25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

GüncelTextilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

- Haber Sponsoru -

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında İstanbul’da bir araya gelecek dünyanın dört bir yanından tekstil teknolojileri geliştiricilerinin en son yeniliklerini sayfalarına taşıyor. Sektörün dönüşümünde anahtar rol oynayan tüm segmentlerden çözümlerin bir arada sunulacağı ITM 2024 fuarına ilişkin özel haberlerin yanı sıra, tekstil ve baskı sektörünün öne çıkan gündem başlıkları da yeni sayımızda sizleri bekliyor.

Itema, Oerlikon, Picanol ve Brückner’in de aralarında bulunduğu küresel alanda kendini kanıtlamış pek çok önemli makine üreticisi başta Türkiye olmak üzere bölgedeki farklı pazarlardan ziyaretçileriyle ITM 2024 fuarında yüz yüze görüşme fırsatı bulacak. Özellikle askeri tekstiller alanında lider markalar arasında yer alan Zimmer Austria, COLARIS dijital inkjet baskı sistemiyle öne çıkacak. Picanol ise Ultimax rapierli dokuma makinesini Türkiye’de ilk kez bu fuarda sergileyecek. Daha fazlasını yeni sayımızda keşfedebilir ve ITM 2024’ün “ön gösterimine” katılabilirsiniz.

Sektörde öne çıkan bazı diğer gündem başlıkları ise şöyle: Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte. Polyester üreticisi SASA yapay zekâ uygulamaları için büyük bir adım attı. Yeni lansmalarla FESPA GPE 2024 fuarında heyecan yaratan Mimaki, yenilikleriyle baskı profesyonellerini etkilemeyi başardı. BRÜCKNER tekstildeki 75 yıllık geleneğini ve yenilikçiliğini kutluyor. Rieter Grubu ve markalarının teknolojisine ve uzmanlığına güvenen Arık Bey Tekstil, mevcut Rieter ring iplik makineleri G 30’u Novibra NASA HPS 68 ile geliştirecek. Ayrıca Lenzing Türkiye İş Geliştirme Bölüm Müdürü İlkşen Dedeoğlu Demiray ile gerçekleştirdiğimiz özel söyleşiyi de yine yeni sayımızda okuyabilirsiniz.

 ITM 2024 fuarına ilişkin özel haberlerin yanı sıra, tekstil ve baskı sektörünün öne çıkan gündem başlıkları da yeni sayımızda sizleri bekliyor   Görsel Kaynak: mockuptree
ITM 2024 fuarına ilişkin özel haberlerin yanı sıra, tekstil ve baskı sektörünün öne çıkan gündem başlıkları da yeni sayımızda sizleri bekliyor Görsel Kaynak: mockuptree

Döngüsel bir tekstil endüstrisi mümkün!

Dünyadan ve Türkiye’den tekstil sektöründe sürdürülebilirlik kapsamında olan yeni gelişmeler her zaman olduğu gibi Green Times sayfalarımızda sizlerle buluşuyor: Sıfır Atık Avrupa’nın son makalesi tekstil endüstrisi için döngüsel bir modelin mümkün olduğunu belirtiyor. GOTS güçlü bir sürdürülebilirlik zinciri için kriterlerini güncelledi. swissQprint bölgesel tedarikle çevresel ayak izini azaltıyor. Teknomelt, sürdürülebilir nonwoven kapasitesini ANDRITZ hattıyla genişletiyor. Küresel tekstil endüstrisi, eylül ayında Circular Textile Days 2024’te sürdürülebilir tekstil üretim süreçlerini kapsamlı olarak mercek altına alacak. Detaylar yeni sayımızda. Keyifli okumalar.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler