23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Texhibition tekstil sektörünü ikinci kez bir araya getiriyor

FuarlarTexhibition tekstil sektörünü ikinci kez bir araya getiriyor

- Haber Sponsoru -

Geçtiğimiz Mart ayında ilk edisyonu gerçekleştirilen Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı, 21–23 Eylül 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ikinci kez kapılarını açacak. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliği ile düzenlenen fuarda, 10 bin m²’nin üzerinde alanda 300’ü aşkın yerli üretici, Avrupa Birliği ülkeleri, İngiltere, ABD, Kuzey Afrika ülkeleri ve Orta Doğu’dan olmak üzere binin üzerinde nitelikli alıcı ile bir araya gelecek. Kumaş çeşitleri ve aksesuarlar başta olmak üzere hazır giyim sektörünün tüm bileşenlerinin ve sektörel trendlerin profesyonel ziyaretçiye sunulacağı Texhibition İstanbul’da, tasarımcılar katılımcılarla bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Fuarın tekstil sektörünün 15 milyar dolarlık yıl sonu ihracat hedefine yaklaşık 1 milyar dolarlık katkı sağlamasını bekleniyor.

“Texhibition İstanbul gibi güçlü fuarlarla sektörlere yeni hedefler koyuyoruz”

Texhibition İstanbul gibi güçlü fuarlarla sektörlere yeni hedefler de koyduklarını söyleyen İTO Başkanı Şekib Avdagiç; “Kumaş ve tekstil sektörümüz de, kapsayıcı fuarcılık anlayışımızın da katkısıyla ülkemizi dünyanın ilk 3 tekstil ihracatçısından biri yapacaktır” dedi. Son dönemde çok büyük ve sektörleri iç rekabete değil, dış rekabete hazırlayan ve yönelten fuarların hayata geçirilmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Avdagiç; “Şimdi bu kapsamda İTHİB ile birlikte Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı’nın ikincisine hazırlanıyoruz. Fuarımız, Türkiye’nin ilk yerli ve milli kumaş ve tekstil aksesuarları fuarı olma özelliği taşıyor” diye konuştu.

Texhibition tekstil sektörünü ikinci kez bir araya getiriyor

“Texhibition fuarını marka haline getireceğiz”

İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, tekstil sektörü olarak katma değerli ihracata odaklandıklarını ve bu yıl ikincisini gerçekleştirecekleri fuar ile de sektör hedeflerine katkı sağlayacaklarını belirtti. Öksüz sözlerini şöyle sürdürdü: “Texhibition İstanbul Fuarı hem sektörümüzü hem de ülkemizi dünyaya daha iyi tanıtmak için en önemli projelerimizden bir tanesi. Fuarımızda, firmalarımızı küresel markalarla buluşturacağız. Hem tasarım algımızın yurt dışında yükselmesi hem de sektör ihracatımız açısından bizlere katkı sunacağına inanıyoruz.”

Texhibition İstanbul’u her yıl daha da büyüterek marka bir fuar haline getirmeyi planladıklarını aktaran Öksüz, Mart ayında 166 firma ile gerçekleştirdikleri fuarı 6 ay geçmeden 2 kat büyüttüklerine dikkat çekti. Öksüz ayrıca fuarın tekstil sektörünün yıl sonu hedefi olan 15 milyar dolarlık ihracat hedefine yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlamasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler