım önünde olmasına yardımcı olmaya kararlı olduklarını söyledi.

Kleintjens, yaklaşımlarının temelinde uluslararası düzenlemeler ve Avrupa yönetmelikleri ile direktiflerine uyumun yattığının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Bununla birlikte, tekstil üretiminde sorumlu kimyasal kullanımına rehberlik eden ECO PASSPORT by OEKO-TEX® ve ZDHC gibi endüstri standartlarına uymaya öncelik veriyoruz. Böylelikle sürdürülebilir, yüksek kaliteli bir dijital baskı tesisine sahip olmanızı sağlıyoruz.”

Kleintjens fuarla ilgili beklentilerini ve görüşlerini ise şu şekilde paylaştı: “Standımız tamamen süblimasyon baskıdaki olanaklarla dolu olacak. Merkezi bir konuma yerleştireceğimiz Rose dijital baskı makinesi ile SPGPrints’in firmalara süblimasyon baskıda daha başarılı olmaları için nasıl yardımcı olabileceği üzerinde duracağız. Sadece dijital baskı makinesi ile değil, aynı zamanda süblimasyon, asit, reaktif ve pigment boya çözümleri ve hizmetleri ile de bunu destekleyeceğiz. Bunun yanı sıra, uzmanlarımız herhangi bir soruyu veya talebi yanıtlamak için hazır bulunacaklar. Mayo ve spor giyim için sunabileceğimiz tüm ürünleri tanıttığımız canlı bir fuar olmasını bekliyoruz. Ziyaretçilerin soruları ya da karşılaştıkları zorluklarla bizim sunduğumuz çözümler arasında optimum uyumu bulmalarına yardımcı olarak ilişkilerimizi geliştirip güçlendirmeyi umuyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler