Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi

ITMF’nin 3. Coronavirüs rakamları neleri gösteriyor?

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF) coronavirüs (covid-19) pandemisinin küresel tekstil endüstrisine etkilerini incelediği 3. araştırmanın sonuçlarını yayımladı. 16-28 Nisan...

Aytim Tekstil’den 150 milyon liralık maske yatırımı

Türk tekstil endüstrisinin önemli oyuncularından Aytim Tekstil, maske üretimi için Erzurum’da 150 milyon liralık yatırım yapıyor. Mayıs ayında başlayacak...

Zorlu Tekstil sektöre bir çıkış formülü öneriyor

Avrupa’nın en büyük entegre polyester iplik üreticisi Korteks ve ev tekstili üretiminde global liderlerinden biri olan Zorluteks başta olmak...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi Werner Mendler Matteo Mutti
Teknik Dokumanın Karşı Konulamaz Yükselişi

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi. Itema Techtextil North America 2019, Raleigh Kuzey Carolina’da, 26 – 28 Şubat tarihlerinde teknik kumaşların dokunması konusunda piyasadaki en kapsamlı dokuma çözümlerini sundu.

Önde gelen dokuma teknoloji çözümleri üreticisi Itema, 26 – 28 Şubat tarihleri arasında Kuzey Carolina Raleigh Kongre Merkezi’nde düzenlenen Techtextil North America fuarına (Stand 1335) katıldı. Merkezi SC Spartanburg’da bulunan Itema America, Inc., iki ünlü dokuma makinesi üreticisi Sulzer ve Somet’in 2000 başındaki başarılı birleşmesi sonucu ortaya çıktı. 1834’te İsviçre’de kurulan Sulzer’in ABD iştiraki ise 1964’te açılmıştı. 1967 yılında İtalya’da kurulan Somet firmasının ABD iştiraki Somet of America ise 1982 yılında faaliyete geçmişti.

ABD pazarındaki uzun yıllardır yer alarak Itema, seçkin bir teknoloji sağlayıcısı olarak ve etkili müşteri desteği sicili ile son derece sağlam ve güvenilir bir ortak olarak tanındı. Aslına bakılırsa, Müşteri desteği iyi biliniyor ve bu da Itema America Inc’in gurur duyduğu bir noktayı oluşturuyor. Itema müşterilerinin geniş tabanına hızlı ve özelleştirilmiş bir satış sonrası destek sağlamak için, son derece yetenekli ve deneyimli dokuma teknisyenleri ve tekstil uzmanları hazırda bekliyor.

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi: Itema Amerikan pazarında liderliğini güçlendirdi

Itema America ekibi, dur durak bilmeden Amerikalı Müşterileri ile sürekli yan yana çalışıyor, uzman tavsiyesi ve hizmeti, kesintisiz destek ve içten bir özveri sunuyor. Itema America, tesislerinde ve/veya yerinde, Müşteriye ait lokasyonlarda, kapsamlı eğitim kursları veriliyor ve ayrıca şirket, elektronik ve mekanik hizmetler ve onarımlar, ayrıca zamanında ve güvenilir yedek parça teslimatları ve yükseltme paketleri sağlıyor.

Itema son yıllarda, ileri dokuma teknolojisinin, teknik kumaşlardan mobilyalara, giyim ve ev tekstili kumaşlarına kadar uzanan geniş bir uygulama yelpazesi ile Amerikan pazarında gördüğü ilgiyi arttırdı ve bu pazardaki liderliğini daha da güçlendirdi.

En yeni Itema makine modelleri hızlı bir şekilde birçok Amerikalı dokuma için tercih edilen makineler haline geldi. Bunlar için bugün ikinci nesli ile daha önce hiç olmadığı kadar üstün enerji tasarrufu ve daha yüksek performans sunan rapier R9500 ve gerçek zamanlı atkı ipliği atımıyla sınıfında en iyi hava tüketimine sahip Airjet A9500p yer alıyor.

Hem Müşterilerin memnuniyeti hem de Itema makinelerinin kurulu tabanı giderek artıyor ve Itema için Amerikan pazarında son derece olumlu sonuçlara yol açıyor. Nitekim 2018 yılında Itema America, ABD pazarında herkesten daha fazla sayıda airjet dokuma makinesi sattı.

Itema America ekibi Techtextil North America boyunca, şirketin teknik kumaş dokumacıları için sunduğu güçlü çözümlerini sunmaya odaklandı. Itema, teknik uygulamalar için üç atkı atma teknolojisine (rapier, airjet ve projektilli) sahip; pazardaki en kapsamlı ürün portföyünü sunmak için benzersiz bir konuma sahip bulunuyor.

Teknik dokumanın karşı konulamaz yükselişi: teknik dokuma için 3 dokuma teknolojisi

Rapier R95002, yakın tarihteki en başarılı rapier dokuma tezgahıdır. OPW Hava Yastığı, Cam Elyafı, Elek Bezi dahil olmak üzere; teknik uygulamalar için özel olarak tasarlanan özel versiyonların sürekli olarak piyasaya sürülmesi; 540 cm’ye kadar dokuma genişliği ile yeni ve gelişmiş cihazları; R95002‘yı en ince monofilament, yüksek mukavemetli multifilament iplikler ve çoklu atkı yerleştirmeli kumaşlar dahil olmak üzere; teknik tekstillerin tamamını dokumak için mükemmel bir makine haline getiriyor.

Spesifik teknik uygulamalara baktığımızda, pazardaki en yenilikçi airjet dokuma makinesi olan Airjet A9500p; üstün performansı ve üstün tekstil verimliliğiyle en yüksek üretkenliği buluşturarak, yadsınamaz avantajlar sağlıyor. Özellikle medikal uygulamalar ve otomotiv kumaşlarında hali hazırda önemli referansları söz konusu.

Itema A9500p, kardan şaftsız bağımsız motorlu jakar için önceden ayarlanmıştır; ve özel teknik tekstillerin (Airbag OPW gibi) hız sınırlaması olmadan dokunmasına olanak tanır.

Çok yüksek yoğunluklu kumaşların dokunması söz konusu olduğunda, A9500p, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için özel cihazlarla özelleştirildi. Temel bileşenler optimize makine kontrolü ve güvenilirliği sağlamak için güçlendirilirken; Itema patentli cihazlar daha düşük hava ve enerji tüketimi ve üstün tekstil verimi garanti ediyor.

Teknik kumaşlar, atkı atma sisteminin benzersiz çok yönlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle projektilli P7300HP’nin uzmanlık alanıdır. Pozitif atkı transferinin eşsizliği; atkıyı yakalayan ve direkt olarak hiçbir değişikliğe gerek kalmadan, eşsiz bir verimlilik sağlayan projektil tarafından tahrik edilen tekli atkıdan oluşur.

P7300HP, projektilli dokuma meraklılarından büyük ilgi görmeye devam ediyor. 655 cm’ye kadar en geniş kumaşları ve tarım tekstilleri; jeotekstil ve halı sırtı gibi yüksek özelliğe sahip malzemeleri dokumak isteyenler için rakipsiz konumdadır. Bant iplikleri dokumaya gelince, Itema projektilli dokuma makinesi; şu anda piyasada bulunan diğer tüm atkı teknolojilerine kıyasla en yüksek performansı sağlıyor.

Güncel Haberler

Pamukta kirlilik arttı, yapışkanlık azaldı

Tekstil ve iplik üreticileri için temiz pamuk hammaddesine ulaşmak hem kalite hem de verimlilik açısından en önemli konuların başında...

Optitex ve YKK iş birliği başlattı

Moda ve hazırgiyim, otomotiv, döşemelik ve endüstriyel kumaşlar için önde gelen dijital çözümler sağlayıcısı Optitex® ile dünyanın önde gelen...

Tekstil ihracatı nisan ayında %51,7 oranında geriledi

Türkiye’nin nisan ayındaki hem genel hem de tekstil ve hammaddeleri sektöründeki ihracatı ciddi bir düşüş yaşadı. Covid-19 salgını nedeniyle...

Loepfe Brothers’da yeni kaptan Ralph Mennicke

Tekstil test ve kontrol sistemleri ve ürünleri uzmanı Loepfe Brothers Ltd.’nin Yönetim Kurulu yeni CEO olarak Ralph Mennicke ’yi...

Tekstilciler ayakta kalmak için destek bekliyor

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD)  düzenlediği bir çalışma ile üyelerinin son dönemde yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini ve devletten...

İlgili Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied