26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Mart - Nisan 2021 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren Covid-19 salgını dönemindeki son sektörel gelişmelere ışık tutuyor. Tekstil, konfeksiyon ve baskı endüstrilerindeki son gelişmeler pandemiye rağmen nasıl ayakta kalındığının da ipuçlarını barındırıyor. 47. Sayımızda yer alan haberlerde önemli röportajlara, yeni ürünlere ve uygulamalara yer verdik. İlginizi çekecek bazı başlıkları kısaca belirtmek isteriz;

Dokuma teknolojileri uzmanı Itema, pandemi döneminde güçlü bir duruş sergiliyor. Gerekli önlemleri alarak hem çalışanların sağlığını koruyan hem de üretim sürecini aksatmayan firma, dokumacılar için güçlü bir partner olduğunu gösterdi. Daha fazlasını firmanın CEO’su Ugo Ghilardi ile yaptığımız röportajda bulabilirsiniz.

İplik temizleme ve kalite kontrol çözümleri sağlayıcı Uster Technologies sektörü bir yenilikle buluşturdu; Quantum 4.0 iplik temizleyiciler. Güvenlik, esneklik, verimlilik ve kalite değerlerinde yeni seviyeler sunan bu çözüm hakkında daha fazla bilgiyi dergimizde bulabileceksiniz.

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel dikiş ve nakış ipliği üreticisi Durak Tekstil, küresel pazarda ciddi bir atılım dönemine girdi. Firmanın yeni çalışmaları ve üretim gücü hakkında Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Müdürü Yiğit Durak önemli açıklamalarda bulundu.

Kornit Digital’in Türkiye’de artık yeni bir temsilcisi var. Bunu zaten duyurmuştuk peki MatSet ve özellikle de MatTex nasıl bir bakış açısına sahip? Bu sayımızda Kornit Digital’in Custom Gateway uygulamasına dönük MatTex İş Geliştirme Müdürü Gökhan Kuyrukçu’nun değerlendirmesini bulacaksınız. Sadece bir uygulama değil, sektördeki kökten bir değişime değiniyor ve baskı endüstrisini bekleyen yeniliklere ışık tutuyor.

Türkiye’nin önemli elyaf üreticilerinden SASA Polyester, yeni bir yatırım haberiyle karşınızda. Bu hiç şaşırtıcı değil, SASA sadece Türkiye’nin değil küresel pazarın alanında en büyüğü olmak için emin adımlarla ilerliyor.

Textilegence Mart Nisan 2021 sayısı yayınlandı
Textilegence Mart Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Textilegence Mart Nisana 2021 sayımızda sektörde önemli bir anlaşmayı da okuyacaksınız. Picanol Group, Rieter’in azınlık hisselerini satın aldı. Bu anlaşma neler getirecek?

Mimaki’nin yeni tekstil baskı makinesi Tiger-1800B MkIII kullanıcılarına yeni imkanlar sunuyor. Teknik detayları ve uygulama fırsatlarını öğrenmek için dergimize göz atmanız yeterli olacak.

UV baskı uzmanı swissQprint ilk roll to roll UV baskı makinesini ikinci versiyonu ile pazara seslendi; Karibu S. Peki yenilikler neler? Hız, kalite ve renk bağlamında baskıcıları neler bekliyor? Cevaplar dergimizde.

Textilegence’nin 47. Sayısında tekstil, konfeksiyon ve baskı sektörleri hakkında daha fazla bilgiye ve habere ulaşacaksınız. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler