13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

swissQprint iki farklı kategoride EDP Ödülleri’nin sahibi oldu

BaskıswissQprint iki farklı kategoride EDP Ödülleri’nin sahibi oldu

- Haber Sponsoru -

İsviçre merkezli UV baskı çözümleri uzmanı swissQprint, yeni geliştirmeleriyle EDP Ödülleri jürisi tarafından iki farklı kategoride onur ödülüne layık görüldü. Dördüncü nesil swissQprint flatbed baskı makinelerinin en iyi performans gösteren üyesi Nyala 4 EDP Ödülleri’nde ‘250 m2/saat hıza kadar en iyi flatbed/hibrit baskı makinesi’ kategorisinde birinci olurken, firma tarafından 2021’de pazara sunulan ve şu anda yalnızca swissQprint’te mevcut olan UV baskı için neon boyalar da ‘Sarf Malzemeleri / UV boyaları’ kategorisinde ödülün kazananı oldu. swissQprint Satış ve Pazarlama Müdürü Carmen Eicher; “Müşterilerimize donanım ve boyaların yanı sıra uygulamaları da içeren kapsamlı çözümler sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

swissQprint Nyala 4 üstün baskı kalitesiyle öne çıkıyor

‘250 m2/saat hıza kadar en iyi flatbed/hibrit baskı makinesi’ kategorisinde swissQprint Nyala 4’ü birinci olarak seçen EDP Ödülleri jürisi, bu seçiminin gerekçelerini şu şekilde açıkladı; “Dördüncü nesil Nyala, bazı ciddi geliştirmeler sunarken mevcut temelin üzerine inşa ediliyor. swissQprint Nyala’nın çevre dostu değerleri, geniş format baskıda bir ölçüt olarak kabul edilmesinin bir başka nedenidir.”

Yeni swissQprint modeli, çok işlevli olması ve çalışma verimliliğinin yanı sıra her şeyden önce üstün baskı kalite özellikleriyle öne çıkıyor ve en son baskı kafası teknolojisi ve swissQprint tarafından mükemmelleştirilen yüksek hassasiyetli damlacık yerleşimi sayesinde bu avantajları sağlıyor. Nyala 4, 206 m2/saate varan üretim ile maksimum 1350 dpi çözünürlüğe ulaşıyor.

swissQprint iki farklı kategoride EDP Ödülleri’nin sahibi oldu

UV baskı için neon boyalar reklamcılık teknolojisine parıltıyı getiriyor

Şu anda yalnızca swissQprint’te bulunan UV baskıya yönelik neon boyalar ‘Sarf Malzemeleri / UV boyaları’ kategorisinde ödüle layık görülürken, jüri karara ilişkin şu açıklamada bulundu; “Inkjet dijital baskı için ilk floresan UV ile kürlenebilen boyalar… ve bunlar reklamcılık teknolojisine parıltıyı sunarken aynı zamanda net bir katma değer de sağlıyorlar.”

Geçen yıl pazarla buluşan neon renkler reklam ve tabelaların karanlıkta bile parlamasını sağlayıp, floresan etki gösteriyor. swissQprint kullanıcıları bu göz alıcı malzemeleri herhangi bir formattaki sert yüzeylere ve rulo malzemeler gibi istedikleri versiyonlarda basabiliyor. Mevcut olan Neon Sarı ve Neon Pembe boyalar sayısız uygulamayla birlikte aynı zamanda iki ek renk çeşidinin (Neon Yeşili ve Neon Turuncu) elde edilmesini mümkün kılıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler