TCO 12 – Penye Makinesinde Kalite Yönetimi

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

TCO 12 - Penye Makinesinde Kalite Yönetimi
TCO 12 – Penye Makinesinde Kalite Yönetimi

Taraklar ve cer makinelerinde şerit regülasyonu ve şerit kalitesi izlemesi standarttır. Peki neden penye makinesinde olmasın? Trützschler ekibi bu soruyu kendisine sordu ve buna karşılık gelen geliştirmeler yaptı. TCO 12 – Penye Makinesinde Kalite Yönetimi.

TCO 12 – Şerit Regülasyon sistemli tek penye makinesi

Toyota-Truetzschler penye makinesi TCO 12 entegre şerit regülasyon sistemine sahip tek penye makinesidir. Bu, çoklu tahrik konsepti ile mümkündür.  Taranan şeritler sürekli olarak izlenir ve çekim sistemindeki ana çekim buna göre uyarlanır. Böylece, sargıdaki vatkanın ağırlık farklılıklardan dolayı, şerit numaralarında sapmaların olma şansı yoktur.

TCO 12 – Kalite kontrollü tek penye makinesi

Regülasyon sisteminin kalite sensörü, şerit düzgünlüğünün sürekli kalite kontrolü için de sinyal verir. Sonuçlar, geniş dokunmatik ekranda grafikler ve spektrogram biçiminde gösterilir.

TCO 12 – Otomatik birleştirme optimizasyonlu tek penye makinesi

Birleştirmeni doğru ayarlanması yorucu bir işlemdir ve çok fazla zaman, teknik bilgi ve laboratuvar kapasitesi gerektirir.

Toyota-Truetzschler Penye Makinesi TCO 12’de sadece bir düğmeye basmak yeterlidir. Makine otomatik olarak ayarlanan değer alanı kontrol eder ve şerit kalitesini değerlendirir. Sadece birkaç dakika sonra, makine hangi ayarda optimum şerit düzgünlüğünü ve temiz bir spektrogram elde ettiğini bildirir.

TCO 12 ve T-DATA

Elbette, TCO 12’nin tüm kalite verilerini üst düzey veri izleme v e yönetim sistemi T-DATA’ya iletmek de mümkündür. Ayrıca uzun vadeli analizler içinde uygundurlar.

Tekstil Eğirme Haberleri

Geri dönüştürülmüş elyafların Rieter ile eğrilmesi kazandırıyor

Giysilerin ancak %1’inin geri dönüştürüldüğü ve dünyadaki giysilerin dörtte üçünün çöplükte kalıyor. Bu nedenle tekstil endüstrisi, aktif olarak üretim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied