Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Sun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

Sun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

Sun Chemical, yeni çözümü ElvaJet Topaz SC ile kullanım kolaylığı ve artırılmış baskı makinesi deneyimi sunuyor.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Sun Chemical, dijital tekstil üretimi için yeni süblimasyon mürekkebi olan ElvaJet Topaz SC’yi tanıttı. Firmanın yeni çözümü, tekstil ve süblimasyon endüstrisine ilişkin derin bir anlayışa ve dijital baskıdaki deneyime dayalı olarak sektördeki baskıcılar için kolay mürekkep ve sistem yönetimi sağlıyor. Doğru püskürtme performansı için mürekkep işletim penceresini genişleterek kullanım kolaylığını ve baskı makinesi deneyimini artırıyor. Bu ise, yüksek güvenilirlik sağlayan ve dalga biçimine olan bağımlılığı azaltan daha geniş ölçekte bir sistem uyumluluğu sağlıyor. Aynı zamanda, tüm damla boyutlarında optimize edilmiş püskürtme performansıyla artırılmış görüntü kalitesi sunarak, herhangi bir tasarımın kaliteden ödün vermeden basılmasına olanak tanıyor. Püskürtme hareketine dikkatle odaklanan Sun Chemical, ElvaJet Topaz SC’yi tüm Kyocera baskı kafalarında mevcut farklı damla boyutlarında üstün damla denetimine sahip olacak ve her gün kullanımın daha kolay olmasını sağlayacak şekilde tasarladı.

Sun Chemical’dan yeni süblimasyon mürekkep; ElvaJet Topaz SC

ElvaJet Topaz SC mürekkep tüketimini azaltıyor

Operatör için kullanım kolaylığına ek olarak, ElvaJet Topaz SC, kaplamalı ve kaplamasız transfer kağıtlarından yüksek renk geçişine sahiptir. Bu sayede daha düşük mürekkep tüketimi ve aktarımdan sonra kağıt üzerinde daha az renk kalması yoluyla israfın azaltılmasına yardımcı olur. OEKOTEX tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın Eco-Passport sertifikasına sahip çözüm ile basılan herhangi bir kumaşın OekoTex Class 100 standardına uygunluk açısından yeniden test edilmesi gerekmiyor.

Birçok tekstil baskıcısının stressiz kesintisiz üretime izin veren bir mürekkep çözümü aradığını söyleyen Sun Chemical Dijital İşletmeler Global Direktörü Pete Saunders; “Sun Chemical, tekstil ve süblimasyon baskı endüstrisi hakkındaki bilgilerimizi bir araya getirerek bunu daha da mümkün hale getirdi ve renk, baskı kalitesi veya makinenin çalışma süresinden ödün verme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir süblimasyon mürekkebi geliştirmek için bunu temel inkjet uzmanlığımızla birleştirdi” dedi. Saunders bu lansmanın, Sun Chemical tarafından tüm dijital tekstil baskıcılarının deneyimini en iyi renk, uygulama ve baskı makinesi güvenilirliği ile optimize etmek ve her seferinde en iyi sonucu alabilmesini sağlamak için geliştirilen yeni teknolojiler programının en sonuncusu olduğunu sözlerine ekledi.

Dijital Baskı Haberleri

ColorGATE, Productionserver 22 baskı işlemini geliştiriyor

20 yılı aşkın deneyimiyle dijital baskı ve renk yönetiminde uzman ColorGATE, Productionserver 22 ile müşterilerine büyüme potansiyeli yüksek olan...

Özel Haberler