Ana Sayfa » Güncel » Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Küresel ve yerel tekstil endüstrisindeki gelişmeler, yatırım haberleri ve özel röportajlara buradan ulaşın!

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından takip ettiği dergimizin 46. sayısında zorlu pazar koşulları karşısında cesur girişimcilerin başarılı yatırım haberleri sizleri bekliyor. Oldukça sert geçen 2020 yılının ardından 2021’e ait umutlar ve beklentiler oldukça yüksek. Textilegence’ın yeni sayısında küresel ve yerel tekstil endüstrisindeki gelişmeler, yatırım haberleri ve özel röportajlara ulaşacaksınız. İşte bazı başlıklar;

  • Direkt konfeksiyona baskı ve direkt kumaşa baskı teknolojilerinin lider markalarından Kornit Digital, Türkiye pazarında yeni bir mümessille yoluna devam ediyor. Baskı ve reklamcılık çözümleri sahibi MatSet, bilgi ve deneyimini Kornit kullanıcılarının hizmetine sunacak. Yeni dönemde Kornit’in Türkiye pazarından beklentilerini ve yeni Pazar çalışmalarını MatSet Genel Müdürü Doğu Pabuççuoğlu ile konuştuk.
  • Türkiye’nin önemli iplik üreticilerinden Rubenis yeni bir yatırıma imza attı ve örme işine girdi. Firmanın yeni örme tesisi komple Mayer & Cie. makinelerinden oluşuyor. Yatırım ve Pazar çalışmaları hakkında Rubenis İplik Satış Müdürü Selami Karaağaç, Textilegence’ye özel, önemli açıklamalarda bulundu.
  • Özbekistan tekstil ve pamuk pazarında bir şeyler oluyor. Sürekli yeni yatırım alan pazarda bir liberalleşme görülüyor. Özellikle pamuk ekiminde yaşanan dönüşümü masaya yatırdık ve karşımıza yeni bir Özbek tekstil endüstrisi için ilk adımların atıldığı gerçeği çıktı. Bu konuda merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz.
  • Bir başka pamuk haberi ise delintasyonla ilgili olarak Taren Mühendislik’ten geliyor. Türkiye’nin ilk ve tek patentli pamuk delintasyon teknolojisini geliştiren Taren, önemli satış ve işlere imza atıyor. Firma yetkilileri ile röportaj detaylı bilgiler veriyor.
  • Terbiye teknolojileri üreticisi Biancalani’ni AR-GE ve tasarım süreçleri nasıl işliyor? İşin içinde olanlar bazı ipuçları veriyor.
  • Mimaki Eurasia baskı sektörünü yeni bir çözümle buluşturuyor. Giriş seviyesi 100 Serisi’nin ilk tekstil baskı makinesi TS100-1600 hakkında detaylar bu sayımızda bulunuyor.
  • UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam, 3D tarayıcı Metis DRS 2020 DCS ile endüstriyel ve dekorasyon uygulamalardaki ciddi bir potansiyele dikkat çekiyor.
  • Gama Recycle Elyaf ve İplik firması geri dönüştürülmüş elyaflardan üretilen ipliklerde en büyükler arasında bulunuyor. Bu işteki başarıyı Firma sahibi Zafer Kaplan anlatıyor.

Textilegence Ocak - Şubat 2021 sayısı yayınlandı
Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Derginin tamamını okuyabilmek için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

Bu sayımızda bu başlıklar dışında daha fazla haberlere ulaşacaksınız; Vandewiele’nin Savio’u, Andritz’in Laroche’u satın alması makine endüstrisinde dikkatleri çekti. Groz-Beckert’in yüz maskelerine dönük teknik makalesi herkes için yararlı olacak. Kipaş önemli bir AB projesine seçilen tek denim üreticisi oldu.

Daha fazlası için dergimizin baskılı ve dijital versiyonlarını edinebilirsiniz.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied