19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Sun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

BaskıSun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

- Haber Sponsoru -

Sun Chemical, dijital tekstil üretimi için yeni süblimasyon mürekkebi olan ElvaJet Topaz SC’yi tanıttı. Firmanın yeni çözümü, tekstil ve süblimasyon endüstrisine ilişkin derin bir anlayışa ve dijital baskıdaki deneyime dayalı olarak sektördeki baskıcılar için kolay mürekkep ve sistem yönetimi sağlıyor. Doğru püskürtme performansı için mürekkep işletim penceresini genişleterek kullanım kolaylığını ve baskı makinesi deneyimini artırıyor. Bu ise, yüksek güvenilirlik sağlayan ve dalga biçimine olan bağımlılığı azaltan daha geniş ölçekte bir sistem uyumluluğu sağlıyor. Aynı zamanda, tüm damla boyutlarında optimize edilmiş püskürtme performansıyla artırılmış görüntü kalitesi sunarak, herhangi bir tasarımın kaliteden ödün vermeden basılmasına olanak tanıyor. Püskürtme hareketine dikkatle odaklanan Sun Chemical, ElvaJet Topaz SC’yi tüm Kyocera baskı kafalarında mevcut farklı damla boyutlarında üstün damla denetimine sahip olacak ve her gün kullanımın daha kolay olmasını sağlayacak şekilde tasarladı.

Sun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

ElvaJet Topaz SC mürekkep tüketimini azaltıyor

Operatör için kullanım kolaylığına ek olarak, ElvaJet Topaz SC, kaplamalı ve kaplamasız transfer kağıtlarından yüksek renk geçişine sahiptir. Bu sayede daha düşük mürekkep tüketimi ve aktarımdan sonra kağıt üzerinde daha az renk kalması yoluyla israfın azaltılmasına yardımcı olur. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın Eco-Passport by OEKOTEX sertifikasına sahip çözüm ile basılan herhangi bir kumaşın OekoTex Class 100 standardına uygunluk açısından yeniden test edilmesi gerekmiyor.

Birçok tekstil baskıcısının stressiz kesintisiz üretime izin veren bir mürekkep çözümü aradığını söyleyen Sun Chemical Dijital İşletmeler Global Direktörü Pete Saunders; “Sun Chemical, tekstil ve süblimasyon baskı endüstrisi hakkındaki bilgilerimizi bir araya getirerek bunu daha da mümkün hale getirdi ve renk, baskı kalitesi veya makinenin çalışma süresinden ödün verme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir süblimasyon mürekkebi geliştirmek için bunu temel inkjet uzmanlığımızla birleştirdi” dedi. Saunders bu lansmanın, Sun Chemical tarafından tüm dijital tekstil baskıcılarının deneyimini en iyi renk, uygulama ve baskı makinesi güvenilirliği ile optimize etmek ve her seferinde en iyi sonucu alabilmesini sağlamak için geliştirilen yeni teknolojiler programının en sonuncusu olduğunu sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler