Ana Sayfa » Baskı » swissQprint LED Ailesinin Yeni Üyesi; Oryx LED

swissQprint LED Ailesinin Yeni Üyesi; Oryx LED

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Türk baskı pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint, LED modellerine bir yenisini ekledi. Mayıs 2017’de gerçekleştiren FESPA Digital 2017 fuarında Nyala LED ve Impala LED modellerini tanıtan swissQprint, Kasım 2017’de Oryx LED modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Nyala LED ve Impala LED ile üst/ endüstriyel ve orta sınıf baskıcılara yeni avantajlar getiren firma, Oryx LED ile baskı işinde düşük hacimle çalışan firmaların daha fazla karlı işlere odaklanmasına yardımcı olacak.

Düşük Hacimde Yüksek Kalite İçin Geliştirildi

swissQprint’in pazarda kabul görmüş modeli Oryx, rafine bir mekanik altyapı üzerinde geliştirilerek, çevre dostu ve son derece ekonomik LED teknolojisine dönüştü. Yeni Oryx LED modeli, düşük hacimlerde yüksek kalitede baskı gerçekleştiren bir baskı makinesidir. 2,5x2m flatbed baskı makinesi saatte maksimim 65 metrekare üretkenliğe sahip ve 9 adet serbestçe yapılandırılabilen renk kanalı ile tesislere yeni baskı olanakları sunuyor.

swissQprint’in ilk nesil Oryx ve 2. nesil Oryx2’yi takiben LED kürleme teknolojisine sahip Oryx LED pazarla buluşmasına az kaldı. LED teknolojisinin net avantajları dikkat çekiyor; LED sistemler çevre dostu olmakla birlikte ekonomiktir. Bu makineler cıva atığı veya ozon emisyonu üretmezler. İlaveten, kesinlikle lamba bakımına ihtiyaç duymaz ve mütevazi bir güç tüketimi sağlar. Buna karşılık toplam sahip olma maliyeti de düşüktür.

Geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, Oryx LED çok daha geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir ve düşük ısı emisyonu sayesinde malzeme kullanımı ile ilgili daha az sorun gösterir.

Tüm bunların yanı sıra, Oryx LED, kaya gibi sağlam bir altyapıya dayanıyor. Taşıma ve baskı sistemi mekaniği, önceki modellerden daha yüksek bir hassasiyete sahiptir, bu nedenle baskı işlemi daha hassastır.

Düşük hacimlerdeki yüksek kalite taleplerine ulaşmakta Oryx LED, kesin sizin çözümünüzdür. Oryx LED, 2,5×2 metre baskı yatağına sahip ve saatte maksimum 65 metrekare baskı hızına sahip. Baskı işini son derece özenle yürüten, ekonomik ve kullanıcı dostu bu yeni model, Kasım 2017’den itibaren satışa sunulacak.

Büyükler Ligine Giriş

Oryx LED’in gerçekleştirebileceği uygulamaların genişliği, geleneksel geniş formatlı baskı makilerinin ufkusun çok ötesine ulaşıyor. Yeni bölgeyi keşfedin ve canlı çözümlerle pazarı şaşırtın. Çalışırken, dalgalı (ondüleli) film ve kabarık karton/mukavva kenarları gibi malzemeler hiç engel çıkarmaz. Bunun nedeni, serin LED kürlemesinin ısıya duyarlı ortamlarda hassas olmasıdır, bu nedenle tüm boyutlarda sabit kalır. Oryx LED’le kazançları bekleyebilir, reddetmezsiniz.

Bekleme ve lamba bakımının sona ermesi

LED lambaları ısıtma veya soğutma süresi olmadan daima hazırdır. Sabah ilk iş veya iş molasından sonra baskı makinesinin hazır olması için beklemeniz gerekmez. LED sistemi bakım yaparken sadece yarar sağlar; lambalar, baskı makinesinin kendisi ile aynı hizmet ömrüne sahiptir ve bu da çok uzundur. Lambaya bağlı duruş süreleri, yedek parçalar ve bakım maliyetleri ortadan kaldırılmıştır. Genel olarak Oryx LED, yüksek kullanılabilirlik ve mütevazi toplam sahip olma maliyeti ile hedefe ulaşıyor.

Tabya boyunca hassasiyet

Oryx LED çok yönlüdür. İşte yapabileceklerinizin bir kaçı; yol kenarındaki bir etkinlik posterinden, kompleks bir reklam afişine ve güzel sanatlar alanındaki onlarca uygulama. Hatta taslak baskılar bile kabul edilebilir hale geliyor. swissQprint sistemleri, güvenilir hassasiyetle basmaktan başka bir şey yapmaz. Bundan çok daha fazla olarak kullanıcı dostu ve birçok pratik özellik sunuyor.

Pigment Reklam, 7-10 Aralık tarihleri arasında katılacağı FESPA Eurasia 2017 fuarında, sektörü ve ziyaretçilerini swissQprint’in yeni LED çözümleri detaylı olarak bilgilendirecek. Bu teknoloji gösterisi için şimdiden ajandanızda yer açın.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied