29 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint FESPA GPE’de yeşil baskı için yeni olanaklara odaklandı

BaskıswissQprint FESPA GPE’de yeşil baskı için yeni olanaklara odaklandı

- Haber Sponsoru -

swissQprint 23-26 Mayıs tarihleri arasında Münih’te katıldığı FESPA Global Print Expo (GPE) 2023 fuarında sürdürülebilirlik konseptini öne çıkararak makinelerinde ve uygulamalarındaki en son gelişmeleri sergiledi. Avrupa’nın birçok yerinden gelen baskı profesyonellerinin yanı sıra küresel pazardan gelen ziyaretçilere UV baskıda flatbed ve roll to roll alanındaki en son yeniliklerini gösteren firma, sadece en iyi baskı kalitesi ve verimlilik ile değil çevre korumasına yönelik vizyonuyla da baskı profesyonellerine ve ziyaretçilere ilham verdi. swissQprint ayrıca hem fuarda hem de genel merkezlerindeki ekibiyle, başarılı Nyala modelinin 1000. makinesinin sevkiyatını coşkuyla kutladı.

Oryx, Impala (2.5×2 m) ve Nyala (3.2×2 m) flatbed baskı makineleri yüksek baskı kalitesi, verimliliği ve muazzam çok yönlülüğü ile pazarda iyi bir bilinirliğe sahip. swissQprint’in dördüncü nesil modelleri maksimum 1350 dpi çözünürlüğe sahip en son baskı kafalarını kullanılıyor. Baskı makinelerinin modüler tasarımı, roll to roll seçeneği dahil, neon, beyaz ve lak gibi özel boyalarla birlikte, tümü geniş bir uygulama yelpazesini mümkün kılmak için uyum içinde çalışıyor. FESPA GPE ziyaretçileri neon boyaların güçlü etkisini deneyimlemek için özel bir karanlık odaya girerek, parlayan baskı numunelerini yakından inceleme fırsatı yakaladı.

swissQprint FESPA GPE’de yeşil baskı için yeni olanaklara odaklandı

Karibu 2 roll to roll baskı makinesi

3.4 m baskı genişliğine sahip Karibu roll to roll baskı makinesi ikinci nesil versiyonu ile sektörle buluşuyor. Bu baskı makinesini ana akım pazardakilerden farklı kılan özellikler arasında neon, lak, beyaz ve rölyef baskı gibi özel yetenekleri dikkat çekiyor. Diğer verimlilik odaklı özellikleri arasında ise ruloların hızlı yüklenmesi için kaset sistemi, hassas ayarlı vakum kontrolü için Tip Switch Vacuum özelliği ve çeşitli katmanların üst baskısını yaparken kayıt doğruluğu için çok katmanlı modu yer alıyor.

Kudu, üst düzey baskı makinesi

10 renk kanalına ve 30 adede kadar baskı kafasına sahip tek swissQprint baskı makinesi olan Kudu, boya yapılandırma seçeneği, dokuz renk kanalıyla zaten çok yönlü olan diğer swissQprint modellerine göre biraz daha fazla çeşitlilik sağlıyor. Stanttaki ziyaretçiler, Kudu’nun yalnızca baskı kalitesinden değil, aynı zamanda 304 m2/saate varan üretkenliğinden ve hem flatbed hem de isteğe bağlı roll to roll baskı (3,2m) gücünden oldukça etkilendi.

Bir başarı hikayesi: 1000. Nyala flatbed baskı makinesi satıldı

Bir başarı hikayesi: 1000. Nyala flatbed baskı makinesi satıldı

swissQprint Mayıs 2023’te Nyala modelinin 1000. makinesini sattı. Hem genel merkezde hem de distribütörleri dahil olmak üzere Münih’teki fuar ekibi arasında yapılan kutlama ile başarı mutluluğu paylaşıldı. 3.2 metre baskı genişliğine sahip Nyala on yılı aşkın bir süredir swissQprint’in amiral gemisi oldu ve bu süre boyunca birçok ödül kazandı. Sekiz yıldır üst üste sınıfında Avrupa’nın en çok satan baskı makinesi olmaya devam eden Nyala, lansmanının üzerinden geçen 11 yılın ardından ve gelinen 4. Jenerasyon versiyonuyla baskı profesyonellerine fayda ve katma değer yaratmayı başarıyor. swissQprint FESPA GPE 2023’te Nyala’nın başarı hikayesini ziyaretçileriyle ve iş partnerleriyle paylaştı.

Markanın Türkiye distribütörü Pigment Reklam yöneticileri Serkan Çağlıyan ve Mehmet Büyükkök de fuar boyunca stantta yer alarak, ziyaretçilerle yakından ilgilendi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler