11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint Nyala 7 yıldır üst üste pazar lideri

BaskıswissQprint Nyala 7 yıldır üst üste pazar lideri

- Haber Sponsoru -

İsviçre, Cenevre merkezli pazar araştırma enstitüsü Infosource’a göre swissQprint’in flatbed UV baskı makinesi Nyala, Avrupa’nın en popüler flatbed baskı makinelerinin başında geliyor. Yedi yıl aralıksız kendi kategorisinde listenin başında yer alan Nyala, 2021 yılında da pazarda sınıfının en çok satılan modeli oldu. Ankette endüstriyel seviye dijital baskıda fiyat/performans oranı, kalite ve hacimli üretim gücüyle rakiplerinin arasından sıyrılan model, ‘130.000 – 500.000 euro fiyat segmentinde 152.4 cm’den büyük geniş UV flatbed/hibrit baskı makineleri’ kategorisinde liderlik koltuğunu korudu. Markanın amiral gemisi modeli Nyala 4, ayrıca 2021 yılında prestijli EDP Ödüllerinde  ‘250 m2/saat hıza kadar en iyi flatbet/hibrit baskı makinesi’ kategorisinde birinci sırada yer aldı.

UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint yaklaşık 10 yıldır pazarda bulunan Nyala flatbed baskı makinesini, bu süre boyunca kullanıcı odaklı optimizasyonlar ve yeni özellikler ile sürekli olarak geliştirildi. Markanın 2021 yılında pazara sunduğu Nyala 4 ve Nyala 4S, artan hız ve verimliliğinin yanı sıra genişleyen uygulama kapasitesi ile baskı profesyonellerinin ilgisini çekmeyi başardı.

swissQprint Nyala gücünü sürekli yenilikten alıyor

Nyala 4, 1350 dpi çözünürlüğe sahip en yeni baskı kafalarının sağladığı yüksek üretkenlik ve baskı kalitesi ile serinin başarısını ileriye taşıyor. 3.2 x 2 metre flatbed baskı makinesinin ayrıca roll to roll seçeneği ve daha fazla opsiyonu bulunuyor. Saatte 206 m2 baskı hızı ile üstün bir üretkenlik sağlayan Nyala 4, uygulama alanına göre serbestçe yapılandırılabilen 9 renk kanalına (CMYK + 5) sahip. En yeni boya seçenekleri ayrıca, UV baskı için neon renkleri de içeriyor. Nyala 4 üstün teknik özellikleri ve boya seçenekleriyle çok geniş bir uygulama yelpazesine hitap ediyor.

1080 dpi çözünürlüğe sahip Nyala 4S yüksek kaliteli ve hızlı bir baskı çözümüyle serinin en üretken modeli. Saate 370 m² üretim hızına ulaşabilen model CMYK renk kanalına ek olarak beyaz renk seçeneğine de sahip bulunuyor. 3.2 × 2 metre ölçülerindeki flatbed baskı makinesi üreticilere roll to roll dahil farklı opsiyonlar sunuyor. Saatte 370 m²’ye kadar baskı yapabilen model, kısa teslimat süreleri ile büyük miktarlarda üretim yapan dijital baskı şirketlerine hitap ediyor. Nyala 4; reklam panoları, afişler, dönüşüm altındaki binalar için kaplamalar gibi pek çok uygulamada tercih ediliyor.

swissQprint Nyala 7 yıldır üst üste pazar lideri

Daha az enerji ihtiyacıyla sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor

Her iki modelde de kolayca kontrol edilebilen düşük basınç kontrollü vakum sistemi Tip Switch Vacuum ile rulo ve pano malzemelerin baskı alanına tam tutunması sağlanıyor. Hava sızıntısı olmadan, vakum tüm gücünü kullanabildiği için en zorlu malzemeler bile güvenle işlenebiliyor. Tandem opsiyonu sayesinde makine kesintisiz baskı işlemi sağlayarak, işletme maliyetlerinin aşağıya çekilmesine katkıda bulunuyor.

Nyala, UV baskı teknolojisinin sağladığı üretim avantajlarının yanı sıra, çevre dostu değerleri, enerji tüketim seviyesi ile de sürdürülebilir baskı için önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. Ayrıca kürlemede kullanılan LED lambalar ısınmaya yol açmadıkları için en hassas malzemelere bile baskıyı mümkün kılıyor. Isınma olmaması ayrıca enerji ihtiyacını da aşağıya çekiyor.

Gelişmiş UV baskı çözümleriyle swissQprint, Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil ediliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler