10.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Mayıs 2023 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Mayıs 2023 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Mayıs 2023 sayısı yine tekstil ve baskı sektöründen en son haberlerle okurlarına dopdolu bir içerik sunuyor. Bu yıl Milano’da gerçekleştirilecek ITMA 2023 fuarının yaklaşmasıyla birlikte, markalar ve sektör dernekleri fuarda sergileyecekleri en yeni teknolojilerine ilişkin ön lansmanlarını yapmaya başladılar. Textilegence olarak İtalyan makine üreticilerinin çatı örgütü ACIMIT ve İsviçreli tekstil makinecilerin çatı örgütü Swissmem’in ITMA öncesi gerçekleştirdiği toplantıları sizler için yerinden takip ettik. ACIMIT’in düzenlediği toplantıda 2022 yılını başarılı rakamlarla geride bırakan İtalyan makinecilerin 2023 yılına ve ITMA Milano fuarına ilişkin güçlü beklentileri öne çıktı. Swissmem tarafından, 16-17 ve 18 Mart tarihleri arasında endüstri medyasına özel Bern’de düzenlenen toplantıda ise, üreticiler hem yeni çözümlerini hem de vizyonlarını anlattı. Uster Technologies, Mayer & Cie., Monforts, MS Printing ve daha pek çok teknoloji ve makine üreticisinin ITMA’da yer alacak sürpriz geliştirmelerini de yeni sayımızda okuyabilirsiniz.

Gündeme dair diğer gelişmelere baktığımızda sizleri 60. sayımızda bekleyen bazı başlıklar arasında şunlar yer alıyor: İhracat pazarlarında başarıyla büyümesini sürdüren Durak Tekstil, Interzum 2023 fuarında yüksek performanslı, üstün kaliteli, sürdürülebilir ve teknik ipliklerini sergileyecek. Kornit dijital üretimi uçtan uca bağlayan yeniliklerini tanıttı. FESPA GPE 2023’te büyük bir katılımla geri dönüyor. Türkiye ve Hollanda döngüsel tekstil için Bursa’da buluştu. Avrupa nonwoven üretimi pandemi öncesi seviyelere döndü. Gaziantep ve Kahramanmaraş bölgelerinde servis lokasyonları bulunan tekstil makineleri üreticisi Trützschler, Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından çalışanlarıyla dayanışma için harekete geçti. Ayrıca yeni sayımızda Türk tekstil ve ham maddeleri sektörünün mevcut durumu ve sektör profesyonellerinin ve birliklerinin konuya ilişkin açıklamalarını bulabilirsiniz.

Textilegence Mayıs 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs 2023 sayısı sürdürülebilirlikte en son yenilikleri sayfalarına taşıyor

Mayıs sayımızda da her zaman olduğu gibi tekstil ve baskı sektöründe sürdürülebilirlik konusundaki en son gelişmeleri sizlere ulaştırıyoruz. Defacto denim ürünlerinde 733 ton su tasarrufu sağladı. Kontoor, dijital baskılı jeanlerle denim endüstrisine devrim niteliğinde sürdürülebilir, bir çözüm getiriyor. ISKO’nun Ctrl+Z kumaşı bluesign® APPROVED etiketi aldı Coats, Madurai’de yeni Sürdürülebilirlik Merkezi’ni açtı. Hepsi ve daha fazlası Mayıs sayımızda sizlerle buluşuyor. Keyifli okumalar.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler