25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Stäubli tekstil üreticilerini potansiyellerini keşfe davet ediyor

DokumaStäubli tekstil üreticilerini potansiyellerini keşfe davet ediyor

- Dokuma Haber Sponsoru -

Küresel mekatronik çözümleri sağlayıcısı Stäubli, ITM 2024’te tekstil endüstrisine giderek daha büyük faydalar sunan en ileri teknolojilere, makinelere ve çözümlere ilişkin bir genel bakış sunacak. Ziyaretçiler firmanın 8. Salon’daki 803 numaralı standında, dokuma hazırlık bölümünde stil değişikliklerine adanmış bir yeniliği keşfedecek: renkli çözgülerin otomatik taharlanması için yeni hızlı nesil – SAFIR PRO S67.

Tanınmış SAFIR otomatik tahar makineleri iş akışlarını kısaltmayı mümkün kılarak maliyet tasarrufu sağlıyor ve uygulama olanaklarının çeşitliliğini artırıyor. Aktif Çözgü Kontrolü (AWC) adı verilen en son Stäubli teknolojisiyle donatılan SAFIR tahar makineleri, renk tanıma veya iplik tekrarı yönetimi gibi yeteneklere sahip. Çok renkli ve 1:1 çaprazlama olmayan çözgüler bile hiçbir hata veya üretkenlik kaybı olmadan taharlanabiliyor. Nihai sonuç, sonraki dokuma prosesi için hazır, mükemmel şekilde taharlanmış bir dokuma takımı olarak meydana çıkıyor. ITM 2024 ziyaretçileri, ana uygulamaları gömleklik veya diğer amaçlar için renkli çözgüler olan pamuklu kumaş fabrikalarının ihtiyaçlarına yönelik SAFIR PRO S67 modeliyle otomatik taharın etkileyici hızına ve verimliliğine bizzat tanık olabilecek.

Ziyaretçiler Stäubli standında canlı olarak hızı deneyimleyecek

Birçok dokuma fabrikasında bir diğer önemli süreç ise çözgü bağlama; bu noktada Stäubli, TPF3B-10 çözgü bağlama makinesiyle birlikte TIEPRO çözgü bağlama makinesini sunuyor. Bu makine, bağlanacak çözgünün kolay başlatılmasını ve işlenmesini destekleyen benzersiz özellikler sunuyor. Ekran operatöre rehberlik ettiğinden, yeni personel makinenin nasıl çalıştırılacağını kolayca öğrenebiliyor. TIEPRO bağlama makinesinin yegane avantajlarından biri de, çift uç tespit edilmesi durumunda, özel otomatik ters çevirme fonksiyonuna sahip makinenin iplik ayırma adımını otomatik olarak tersine çevirmesi ve yeniden yapması. Bu işlem iplik kesilmeden önce gerçekleşiyor. Makine yağ banyosu gerektirmediği gibi iplikhanede yüksek kullanılabilirlik sağlıyor.

Ziyaretçiler SAFIR PRO S67 modeliyle otomatik taharın etkileyici hızına ve verimliliğine bizzat tanık olabilecek   Görsel Kaynak: Stäubli
Ziyaretçiler SAFIR PRO S67 modeliyle otomatik taharın etkileyici hızına ve verimliliğine bizzat tanık olabilecek Görsel Kaynak: Stäubli

Enerji tasarruflu Jakarlı dokuma çözümleri

Stäubli SX PRO, daha yüksek elektrik verimliliği ve daha düşük enerji tüketimine yönelik pazar taleplerine yanıt veriyor. Kanıtlanmış Stäubli Jakar teknolojisinin yanı sıra enerji tüketimini azaltmaya yönelik çeşitli yenilikleri de bünyesinde barındırıyor: MX PRO modülünün düşük sürtünmeli tasarımı, makinenin kendisine tamamen entegre edilmiş güç kaynağı ve optimize edilmiş sıcaklık izleme özelliğine sahip yeni bir havalandırma sistemi. 2.688 adede kadar kancayla donatılan SX PRO, havlu kumaş, giyim kumaşı, goblen ve döşemelik kumaşların üretildiği Türkiye pazarının ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Stäubli standını ziyaret edenler, bir gösterim alanında yeni SX PRO Jakar makinesini Stäubli donanımıyla birlikte gözlemleyebilirler.

Yüksek hızlı çerçeveli dokuma için ağızlık açma

Rotatif armür, Stäubli tarafından onlarca yıl önce icat edilen devrim niteliğinde bir makine olup Stäubli tarafından sürekli olarak daha da geliştiriliyor. Üçüncü nesil elektronik rotatif armürler olan S3000 / S3200 elektronik döner armür ailesi, evrimsel bir tasarım. Gücü teli çerçevelerinin seçiminde gelişmiş güvenlik sağlayan, daha yüksek çalışma hızlarına ve üstün güvenilirliğe imkan veren benzersiz Stäubli kilitleme sistemini içeriyor. Bu son nesil elektronik rotatif armürler dokumacılara şaşırtıcı faydalar sunuyor.

Geçen yıl dokumacılar yepyeni S3280 elektronik rotatif armür konseptini Milano’da keşfederken, şimdi de ITM 2024 ziyaretçileri onu İstanbul’da keşfedebilecek. Bu armür, ultra yüksek hızlı çalışma, minimum titreşim ve son derece güvenilir performans için tasarlandı. Yeni e32/33 G şanzımanla birlikte S3280, en yüksek üretkenliği talep eden çerçeveli dokuma fabrikaları için sahip olunması gereken bir çözüm. Ayrıca bu armür, doğal kaynakların optimum kullanımını sağlayan çevre dostu çözümler sunan Stäubli’nin sürdürülebilirliğe olan bağlılığının temsilcisi. S3000/S3200 serisindeki Stäubli döner armürlerinin %93’ten fazlası metalden oluşuyor. Geriye kalan %7’lik kısım ise elektronik bileşenler, plastikler, kablolar vb.’den oluşuyor. Bu, bu makinelerin geri dönüştürülebilirliğinin, seri ailesine bağlı olarak en az %96 ila %99 arasında değiştiği anlamına geliyor.

Fuar esnasında ALPHA 580 UNIVERSAL ile dokunan en yeni halı örnekleri de Stäubli standında görülebilecek. Jakar makineleri, armürler ve eksantrikler ile yapılan uygulamalarda şirket ürünlerinin daha fazla örneği ITM 2024’te Stäubli partnerlerinin stantlarında görülebilir.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler