Ana Sayfa » Eğirme » Sürdürülebilirlik Lenzing’in DNA’sında Var

Sürdürülebilirlik Lenzing’in DNA’sında Var

Lenzing yenilenebilir ağaç hammaddesinden ürettiği özel elayflarla bu konuda önemli bir misyon yükleniyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle günlük yaşamın ve üretim süreçlerinin kısıtlanmasıyla, doğanın kendini yenileme gücünü ve hızını bir kez daha gördük. Ancak, salgın sonrasında normale dönüşle birlikte doğamız üzerindeki baskımız tekrar artacak. Doğal kaynakların tüketimi tüm hızıyla devam edecek. Bu süreçte çevre konusunda farkındalığın artması gerektiği vurgulanıyor. Sürdürülebilirlik odaklı tüketici taleplerine bağlı olarak üretim süreçlerinin de buna göre tekrar ele alınacağı öngörülüyor. Halihazırda, bazı önemli üreticiler doğaya saygılı ve sürdürülebilir bir üretim sürecine çoktan başlamış bulunuyor. Bunların başında Lenzing geliyor.

Yenilenebilir ağaç hammaddesinden çevreye duyarlı özel elyaflar üreten Lenzing Grubu, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma anlayışıyla hareket ediyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımını şirketin her aşamasındaki fonksiyonlarına entegre eden Lenzing, doğal kaynakları optimum olarak kullanıyor. Yenilenebilir ağaç hammaddesi kullanan firma, doğada çözünür ve gübreleşebilir özelliklere sahip botanik kökenli elyaflar üretiyor. Lenzing Grubu gelecek kuşakların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için herkesi çevreye duyarlı ürünleri tercih etmeye davet ediyor.

Lenzing doğaya saygılı üretim yapıyor

Lenzing Türkiye&Orta Doğu ve Afrika Pazarlama İletişim & Markalama Müdürü Miray Demirer Acar, grubun faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde çevre dostu bir şirket olduğunu kanıtladığını söyledi. Günümüzde doğaya saygılı ve sürdürülebilir üretime tüketicilerin her zamankinden daha fazla ilgi gösterdiğini kaydeden Acar sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tüketicilerin bu taleplerine daha fazla dikkat eden ve sürdürülebilir dünyaya katkı sunmak isteyen şirket ve markalar da çevre dostu üretime yöneliyor. Lenzing Grubu olarak doğada çözünür ve gübreleşebilir özelliğe sahip botanik kökenli elyaf markalarımız TENCEL™, LENZING™ ECOVERO™ tekstil sektöründe kıyafetten, VEOCEL™ markamız ile nonwoven sektöründeki ıslak mendil, yüz maskeleri gibi kişisel bakıma kadar uzanan bir ürün gamında tüketicilerin duyarlılığına hizmet etmeye çalışıyoruz.”

Sürdürülebilirlik Lenzing ’in DNA’sında Var - Miray Demirer Acar
Sürdürülebilirlik Lenzing ’in DNA’sında Var – Miray Demirer Acar

VEOCEL, TENCEL ve ECOVERO ile sürdürülebilir bir portföy

Lenzing, günlük bakım için premium bir marka olarak konumlandırılan VEOCEL™ ile nonwoven endüstrisine temiz ve güvenli, doğada çözünür, botanik kökenli ve çevre dostu bir üretim süreciyle üretildiği kanıtlanmış elyaflar temin ediyor. VEOCEL™ marka elyaflar bebek, güzellik, vücut ve hijyen bakımından yüzey temizliğine kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesinin içeriğinde kullanılıyor.

TENCEL™ ise Lenzing Grubu’nun, yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen özel tekstil ürünlerini içeren; ve sürdürülebilirlik ve doğal konfor açısından devrim niteliğinde bir adımı temsil eden, seçkin tekstil markası olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

LENZING™ ECOVERO™ Viskon elyafları ise yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreciyle sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan gelen sürdürülebilir ağaç ve hamurdan elde ediliyor. LENZING™ ECOVERO™ Viskon elyaflar, moda tercihinizin çevreye duyarlı ve çevresel etkisinin düşük olduğu konusunda güvence veriyor; ve “Doğanın Renkleri Kaybolmasın” diyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied