Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi

Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi Werner Mendler Matteo Mutti
Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi. Itema Techtextil North America 2019, Raleigh Kuzey Carolina’da, 26 – 28 Şubat tarihlerinde teknik kumaşların dokunması konusunda piyasadaki en kapsamlı dokuma çözümlerini sundu.

Önde gelen dokuma teknoloji çözümleri üreticisi Itema, 26 – 28 Şubat tarihleri arasında Kuzey Carolina Raleigh Kongre Merkezi’nde düzenlenen Techtextil North America fuarına (Stand 1335) katıldı. Merkezi SC Spartanburg’da bulunan Itema America, Inc., iki ünlü dokuma makinesi üreticisi Sulzer ve Somet’in 2000 başındaki başarılı birleşmesi sonucu ortaya çıktı. 1834’te İsviçre’de kurulan Sulzer’in ABD iştiraki ise 1964’te açılmıştı. 1967 yılında İtalya’da kurulan Somet firmasının ABD iştiraki Somet of America ise 1982 yılında faaliyete geçmişti.

ABD pazarındaki uzun yıllardır yer alarak Itema, seçkin bir teknoloji sağlayıcısı olarak ve etkili müşteri desteği sicili ile son derece sağlam ve güvenilir bir ortak olarak tanındı. Aslına bakılırsa, Müşteri desteği iyi biliniyor ve bu da Itema America Inc’in gurur duyduğu bir noktayı oluşturuyor. Itema müşterilerinin geniş tabanına hızlı ve özelleştirilmiş bir satış sonrası destek sağlamak için, son derece yetenekli ve deneyimli dokuma teknisyenleri ve tekstil uzmanları hazırda bekliyor.

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi: Itema Amerikan pazarında liderliğini güçlendirdi

Itema America ekibi, dur durak bilmeden Amerikalı Müşterileri ile sürekli yan yana çalışıyor, uzman tavsiyesi ve hizmeti, kesintisiz destek ve içten bir özveri sunuyor. Itema America, tesislerinde ve/veya yerinde, Müşteriye ait lokasyonlarda, kapsamlı eğitim kursları veriliyor ve ayrıca şirket, elektronik ve mekanik hizmetler ve onarımlar, ayrıca zamanında ve güvenilir yedek parça teslimatları ve yükseltme paketleri sağlıyor.

Itema son yıllarda, ileri dokuma teknolojisinin, teknik kumaşlardan mobilyalara, giyim ve ev tekstili kumaşlarına kadar uzanan geniş bir uygulama yelpazesi ile Amerikan pazarında gördüğü ilgiyi arttırdı ve bu pazardaki liderliğini daha da güçlendirdi.

En yeni Itema makine modelleri hızlı bir şekilde birçok Amerikalı dokuma için tercih edilen makineler haline geldi. Bunlar için bugün ikinci nesli ile daha önce hiç olmadığı kadar üstün enerji tasarrufu ve daha yüksek performans sunan rapier R9500 ve gerçek zamanlı atkı ipliği atımıyla sınıfında en iyi hava tüketimine sahip Airjet A9500p yer alıyor.

Hem Müşterilerin memnuniyeti hem de Itema makinelerinin kurulu tabanı giderek artıyor ve Itema için Amerikan pazarında son derece olumlu sonuçlara yol açıyor. Nitekim 2018 yılında Itema America, ABD pazarında herkesten daha fazla sayıda airjet dokuma makinesi sattı.

Itema America ekibi Techtextil North America boyunca, şirketin teknik kumaş dokumacıları için sunduğu güçlü çözümlerini sunmaya odaklandı. Itema, teknik uygulamalar için üç atkı atma teknolojisine (rapier, airjet ve projektilli) sahip; pazardaki en kapsamlı ürün portföyünü sunmak için benzersiz bir konuma sahip bulunuyor.

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi: teknik dokuma için 3 dokuma teknolojisi

Rapier R95002, yakın tarihteki en başarılı rapier dokuma tezgahıdır. OPW Hava Yastığı, Cam Elyafı, Elek Bezi dahil olmak üzere; teknik uygulamalar için özel olarak tasarlanan özel versiyonların sürekli olarak piyasaya sürülmesi; 540 cm’ye kadar dokuma genişliği ile yeni ve gelişmiş cihazları; R95002‘yı en ince monofilament, yüksek mukavemetli multifilament iplikler ve çoklu atkı yerleştirmeli kumaşlar dahil olmak üzere; teknik tekstillerin tamamını dokumak için mükemmel bir makine haline getiriyor.

Spesifik teknik uygulamalara baktığımızda, pazardaki en yenilikçi airjet dokuma makinesi olan Airjet A9500p; üstün performansı ve üstün tekstil verimliliğiyle en yüksek üretkenliği buluşturarak, yadsınamaz avantajlar sağlıyor. Özellikle medikal uygulamalar ve otomotiv kumaşlarında hali hazırda önemli referansları söz konusu.

Itema A9500p, kardan şaftsız bağımsız motorlu jakar için önceden ayarlanmıştır; ve özel teknik tekstillerin (Airbag OPW gibi) hız sınırlaması olmadan dokunmasına olanak tanır.

Çok yüksek yoğunluklu kumaşların dokunması söz konusu olduğunda, A9500p, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için özel cihazlarla özelleştirildi. Temel bileşenler optimize makine kontrolü ve güvenilirliği sağlamak için güçlendirilirken; Itema patentli cihazlar daha düşük hava ve enerji tüketimi ve üstün tekstil verimi garanti ediyor.

Teknik kumaşlar, atkı atma sisteminin benzersiz çok yönlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle projektilli P7300HP’nin uzmanlık alanıdır. Pozitif atkı transferinin eşsizliği; atkıyı yakalayan ve direkt olarak hiçbir değişikliğe gerek kalmadan, eşsiz bir verimlilik sağlayan projektil tarafından tahrik edilen tekli atkıdan oluşur.

P7300HP, projektilli dokuma meraklılarından büyük ilgi görmeye devam ediyor. 655 cm’ye kadar en geniş kumaşları ve tarım tekstilleri; jeotekstil ve halı sırtı gibi yüksek özelliğe sahip malzemeleri dokumak isteyenler için rakipsiz konumdadır. Bant iplikleri dokumaya gelince, Itema projektilli dokuma makinesi; şu anda piyasada bulunan diğer tüm atkı teknolojilerine kıyasla en yüksek performansı sağlıyor.

Güncel Haberler

Sektöre değer katan Klaus Heinrichs Monforts’tan emekli oluyor

Monforts Başkan Yardımcısı Klaus Heinrichs, şirkette geçirdiği yaklaşık 30 yılın ardından, mayıs ayı sonunda emekli olacak. Heinrichs, 135 yılı...

Yeşim Tekstil, Ağrı’da dünya için üretiyor

Yeşim Tekstil, Ağrı Tekstilkent Bölgesi’nde 2019 yılında devreye aldığı tesisinde dünyaca ünlü markalara hazırgiyim üretimi gerçekleştiriyor. Ağrı Valiliği tarafından...

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied