12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sri Jayajothi, Rieter ring iplik makinesi ile yüksek verimlilik elde ediyor 

EğirmeSri Jayajothi, Rieter ring iplik makinesi ile yüksek verimlilik elde ediyor 

- Eğirme Haber Sponsoru -

Güney Hindistan’dan kaliteli bir iplik üreticisi olan Sri Jayajothi ve Company Private Ltd., COMPACTdrum kompaktlama aparatı ile birlikte yarı elektronik çekim sistemine sahip Rieter ring iplik makinesi G 37’yi tercih etti. Günlük 55 ton üretim kapasitesiyle pamuk ve sentetik iplik üreten Jayajothi, hem artan pazar talebini karşılamaya yardımcı olmak hem de kaliteden ödün vermeden en yüksek hızda üretim yapabilmek için bu en son teknolojiye yatırım yaptı.

Sri Jayajothi Genel Müdürü K Gokul, kompaktlama aparatı COMPACTdrum’a sahip ring iplik eğirme makinesi G 37’nin performansından çok memnun olduklarını belirterek, makinenin 26.000 rpm gibi olağanüstü yüksek bir iğ devrinde çalıştığını ve istikrarlı bir şekilde yüksek kalitede iplik ürettiğini söyledi.

COMPACTdrum kompaklama aparatına sahip Rieter ring iplik makinesi G 37, mükemmel eğirme stabilitesi ile çalışıyor ve en yüksek verimliliği garanti ediyor.  Jayajothi, makineleri 26 000 rpm maksimum iğ devrinde çalıştırarak %100 pamuktan iğ başına 100 gram (GPS) ile oldukça ince bir iplik (Ne 60) üretiyor, ki bu da sektör kriterlerinin çok üzerinde bir orana karşılık geliyor. Enerji verimliliği sağlayan 75 kW IE4 ana motor, LENA iğleri ve optimize edilmiş emiş sistemleri gibi bileşenler, önceki modele kıyasla enerji tüketimini %7’ye kadar düşürüyor.

Sri Jayajothi Genel Müdürü K Gokul

COMPACTdrum ile sonraki işlemlerde yüksek performans

Kompaklama aparatı COMPACTdrum, ipliğin dışarı doğru çıkan uzun elyaflarını mutlak minimuma indirerek sonraki işlemlerde uyumluluğu artırır. Bu da Jayajothi’nin küresel pazarda talepleri son derece yüksek olan müşterilere tedarik yapabilmesini sağlar. Bu Rieter çözümü ile üretilen iplik, sonraki işlemlerde en iyi performansa ulaşır: neredeyse başka hiçbir sistem, milyon metre başına 0,20 çözgü kopuşunun altında bir değere ulaşan bir iplik eğiremez. COMPACTdrum’un dayanıklı teknoloji bileşenleri, iplik kalitesinin uzun vadede istikrarlı bir şekilde yüksek kalmasını sağlar. Ayrıca eşsiz SERVOgrip sistemi, ipliğin takım değişimi hazırlığı için alt sarım ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, elyaf uçuntusunu azaltır ve yüksek iplik kalitesi sağlar.

Sürekli değişen trendler için en yüksek esneklik

COMPACTdrum aparatı içeren G 37 ayrıca sürekli değişen trendler için yüksek esneklik sunuyor. İplik bükümü veya büküm yönü gibi parametreler makine ekranından kolayca ayarlanabilir. Kompaklama aparatı COMPACTdrum kolayca takılıp çıkarılabilir, böylece müşteriler ring ve kompakt iplik arasında geçiş yapabilir. Makine neredeyse her türlü elyafı işler ve neredeyse tüm ham maddelere göre kolayca ve hızlıca ayarlanabilir.

Jayajothi, Rieter makineleriyle sürekli değişen trendler için esneklik, sonraki işlemlerde daha iyi çalışma davranışı, daha iyi kumaş görünümü ve çeşitlendirilmiş, yüksek kaliteli ürün portföyü gibi farklı pazar gereksinimlerini karşılayabilir.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler