Ana Sayfa » Fuarlar » Spor Endüstrisi, ISPO Shanghai 2020 fuarında buluştu

Spor Endüstrisi, ISPO Shanghai 2020 fuarında buluştu

Spor endüstrisini bir araya getiren ISPO Shanghai 2020, ziyaretçi sayısını %14 arttırdı.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

ISPO Shanghai 2020, geçen yıllara göre artan sayıda katılımcıyla, 3-5 Temmuz tarihleri arasında, Shanghai Yeni Uluslararası Fuar Merkezinde (SNIEC) gerçekleşti. Dış mekan sporları, kış sporları, spor trendleri, koşu, sağlık ve fitness, su sporları, imalat ve tedarikçi sektörlerinden pek çok lider ve uzman gelecekteki gelişmeleri öğrenmek ve yeni ürünleri deneyimlemek üzere ISPO Shanghai’ın düzenlediği bu fuarda buluştu.

Fuar, ziyaretçi sayısını %14 arttırarak 17 bin 776 ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başardı. 350 markanın katıldığı ISPO Shanghai 2020’de 50’den fazla forum ve etkinlik gerçekleştirildi. Influencer ve kanaat önderlerinin de davet edildiği ISPO Shanghai alıcılara, potansiyel iş fırsatlarını keşfedip endüstriyi yenilerken doğru tedarikçileri bulmalarında yardımcı olmayı amaçladı.

Başarıyla gerçekleştirilen fuarın, spor endüstrisi için bir umut ışığı olduğu belirtiliyor. Messe München Yönetim Kurulu Başkanı CEO’su Klaus Dittrich, ISPO Shanghai’ın eskisinden daha da güçlü şekilde geri dönmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Dittrich sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu aynı zamanda Çin’de açık hava (outdoor) sporları ve spor ürünleri endüstrisinin yeniden başladığına işaret ediyor ve küresel olarak tüm sektöre olan güveni hissettiriyor. Bu durum, spor yaşam tarzının geri döndüğünü ve Covid-19 pandemisinden sonra daha da değerleneceğini gösteriyor.” ISPO Shanghai final raporunda, pandemi nedeniyle outdoor – açık hava ve kış sporları markalarının, senenin başından itibaren planlarını iptal edip ertelerken, uzun zamandır bekleyen faaliyete geçme planlarını tamamlamak için ISPO Shanghai 2020’ye geldikleri ifade ediliyor.

Profesyoneller arasındaki iletişim yeni fikirlerin gelişmesini sağlıyor

ISPO Shanghai’de, profesyonellerin fikir geliştirmesi için bir iletişim platformu sağlanarak, ilgili konuların tartışıldığı forumlar gerçekleştirildi. Pek çok uzman bu forumlarda kendi alanındaki ihtiyaç ve talepleri paylaşarak yeni fikirler üretmek için bir fırsat buldu.

ISPO Retail (Perakende) Forumu’nda uzmanlar dijital satış, özel alan adı trafiği, kısa video pazarlama, canlı yayın faaliyetleri gibi uygulamalı konular paylaştı; ISPO Trends Forumda ise 2022 bahar/yaz aylarının trend renkleri değerlendirildi ve spor pazarında sürdürülebilir gelişme yollarına odaklanıldı. Bunların yanı sıra, fuar boyunca 160 buluşma gerçekleşti; ISPO Shanghai e-ticaret ve pazarlama platformları, online ve offline perakendeciler, distribütörler, ürün müdürleri ve tasarımcıları buluşturdu.

Olimpiyatların ertelenmesi spor endüstrisinin kendini yenileyebilmesi için büyük bir şans

Fuarın final raporunda Tokyo’da yapılacak olimpiyatların gelecek seneye ertelenmesi, spor endüstrisinin kendisini onarması için bir fırsat olarak değerlendirildi. Bu sürecin insanların dikkatini aktif yaşama yönelttiği tespitine yer verildi. Messe München Shanghai Finans Müdürü Hua Chuan, 2020’de endüstrinin çok fazla kayıp verdiğini fakat bununla birlikte şirketlere olan devlet yardımlarının da arttığını söyledi. Spor tutkunlarının dış mekan aktiviteleri için süren bu bekleyişi sonucunda, spor ürün satışlarında artış yaşanabileceğini öne süren Chuan, endüstrinin kendine gelmeye başladığını belirtti. Bunlara ek olarak Chuan, ISPO Beijing 2021’in profesyonel bir platform olarak hizmet vermeye devam etme fırsatını yakalayacak olmasının yanı sıra, gelecek olimpik yılda endüstri şirketlerinin gelişmelerinde de öncülük yapma şansını elde edeceğini ifade etti.

Spor Endüstrisi, ISPO Shanghai 2020 fuarında buluştu
Spor Endüstrisi, ISPO Shanghai 2020 fuarında buluştu

100’den fazla kanaat önderi fuara katıldı

ISPO Shanghai 2020 fuarının etkisini arttırmak için, endüstrinin öne çıkan kanaat önderleri ve influencerları davet edildi. Yüzden fazla kanaat önderi, toplamda 20 milyonu aşkın takipçiyi etkiledi. Toplamda 22 canlı yayın yapılırken 28 bin 918 sayfa görüntülenme kaydedildi. Aynı zamanda, sergiye katılamayan distribütörler ve satıcılar bu sayede akıllı telefonları üzerinden tek bir tıklamayla ISPO’da neler olduğunu öğrenme imkanı elde ettiler.

Fuar Haberleri

TEXSUM’21 Zirvesi pandeminin sektöre etkilerini ele aldı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Topluluğu tarafından TEXSUM Tekstil Zirvesi’nin ikinci edisyonu online olarak...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied