Ana Sayfa » Fuarlar » Tekstil sektörünün ITM ile buluşması 2022 yılına ertelendi

Tekstil sektörünün ITM ile buluşması 2022 yılına ertelendi

Fuarın yeni tarihi olarak 14-18 Haziran 2022 açıklandı.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük tekstil makineleri ve teknolojileri fuarı ITM 2021, dünyada devam eden Covid-19 pandemisinin etkileri dikkate alınarak 14-18 Haziran 2022’ye ertelendi. Erteleme kararı, katılımcılar ve sektör temsilcileri ile yapılan yoğun görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda alınırken mekanda bir değişiklik olmadı. ITM 2022 Fuarı, gelecek yıl Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı ve TEMSAD iş birliği ile İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Hatırlanacağı üzere, fuar geçen yıl pandemi nedeniyle 2021 yılına ertelenmişti.

2018 tarihinde düzenlenen son fuar, 64 ülkeden 1200 katılımcı ve 94 ülkeden 60.000 ziyaretçi ile dünya tekstil sektörüne ev sahipliği yapmıştı. Önümüzdeki yıl düzenlenecek ITM 2022 Fuarı, pandemi sürecinin ardından gerçekleşecek en önemli global organizasyonlardan birisi olarak yeni rekorlara imza atmaya hazırlanıyor.

“Birincil önceliğimiz ticari kazanımlarımız değil”

Fuar Organizasyon Ekibi yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Birincil önceliğimiz, ticari kazanımlarımız değil, siz değerli katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizin, yatırımlarını ve tüm haklarını korumaktır. Bu nedenle, ITM Fuarı için alınan zorunlu erteleme kararını tüm katılımcı firmalarımızın haklı bulacağına ve anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.”

Organizasyon ekibi, sergilenecek en yeni teknolojiler ile büyük fikirlerin buluşacağı ITM 2022’de, katılımcı ve ziyaretçileriyle görüşmeyi umuyor.

Tekstil sektörünün ITM ile buluşması 2022 yılına ertelendi
Tekstil sektörünün ITM ile buluşması 2022 yılına ertelendi

Dünya tekstil makine üreticileri ve yatırımcıları ITM 2022 fuarında buluşacak

ITM 2022 Fuarı’na katılan yüzlerce firma, en son teknolojik yeniliklerini ve ürünlerini 5 gün boyunca İstanbul’da on binlerce ziyaretçiye tanıtma fırsatı bulacak. Dünya tekstil makine üreticileri ile yatırımcılarını buluşturan 2022 Fuarı, firmaların düzenleyeceği lansmanlar ve yeni fikirler ile tekstil makineleri sektörüne yön verecek.

ITM fuarlarında, eğirme, dokuma, örme, terbiye, boya, tekstil baskı ve aksesuar alanlarında yenilikler sergileniyor. 2022 Fuarı ile eş zamanlı olarak nonwoven ve teknik tekstiller fuarı Hightex 2022 de gerçekleştirilecek.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied