Hesabım

Ana Sayfa » Güncel » Textilegence Mart – Nisan 2022 sayısında gündem dopdolu

Textilegence Mart – Nisan 2022 sayısında gündem dopdolu

Rusya-Ukrayna savaşının sektöre etkileri, ITM 2022 özel röportajları ve daha fazlası Textilegence Mart Nisan 2022 sayımızda.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Tekstil ve baskı endüstrilerinin fark yaratan dergisi Textilegence, kapsamlı içerik ve özel haberlerle dolu Mart – Nisan 2022 sayısını okurlarına sundu. Endüstrinin gündem ajandası oldukça dolu görünüyor. Özellikle Rusya-Ukrayna arasında süren savaşın bölgemizde yarattığı etkiler üzerine önemli bir editoryal çalışma gerçekleştirdik. 53. Sayımızda, bu savaşın Türk tekstil, giyim ve perakende sektörüne yansımaları konusunda öne çıkan detayların yanı sıra, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca ile gerçekleştirdiğimiz röportajda belirtilen çözüm önerilerini okuyabilirsiniz.

ITM 2022 özel röportajları Textilegence Mart Nisan 2022 sayımızda

Yeni yatırımlarla büyüme sürecine devam eden Türk tekstil sektörü, ITM 2022’de küresel pazarla buluşmak için gün sayıyor. Bu sayımızda önde gelen makine tedarikçileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlarla fuara dönük çalışmalara dair izlenimler edinebileceksiniz. Röportaj listemizde ACIMIT ve UCMTF gibi sektörün çatı örgütlerinin yanı sıra, Konica Minolta, Kornit Digital – MatTex, Trützschler, EFI Reggiani, Mahlo, Teksel Tekstil, Asteks, Monarch, Biancalani, BTSR, Gualchieri e Gualchieri ve Imogo bulunuyor.

Nonwoven endüstrisinin önemli fuarlarından IDEA 2022 yaklaştı. Dergimizin 53. Sayısında bu fuara katılacak önemli üreticilerden Brückner, Anridtz ve Groz-Beckert’in ziyaretçilerle paylaşacağı yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Dijital baskının lider markalarından Mimaki’nin pazara tanıttığı 330 dijital baskı makinesi serisinin ve CG-AR kesim plotterlarının yeniliklerini ve Mimaki Eurasia’nın Antalya, Konya ve Kayseri’de gerçekleştireceği 4. Teknoloji Turu’nun detaylarını dergimizde bulabileceksiniz. Ayrıca, iki farklı kategoride EDP ödülü alan swissQprint’in haberine de göz atabilirsiniz.

Textilegence Mart Nisan 2022 sayısında gündem dopdolu

Önde gelen mayo ve iç giyim markası KOM uzun yıllardır dikiş ve nakış ipliklerinde Durak Tekstil ile çalışıyor. İki firma arasında gelişen iş birliği ve neden Durak Tekstil ipliklerinin tercih edildiğine dair önemli detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Textilegence’ın yeni Green Times sayfalarında ise geri dönüşüm ve sürdürülebilirlikle ilgili haberler sizleri bekliyor. %100 geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilen R|Elan™ GreenGold kumaşlar kullanım kapsamını genişletti. Çevre ve geri dönüşüm odaklı bir perspektif için bu ve diğer içeriklerimiz ilginizi çekebilir.

Textilegence Mart-Nisan 2022 sayısında endüstrinin gündemindeki önemli konulara yer verirken, aynı zamanda geleceğe dair kapsamlı bir perspektif sunuyor. İyi okumalar dileriz.

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Güncel Haberler

Bursa tekstil işletmelerini daha yeşil hale getiriyor

Bursa İl Mahalli Çevre Kurulu’nun 2021 Kasım ayı toplantısında alınan kararlar kapsamında, 31.05.2022 tarihinden itibaren Bursa tekstil sektöründe yeni...

Tekstil ihracatı beklendiği gibi artış kaydetti

2022 ocak-nisan döneminde tekstil ve ham maddeleri ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre %12,4’lük artışla 4.6 milyar dolar değerine...

Aksa Akrilik 2022’ye cirosunu 3 kat artırarak başladı

Akrilik elyaf üretiminde dünyanın lider markaları arasında yer alan Aksa Akrilik 2022’nin birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. 2021...

Keten Anadolu topraklarında tekrar yeşeriyor

İzmir’de tarımsal araştırma geliştirme yapan Döngü Kooperatifi ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen proje kapsamında, susuzluğa dayanıklı olarak...