4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Tekstil devleri deprem bölgesinde üretimlerini sürdürüyor

GüncelTekstil devleri deprem bölgesinde üretimlerini sürdürüyor

- Haber Sponsoru -

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde Türkiye’nin 10 ili ciddi ölçüde hasar aldı. Türkiye’nin tekstil merkezlerinden Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta deprem sonrası kurtarma çalışmaları devam ederken, diğer yandan endüstriyel üretim de önemli ölçüde sekteye uğradı. Buna karşın tesisleri zarar görmeyen firmalar üretimlerini devam ettiriyor.

Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen deprem nedeniyle bölgede bulunan 8 ortaklığın paylarına ait işlem sıralarının geçici olarak durdurulduğunu bildirdi. Deprem bölgesinde bulunan ortaklık paylarına ait işlem sıralarının, şirketlerin depremden ne şekilde etkilendiklerine ilişkin özel durum açıklaması yapıncaya kadar durdurulmasına karar verildiği belirtildi.

İşlem sırası geçici olarak durdurulan şirketler; “Sasa Polyester Sanayi AŞ (Pay, vadeli işlem sözleşmeleri ve varantlar), Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri AŞ, Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ, Sanko Pazarlama İthalat İhracat AŞ, Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri AŞ, İskenderun Demir ve Çelik AŞ, Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi AŞ ve Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret AŞ.” olarak açıklandı.

Sasa Polyester, Bossa ve Rubenis Tekstil KAP’a yaptıkları açıklamalarda üretime devam ettiklerini dile getirdi.

Sasa Polyester

“06.02.2023 sabahı meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremde Adana Seyhan’da bulunan tesislerimizde önemli bir hasar meydana gelmemiştir. Üretim aynı şekilde devam etmektedir. Depremden etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Sasa olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

Bossa

“06.02.2023 günü sabah saatlerinde meydana gelen depremde Adana’da bulunan tesislerimizde hasar meydana gelmemiş olup, üretim sürecimiz devam etmektedir. Bu felaketten etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Rubenis Tekstil

“Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremde Şirketimizin Şanlıurfa Eyyübiye 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan iplik ve kumaş üretim tesislerimizde ayrıca çalışmaları devam etmekte olan boyahane fabrikamızda herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Üretimlerimiz devam etmektedir. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler