Ana Sayfa » Güncel » Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Textilegence okurları Mayıs-Haziran sayısında yeni yatırım haberlerini de okuyabilecek.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs Haziran 2021 sayısında tekstil ve hazır giyim ve baskı endüstrilerinden son dakika haberlerini, yenilikçi çalışmaları ve özel röportajları okuyabileceksiniz. Uzun zamandır pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen fuarların yokluğu sektörel olarak çok fazla hissediliyor. Bir yandan pazarların yeniliklerle buluşması diğer yandan yeni satış ve anlaşmaların yapılabilmesi açısından yüz yüze gerçekleşen fuarlar büyük önem taşıyor. Nihayet, küresel tekstil endüstrisi 12-16 Haziran tarihleri arasında ITMA ASIA + CITME fuarında buluşacak.

ITMA ASIA + CITME 2021 fuarı eğirmeden dokumaya, örmeden terbiyeye, baskıdan otomasyon ve dijital çözümlere kadar onlarca farklı segmentteki küresel markanın yeniliğine sahne olacak. Saurer Asya pazarında ilk kez Autoairo ve Auto BD dahil birçok eğirme çözümünü tanıtacak. Groz-Beckert ise örme, dokuma, keçeleme, tafting, taraklama ve dikiş segmentlerindeki ürünleriyle fuarda yerini alıyor. Terbiye çözümleri uzmanı Brückner yapay çim (artificial turf) terbiye teknolojisiyle Asya pazarından büyük bir ilgi bekliyor. İplik ve kumaş kalite kontrol süreçleri ve teknolojileri üreticisi Uster Technologies son yıllarda daha fazla artan kalite beklentilerini karşılayan Quantum 4 ve Q-Bar2 yenilikleriyle uğrak noktalarından birine dönüşecek. Benzer şekilde Loepfe de benzersiz sensör teknolojisine sahip PRISMA iplik temizleyicisini lanse edecek. Marzoli ve Savio da yeni iplik makinelerini pazarla buluşturacak. Picanol ve Santex Rimar yenilikçi dokuma makinelerini de fuarda sunacak. Yaklaşan fuar elbette daha fazla içeriğiyle tekstil endüstrisinin yakın geleceğine olumlu katkılarda bulunacaktır. Bu sayımızda fuara ilişkin daha fazla habere ulaşabilirsiniz.

Textilegence okurları Textilegence Mayıs Haziran 2021 sayısında yeni yatırım haberlerini de okuyabilecek. Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticilerinden Vanelli Tekstil, dokuma makineleri yatırımında Itema’yı tercih etti ve makine parkurunu daha da güçlendirdi. Sanko Holding bünyesindeki SÜPER FİLM ise yeni makine yatırımında Brückner ile iş birliği yaptı. Yeşim Tekstil’in Ağrı’daki yatırımı başarıyla çalışmalarına başladı. Küresel pazara dönük üretimiyle bu yatırım, Türk tekstil endüstrisine ciddi bir katkı sağlayacak. Çorap ve iç giyim üreticisi PENTİ, bir sürdürülebilirlik ödülüne layık görüldü. Bu ödüle ilişkin detaylar haberimizde.

Textilegence Mayıs Haziran 2021 sayısı yayınlandı
Textilegence Mayıs Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticisi Durak Tekstil, birçok farklı uygulama için kapsamlı bir ürün portföyüne sahip. Özel nakış uygulamalarına dönük bilmek isteyeceğiniz birçok detayı haberimizde bulabileceksiniz. Asteks, geliştirdiği yeni rektefiye makinesi 401-SF&M ile iki farklı işlemi aynı makine üzerinde, daha kısa sürede gerçekleştirilmesini mümkün kıldı. Asteks’in satışına başladığı ve pazardan büyük beğeni kazanan bu yeni makinesi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceksiniz.

Türkiye’nin önemli tekstil teknolojileri mümessillerinden Teksel Tekstil nasıl bir vizyona sahip? Pazarla buluşurken nelere önem veriyor? Firmanın odak noktasında neler bulunuyor? Bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu sayımızdaki röportajda bulabileceksiniz.

Textilegence Mayıs Haziran 2021 sayısında bunları ve daha fazlasını okuyabilirsiniz. Sektör profesyonellerinin canlanan pazarda yoğunlukları artarken, ellerinden düşürmeyeceği bir sayı ile tekrar sizlerleyiz.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied