Staubli Teknik Tekstil Dokuma Çözümleriyle Techtextil 2017’de

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Staubli Teknik Tekstil Dokuma Çözümleriyle Techtextil 2017’de
Staubli Teknik Tekstil Dokuma Çözümleriyle Techtextil 2017’de

Staubli geleceğin uygulamaları için yenilikçi teknik tekstiller dokuma teknolojisini Almanya’da gerçekleştirilecek Techtextil Frankfurt fuarında, Salon 3.0 Stand B02’de sergileyecek.

Gelecekteki uygulamalar için yenilikçi dokuma teknolojileri sunan Staubli, yüzyılı aşkın bir süredir, yüksek hızlı tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinden birisidir. Geleneksel tekstil endüstrisinde dokuma makineleri için ağızlık açma sistemleri, dokuma hazırlık sistemleri ve halı dokuma sistemlerindeki onlarca yıllık deneyimden sonra Staubli, ürün yelpazesini genişletmek için araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürdü. Firma, birkaç yıldır teknik tekstil üretimine adanmış tekstil makineleri sunma pozisyonuna girdi. Staubli’nin yüksek performanslı makinelere güvenen dokumacılar, yüksek güvenilirlik ve esneklik gibi özelliklerden yararlanarak, sınırsız uygulama için yenilikçi ve yaratıcı ürünler içeren teknik tekstiller pazarında öne çıkabilecek.

Staubli ‘nin Techtextil Frankfurt fuarındaki makine ve yenilikçi tekstil numuneleri

Staubli, teknik tekstiller üretimine özellikle çok iyi uyan iki makine sergileyecek ve bunlarla ilgili bilgi verecek. Ayrıca, TF dokuma sistemleri, armürler, Jakar makineleri, taharlama veya çözgü düğümleme ekipmanlarını gibi Staubli çözümleri ile üretilen değişken kalınlıktı çok katmanlı ve mesafe kumaşlardan (spacers) oluşan seçkin bir teknik kumaşlar seçkisi yer alacak.

Magma T12 çözgü düğümleme makinesi: Monofilament, kalın çok filamentli, PP şerit, ham elyaf, kalın kesikli elyaf ve daha birçok elyafın teknik iplik olarak bağlanması için kullanılıyor. Kalın ipliklerden orta iplik numara aralığına kadar değişen evrensel uygulamalar için geliştirildi. Sağlam tasarımı optik bir çift iplik algılama sistemi içeriyor.

MAGMA, monofilament bağlama, 0.40mm çapında, santimetrede 7 iplik yoğunluğunda, 4 metal kutu, 140 iplikli olmak üzere standda sergilenecek.

UNIVAL 100: Bu tek uç kontrollü jakar makinesi; otomotiv ve havacılık tekstilleri,  spor, endüstriyel, medikal sektörlerindeki teknik tekstiller ve hatta cam elyafı, carbon ve Kevlar’daki yeni kumaş yapılarında bile sofistike teknik tekstiller için daha fazla fayda sağlıyor.

Bireysel sistem konfigürasyonu ve maksimum esneklik sağlayan yeni TF dokuma sistemi hakkında fuarda bilgi verilecek. Bu sistem, düz, mesafe kumaşları (spacer) veya kompleks çok katmanlı kumaşlar ila 3 boyutlu kumaşlar için; hemen hemen sınırsız dokuma olanakları sunuyor. İkili rapier atkı atma sistemi ile birleşen en son ağızlık açma ve özel bir kesme hareketine sahip olan bu sistem; çok kalın ve/veya yoğun kumaşların yüksek hacimli üretimine; ve çok çeşitli teknik ve son derece hassas ipliklerin verimli işlenmesine izin veriyor. Bu dokuma sistemi çeşitli makine kombinasyonlarına ve herhangi bir uygulama ve istenilen teknik kumaşın dokuması için kurulumlara sahip bulunuyor.

Schönherr halı sistemleri bölümüyle Staubli; ziyaretçilere üstün kaliteli sentetik çimlerin ve baskı için gri malzemenin üretimi için geliştirilen; ALPHA 500 LEANTEC dokuma sistemi hakkında bilgi verecek.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied