Stäubli : Dokuma Bizim Öncelikli İşimiz

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dokuma ve dokuma hazırlık çözümleriyle ITM 2016’da Türk tekstil sektörü ile buluşan Stäubli, bu pazardaki büyüme sürecini devam ettiriyor. Firma İstanbul Tuzla’daki yeni modern tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük tekstil makinaları fuarı ITM 2016’ya katılan Stäubli, en son dokuma çözümleriyle Salon 2 Stand 217’de yer aldı. Türkiye’den ve çevre pazarlardan gelen tekstilcilere en son yeniliklerini tanıtan firma, fuar boyunca yoğun ziyaretçi ilgisi elde etti. Fuarda Textilegence ile özel bir söyleşi gerçekleştiren Stäubli Pazarlama, Satış ve Müşteri Destek Başkanı Fritz Legler, fuarda armür ve eksantrik makinaların, dokuma hazırlık sistemlerinin, halı dokuma sistemlerinin ve yuvarlak örgü için çözümlerinin sektörle buluştuğunu söyledi.

Türk tekstil endüstrisi için Stäubli’nin güçlü bir teknoloji tedarikçisi olduğunun altını çizen Fritz Legler şunları dile getirdi; “Bildiğiniz gibi, Stäubli olarak biz dokuma hazırlık makinaları, otomatik tahar makinası, çözgü bağlama makinaları, armür ve eksantrik makinalar, jakar dokuma makinası sunuyoruz. Ayrıca Schönherr markası ile halı dokuma sistemleri ve DEIMO markası altında örgü çözümlerini tekstil endüstrisine tedarik ediyoruz. Bu tanımlamadan anlaşılacağı gibi kapsamlı bir dokuma ve örgü çözümleri tedarikçisiyiz.”

Yenilikler ITMA Milano’dan Sonra ITM İstanbul’da

Geçen yıl gerçekleşen ITMA Milan 2015 fuarında 30 yeniliği küresel endüstri ile buluşturduklarını hatırlatan Legler, bu yeniliklerin birçoğunun ITM 2016 ile İstanbul’a getirildiğini açıkladı.

Türk pazarını yakından tanıdıklarını ve pazar odaklı çözümler sunduklarını dile getiren Legler, pazarın yükselen talebine uygun çözümlerin de öne çıktığını belirtti. Türk denim dokuma endüstrisinin büyük bir güce ulaştığını söyleyen Legler; “Denim endüstrisinin dokuma prosesi için farklılaşan ihtiyaçları söz konusu. Burada örneğin denim dokuyan armürlerimiz yer alıyor. Tekstilcilere jakar teknolojimizin dokumada onlara getirdiği avantajları da birebir göstermekten dolayı oldukça memnunuz. Yatırım ve büyüme hedeflerine uygun dokuma çözümleriyle onları buluşturduk.” dedi.

Legler, geçen yıl ITMA’da ilk kez sergilenen ve bu yıl ITM İstanbul’da ilk kez Türk pazarıyla buluşan LX Jakar makinasının yüksek hızlarda hassas çalışma için tasarlandığını belirtti. Bu makinanın Afrikan Damask’larından hava yastıklarına kadar her türlü uygulama için ideal olduğunu ifade eden Legler, üçüncü nesil S3060/3260 serisi rotatif armürlerin yüksek performansı ve güvenilirliği garantilediğini aktardı. Legler, standlarında yer alan dokuma hazırlık sistem ürünleri SAFIR S660 otomatik tahar makinası ve TOPMATIC çözgü düğümleme makinasının dokumacılar için verimlilik artışını sağlayacak anahtar çözümler olduğunu belirtti. “Dokuma hazırlık teknolojilerimiz anlamında gelişmiş ve kapsamlı hizmetler sunuyoruz” diyen Legler, dokuma kalitesinin daha fazla önem kazandığını bu nedenle Stäubli çözümlerinin ‘olmazsa olmaz’ teknolojilere dönüştüğünü ifade etti.

Stäubli : Türkiye Her Zaman Önemli Bir Pazar Oldu

Türkiye’nin kendileri için her zaman önemli bir pazar olduğunun altını çizen Fritz Legler; “Türkiye gerek ana pazarlara coğrafi yakınlığı, gerekse üretimdeki kalite ve esneklikleri ile Avrupa ve Asya arasında güçlü kalmayı başarmış bir pazar. Yeni teknolojilere yatırımdan vazgeçmeyen Türk tekstilciler böylece birçok avantajı rakiplerinden önce elde edebiliyor. Türk pazarı hem tekstilciler hem de bizler için birçok fırsatı barındırıyor” diye konuştu.

Legler, Stäubli’nin kurulduğundan bu yana dokumaya odaklandığını, sunduğu çözümlerle Türkiye pazarından gelen her türlü talebe yanıt verebildiklerini ifade etti. Bu pazarda büyümeyi devam ettireceklerini dile getiren Legler, bu nedenle İstanbul Tuzla’da yeni bir tesis açtıklarını kaydetti. Legler şunları söyledi; “Firma olarak bu pazarda 1960’lı yıllardan beri ürünlerimizle yer alıyoruz. Stäubli Türkiye adı ile yerel şirketimizi 1995 yılında kurduk.  Tekstil, Hızlı Bağlantı Elemanları ve Robotik departmanlarımızın başarılı çalışmaları meyvelerini verdi ve Tuzla’daki modern yeni ofis ve tesisimizi açtık. Tüm amacımız Türk ve bölge pazarına daha yakın olmak, pazarın taleplerine en hızlı ve doğru çözümleri sunmak. Bu yeni tesis, Stäubli’nin Türkiye’deki tarihinde önemli bir kilometre taşını oluşturuyor.”

Tekstil Dokuma Haberleri

Itema Mısır pazarına bağlılığını ve liderliğini güçlendiriyor

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere, sınıfının en iyi dokuma çözümlerinin küresel önde gelen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied